Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Miért él most több vad hazánkb...

Miért él most több vad hazánkban, mint az emberi beavatkozás előtt?

Figyelt kérdés

Valami ilyesmit olvastam,hogy most nagyon felszaporodtak a vadak és több van belőlük mielőtt még az ember háborgatta volna őket vagy szétzilálta volna z élőhelyüket?

Miért van?

Mert etetik őket?



2017. ápr. 12. 12:39
 1/5 A kérdező kommentje:
Felénk speciel több van belőlük. :-/
2017. ápr. 12. 16:55
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
hatalmas az érdeklődés a vadászat iránt,egyszerűen lehetetlen biztosítani ezt a mennyiségű vadat,szerintem inkább el akarják tusolni az ügyet
2017. ápr. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem mindenképpen az etetés és a szelektív és szigorúan szabályozott vadászat miatt van. Illetve az állam teljesen magáévá tette a vadakat és nagyon szigorúan veszik az orvvadászatot.


Egyébként igen nagyon el vannak szaporodva, az apróvad és a nagyvad is, én se értem egészen hogy miért nem lehet kicsit ritkítani rajtuk mondjuk az olyan övezetekben ahol a hátsókertben túr már a vaddisznó és az ablakon néz be a szarvas. (Nekem semmi problémám a vadakkal csak sok a baleset is és jó részénél még a szerencsétlen autós kell kifizesse a többmilliós vadat az államnak mert elütötte, na engem ez tud felháborítani! Gondolom nem el akarta ütni az ő trófeás bikájukat és így is megvan a baja de akkor még betoppan a vadásztársaság a számlával.)

2017. ápr. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A vadak a rendelkezésre álló táplálék függvényében szaporodnak. Gondold el kérdező a mezőgazdaság fénykorát éli, tehát van a vadnak bőven táplálék.
2017. ápr. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 FöldváriAttila ***** válasza:
100%

Az élőhelyi feltételek megváltozása, pontosabban a nagy táblás, intenzív mezőgazdaság miatt nőtt jelentősen, nagyságrendileg az állomány. A több tíz vagy száz hektáros, összefüggő mezőgazdasági kultúrák kedveznek a nagyvadfajoknak - vaddisznónak, őznek, szarvasnak - és élhetetlenek az apróvadfajok - fácán, mezei nyúl, fogoly - számára. Úgyhogy az apróvadból meg nagyságrendekkel kevesebb van. Az éves nagyvad lelövési kvóták szintén évről évre emelkednek.


Részletes vadgazdálkodási statisztikát az 1960-as évektől itt lehet találni: [link]

2017. ápr. 13. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!