Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A medvét miért nem háziasították?

A medvét miért nem háziasították?

Figyelt kérdés
Szeretnék háziállatnak egy bolyhos, szelíd házimacit, de sajnos ilyen nincs. Az ősemberek nem gondoltak arra, hogy háziasítsák a mackót? Tény, hogy nagy darab egy állat meg elég veszélyes, de a farkas sem éppen az a szelíd bárányka, acsarog az is rendesen, de sikerült úgy megszelídíteni, hogy nyüszögve nyalja az ember talpát. Egy házi brumi méginkább jól jöhetett volna, egy kutyánál nagyobb védelmet tudna nyújtani akár a vadállatok, akár a betörők ellen.

2017. jan. 26. 18:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A túl nagy,kezelhetetlen mérete és ereje miatt sem,egyrészt,de mert nem falkaállat, magányos,és a társas viselkedése is kimerül a párzással és a verekedéssel.Akik medvével foglalkoznak azok azt mondják azért veszélyes mert nincs "mimikája" olyan mint Steven Segal, azonos pofával örül ,meg gyilkol :D Szóval nem jó alany. De a macskafélék nagy része ugyanúgy nem jó,nincs bennük a falkavezérre való felnézés- behódolás képessége. Ezt meg kitenyészteni nehéz..
2017. jan. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%
a medve sajt neked smafu?!
2017. jan. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem minden állat alkalmas rá. Vagy ha alkalmas esetleg, akkor is nehezebb betörni, mint más állatfajokat, és egyszerűen nem éri meg a befektetett melót.
2017. jan. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A kutya falkaállat, igényli a társaságot és vezérre van szüksége. Egy magányos farkast képesek voltak kezelni.


Egy medve teljesen más tészta - ha rosszul viselkedik, nem tudsz az orrára csapni mert lepofoz. Egyedül él, nincs szüksége társra, így a vezérkövető ösztön és teljesen hiányzik belőle.

2017. jan. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem falkaállat, tehát nincs könnyen értelmezhető társas kommunikációja és soha nem ismeri el gazdájaként az embert és persze túl nagy és nehéz, így rengeteg élelmet kíván. Az már szinte mellékes, hogy téli álmot alszik, és alacsony a szaporulat.
2017. jan. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
azért nem mert nem volt rá szükség,a mai háziasított álatokra van szükség/volt,csak nem használják ki az emberek,mert hát mi hasznát vennéd egy több száz kilós semire való kajapusztítónak?
2017. jan. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Fú kérdező én is szoktam ezen agyalni, szerintem is tök király lenne, ha nem 2 rottweiler, hanem két fajtatiszta törzskönyves grízli szaladgálna a kertemben...

De amúgy ami késik nem múlik, ha rákeresel sok félbolond van a világban akik elkezdték...

Usa ban van egy fickó aki lespanolt egy vadon élő grízlivel és showkat tart vele, oroszoknál van egy család akik a lakásban tartanak egy macit és szoktak filmezni...

Szerintem, ha így halad a civilizációnk sajnos a ragadozók egyetlen esélye, ha háziasodnak :) sajnos azt mi már nem fogjuk lárni, mikor szőke cicababák majd nem yorkikkal, hanem elfajzott tenyésztett minimacikkal a ritikülben mászkálnak majd :D

2017. jan. 27. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

grízli lol


szerintem grizzly-re gondoltál

2017. jan. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az ősember valószínűleg nem olyan céllal háziasította a farkast, hogy de jó lesz párezer év múlva, hogy lesz majd édibédi házőrző kutya.



A medvét az is összeférhetetlenné teszi, hogy ugyanazt eszi, mint a korai emberek.


Így a növénytermesztést lehetelenné tette volna, meg lezabált volna minden növényt a természetben...


Ha volt is olyan ősember, aki medvét akart háziállatnak az éhenhalt.

2017. jan. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem alapvetően lehetne háziasítani csak az ember a praktikum felé húz és a medve minden csak nem az. De ha ráállna néhány évszázadik pár fanatikus,akkor akár ki is szelektálhatna-tenyészthetne néhány kevésbé vad ,kezes medve egyedet és ezek okos párosításával létrejöhetne a házimedve. De alapvetően még az oroszlán is alkalmasabb lenne a dologra,mert ott van egyfajta csapatszellem ,medvééknél meg nem sok.
2017. jan. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!