Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Mi lehetett ez?

Mi lehetett ez?

Figyelt kérdés
Mostanában hangos macska szerű csak erősebb hangot szoktam hallani a kertből (erdő szélén lakok). Úgy egy hete találtunk is egy fél szarvast a kert végében, éppen most 5 perce hallottam megint a hangot kimentem a teraszra és egy kutya méretű macsa szerű valamit láttam elfutni, csak 1-2 másodpercre láttam de az biztos hogy nem kutya, már nagyon érdekel hogy mi lehet ha megölt egy szarvast valaki segítsen!

#vadmacska #szarvas tetem
2016. aug. 21. 12:10
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

"Egy felnőtt szarvasnak nem megy neki, még télen se."


Rendben, akkor konstruktívan gondolkozva, mivel nagy tetemet látott a kérdező agancsokkal, mi ejthette el? (Ha pedig vadász volt, mi lehetett az a nagyobbacska, szerinte macskaszerű állat, ami dögöt evett?)

2016. aug. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Sok oka lehet hogy miért került oda egy tetem. Beteg állat épp ott hullott el (és kikezdték a rókák, vagy sakálok, vagy vaddisznók), vagy vadászatból elfutott sebzett állat (ez max orvvadászat lehet vagy csak őzbak ha a rendes vadászokat nézzük, a többi állatnak nincs idénye most), elvadult kutyafalka által széttépet állat (erre is volt már példa).

Az meg hogy mit látott elfutni a kérdező nem pontos, mivel csak, állítása szerint pár másodpercre látta. Ha meg tudja mondani, hogy a szóban forgó állat milyen magas, milyen hosszú volt, milyen volt a szőre színe, mekkora a farka hosszúsága, akkor utána többet lehet tudni. De így rámondani, hogy hiúz volt, hülyeség. Főleg azért mert ez az egyik legrejtőzködőbb állat az országban. Nagyobb az esély farkast látni az erdőkben mint hiúzt.

2016. aug. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim válasza:
A legnagyobb valószínűséggel aranysakál (toportyán), vagy kóbor kutya lehet amiről beszélsz. A vadászok nem rohannak oda kilőni, noha vadászható egyre inkább terjedő fajról van szó. A vadászatnak megvannak a maga szigorú szabályai.
2016. aug. 30. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:
Kedves Kérdező: Valószínűleg a megfigyelőt láttad.Egy tipp.Éjszaka ne menj ki vécére.Este ott ül az ágyad végébe és nézi ahogy alszol, ne kelj fel mert te is úgy végzed, mint a szarvas.Amúgy főztetek utána szarvaspörköltet?
2016. szept. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!