Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Van olyan kutyafajta, ami meg...

Van olyan kutyafajta, ami meg tudna ölni egy szürke farkast?

Figyelt kérdés
2016. nov. 1. 17:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Mindegyik amelyik hasonló méretű és természetű.

Más a vége, ha falkában nézed, mert a kutyák falkaviselkedése eléggé elkorcsosult a háziasítással, míg a farkasé nyilván nem, így azok sokkal pontosabban, jobban kiszámítva az erőviszonyokat és a stratégiát győznének.


Ja hogy a valóságban mi lenne? Elfutna mindegyik világgá.

2016. nov. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Nem is tudom.

Az alfa hímek nagyobbra megnőnek mint egy kangal, és mégis csak a vadonban nőnek fel, fejlettebb az izomzatuk is. Szeintem a farkas győzne de ez az én véleményem csak :)

2016. nov. 1. 18:09
 3/21 anonim ***** válasza:
66%

Nem nagy állat a farkas, inkább közepes-nagy, főleg az itteni közönséges szürkefarkas 40-45 kiló körül van, bőven messze bármelyik nagytestű juhászkutyától.

Nem véletlenül használták a juhászkutyákat se a farkasok elleni védelemre, elvégre elég érdekes lett volna, ha a farkas megeszi a kutyákat.

2016. nov. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
vannak azért szép 70 kilós egyedek is ami nagynak számít :) Az európai farkas az kicsi, viszont az észak-amerikai a duplája. Köszi a választ :)
2016. nov. 1. 18:22
 5/21 generalgoods020 válasza:
kangal,-ok. persze ha erre a celra vannak tartva, idomitva.
2016. nov. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 galtibi2005 ***** válasza:
77%

semmilyen kutya nem gyozi le a farkast. erdelybol vagyok, szekelyfoldrol, 10-12 kutyat tartunk a juhnyajak mellett, farkas miatt de eleg gyakran a medvek miatt is. igaz hogy a bak farkas " csak " 40-45 kg, de a vadsaga es a veleszuletett harciassaga a vadaszosztone miatt amitol az elete es a zsakmanyolasa mulik, meg 2 db 60 kilogramos kutyaval is siman elbanik, a legnagyobb meretu juhaszkutya sem ellenfel egy karpati farkasnak. 4 szer erosebb a harapasa mint a kutyanak, tehat egy marassal 4 kutyaharapasnyi sebet ejt... annyit tudunk segiteni a kutyaknak hogy a nyakukba szeges un. farkaslancot teszunk, emiatt a farkas nem tudja azonnal a torkat elharapni, es eselye van a kutyanak a megmenekulesre, mondom eselye van de meg igy sem biztos.

volt olyan nyari szezonunk hogy 12 kutyat vittek el a farkasok, es kimondottan szeretik is a kutyakat zsakmanyolni,mert a juh onszantabol nem megy a farkas utan, de a kutyak kozott mindig van batrabb, vakmerobb eros peldany amelyik ugy gondolja h levadassza az ellenfelet, becsaljak egy patakmederbe vagy barmilyen godor kornyekere fentrol raront donti fel es maris szaggatja..... a farkasok sosem vadasznak a feszkuk kornyeken, 20-30 kmeterrel arrab zsakmanyolnak es egy felnott kutyat egy bak farkas a szajaban elcipeli a parjanak.... lattam olyan esetet is ejjel hogy a karamba bejutott farkas siman kidobta a juhot a karamon keresztul, pokoli eros a nyakuk a mellkasuk es hihetetlenul eros a harapasuk....

mindemellett rendkivul ravaszak is, eleg gyakran alkalmazzak az elcsalogatas modszeret, elcsaljak a kutyanyajat es utanna a tobbi farkas megtamadja a nyajat, ezen csak ugy tudunk segiteni h mindig van 2-3 kutya amelyet lelancolunk a karam melle, de sajnos mindig vannak balesetek.

nyugodtan hihettek nekem, a szakmam is ez, allatokat is vallalunk megorzesre a hegyi legelokon, es ezenkivul kozepazsiai juhasz fajtaval foglalkozok.

ez a fajta sikeresebben veszi fel a versenyt a ragadozokkal, vagy akar a kangal is, de tobb a gondunk veluk mert nagyon eros bennuk a vedelmi oszton nayon durvan tamadjak a turistakat, gombaszokat stb... es ha osszeverekednek nem ritkan "verre" megy a dolog. nyaron konnyebb dolgunk van, mert olyankor parban jarnak a farkasok vagy csak a him, es nem annyira butak hogy kozel jojjenek olyan nyajakhoz aminel "hemzsegnek" a kutyak, de osszel oktobertol kezdve mikor behuzodunk a falvak kozelebe de koran sotetedig es kodos az ido is nem ritka a farkas tamadas meg nappal sem, es ezeket a draga azsiai fenevadakat kell vedjuk jobban, mert az egyedeik sokszor 5x6 dragabbak mint egy juh es inkabb kifizetek egy gazdanak juhkart mint egy kutyat vasaroljak es meg neveljem is masfel evig mig munkaba allithatom ....


szoval ha vmit kifelejtettem volna vagy esetleg kerdesetek van irhattok batran.

2016. nov. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
és a közép ázsiai akkor már képes a farkast legyűrni?
2016. nov. 3. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Boerboel
2016. nov. 3. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Szerintem a kutyának legalább kétszer akkorának kell lennie, hogy legyőzze a farkast. Amúgy az európai farkas általában tényleg kisebb, mint az amerikai, de a legnagyobb ismert farkast (86 kg) pont Európában lőttek le.
2016. nov. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Amúgy a kutyák erejét a legtöbben túlbecsülik. Itt van például egy cikk arról, hogy egy olasz farkas egyetlen harapással ölt meg egy pitbullt, pedig az olasz farkas átlagosan 25-35 kg-os, és csak a legnagyobbak érik el a 40-45 kg-ot:


[link]

2016. nov. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!