Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Bagoly tartáshoz kapcsolódóan...

Bagoly tartáshoz kapcsolódóan szeretnék kérdezni párat. Ki mit ajánl?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni! Az utóbbi időben nagyon foglalkoztat a bagolytartás és olyan kérdésem lenne, hogy milyen engedély kell hozzá? Esetleg van olyan amihez nem kell?

2017. jan. 25. 23:53
 1/5 holnaptegnapja ***** válasza:

[link]


Érdeklődj egy vadász társulatnál.

A legjobb választ ott helyben megleled a kérdésedre.

2017. jan. 26. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Minden bagoly szigorúan védett. Háziállatként nem tartható, és nem is lenne érdemes.
2017. jan. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
feltétele a ,kézzel felnevelt fióka beszerzése,nagy röpde,titoktartás,sok élőeleség,vagy egyéb hússzármazék,kb ennyi,nem egyszerű de nem is lehetetlen
2017. jan. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Csak nem a Harry Potter-ből jött az ötlet? Felejtsd el, nem fog menni és tilos is.
2017. jan. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy ez is a solymászat egy ága.

Úgy mint más ragadozó madarat, különböző engedélyekkel lehet tartani (vadászvizsga, solymászvizsga, plusz még 2 kell azt hiszem). Tenyészetből lehetne venni, ha olyan faj CITES papír is kéne. De úgy olvastam valahol, hogy nem igazán éri meg, hiszen más életritmushoz van kialakítva, mint egy ember.

Másfelől egy baglyot nem úgy kell tartani, mint egy kutyát, vagy más állatot. Foglalkoztatni kell (vadászni járni vele), megfelelő kalitban (voiler inkább...) tartani, és a többi, tehát nem egy öledben doromboló macska lenne.


- Nem vagyok olyan nagyon otthon a témában, én is csak utána olvastam régebben, ezért ha valamit félreírtam, javítsátok ki, nem szándékosan tájékoztattam félre a kérdezőt. -

2017. febr. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!