Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Mi lehetett ez?

Mi lehetett ez?

Figyelt kérdés
Mostanában hangos macska szerű csak erősebb hangot szoktam hallani a kertből (erdő szélén lakok). Úgy egy hete találtunk is egy fél szarvast a kert végében, éppen most 5 perce hallottam megint a hangot kimentem a teraszra és egy kutya méretű macsa szerű valamit láttam elfutni, csak 1-2 másodpercre láttam de az biztos hogy nem kutya, már nagyon érdekel hogy mi lehet ha megölt egy szarvast valaki segítsen!

#vadmacska #szarvas tetem
2016. aug. 21. 12:10
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Akkor hagyam békén és ne lepődjek meg ha hébe hóba van egy halott őzike a kertben :D
2016. aug. 21. 12:55
 12/24 anonim ***** válasza:

Amúgy nincs kerítésetek, vagy hogyan kerül oda az őztetem? :)

Lehet, hogy azért hurcolja oda, mert más, arra veszélyes állat nem jár arra (pl. vaddisznók előszeretettel megeszik az általa elejtett állatok maradékát).

2016. aug. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Nincs kerítés. Az itt elmondottak aplaján más állat nem lehet, örülök hogy bővűlt a vad állomány így is elég sok vaddisznót, őzt, rókát szoktam errefelé látni. Kezdemúgy érezni hogy több állat van mint egy rezervátumban.
2016. aug. 21. 13:09
 14/24 anonim ***** válasza:

Itt van egyébként egy elterjedési térkép a hiúzról, még 2013-ból:


[link]


Azért amikor a zsákmányából falatozik, nem mennék oda cicázni, mert lehet, hogy úgy dönt, meg kell védenie a zsákmányát. Amúgy szerintem sok konfliktus nem lesz az együttélésetekből, nem az a fajta állat, amivel komoly gond szokott lenni.

2016. aug. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem valószínű, hogy hiúzt láttál. Talán, ha 10 példány él belőlük Magyarországon, azok is fenn északon, nem Budapest mellett... és szinte lehetetlen őket megfigyelni. Éjszakai állatok, nappal alszanak. Nem szoktak nyávogni, csak ritkán adnak ki hangot, ha megvan az okuk rá. Az embert pedig messziről elkerülik, csak a legsűrűbb, elzárt erdőkben érzik magukat biztonságban, tehát kizárt, hogy valakinek a hátsó kertjébe mennének, az meg főleg, hogy a zsákmányukat is odavinnék.

Az erdő szélén lévő dögöket 90%-ban nem más állatok, hanem hivatásos vagy orvvadászok hagyják ott. Nem egyszer szerepelt már a hírekben, hogy magánterületen, kertek végében szórták el a "maradékot".

A hangok, amiket hallasz, valószínűleg rókáktól származnak, vagy pedig aranysakáltól. A hiúzzal ellentétben ők szeretnek hangoskodni, és nagyon sokféle hangot ki tudnak adni. És akár az őzet is el tudják ejteni.

Foglalkoznod viszont egyikkel sem kell, mivel erdő mellett laksz, így nyilvánvaló, hogy látsz/hallasz állatokat néha. Téged biztosan nem fog egyik sem bántani, ezért te se bántsd őket. Ha félsz, húzz fel kerítést. Ha pedig meg akarod lesni, hogy mi jár a kertetek alatt, akkor kiteszel egy webkamerát szépen, és minden nap vissza tudod nézni, hogy mit vett fel.

Ha valami csoda folytán mégis csak hiúz van ott az erdőben, és még le is tudod videózni / fényképezni, abból igen nagy szenzáció és örömhír lenne. De ne hajkurászd az állatokat és inkább ne is hívd fel rájuk a figyelmet, mert a vadászokat ismerve, az első dolguk lenne egymással versenyezni, hogy ki lövi ki.

2016. aug. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Nem önszántából hangoskodik hanem amikor közel jön a kerthez a kutya el kergeti és akkor vinnyog
2016. aug. 21. 13:51
 17/24 A kérdező kommentje:
Akár hiúz akár nem jól el lessz itt nálunk.
2016. aug. 21. 14:18
 18/24 anonim ***** válasza:

Biztos nem hiúz volt. Az közelébe nem megy az embernek, még az erdőben sem lehet látni soha. Vadkamerával is nagyon ritkán kapják le itthon.

Mellesleg a hiúz nem tud leteríteni egy szarvast, őzet talán de azt se biztos. Meg főleg nem nyáron fog rájuk vadászni amikor tele az erdő kisrágcsálókkal meg nyulakkal. Majd pont pazarolja az erejét a nagyobb prédára.

2016. aug. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Utolsó, ez logikus, ezért nem gyanakodtam én sem hiúzra. De akkor mégis mi terít le egy szarvast, ha nem a hiúz? A vörös róka?

Egyébként a hiúz étlapján rendszeresen szerepel az őz, és a sebzett vagy legyengült szarvasokat is elejtik. Megéri a nagyobb préda, mert másfél hétre élelmet ad neki. Egy kisrágcsáló ugyebár nem, ráadásul roppant fürgék, elég nehéz lehet elfogni azokat.

2016. aug. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Igen, megéri neki a nagyobbat elejteni, télen. Nem nyáron amikor pár nap alatt berohad a tetetem. Azért a hiúz még mindig nem dögevő. A kisebb rágcsálókat meg max nekünk nehéz elkapni, az állatok viszont tökéletesen tudják hogy kell rájuk vadászni (ha esetleg láttál már rókát egerészés közben akkor tudod) A hiúz is max ezeket eszi nyáron, vagy madarakat, könnyen elkapható őzgidákat, muflont stb. Egy felnőtt szarvasnak nem megy neki, még télen se.
2016. aug. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!