Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A nyest észre fogja venni a...

Szabó Éva Györgyi kérdése:

A nyest észre fogja venni a változást?

Figyelt kérdés

A nyest már több mint egy éve megkeseríti az életemet, a padláson való futkosásával.

Eddig a ház padlásán randalírozott. Egy pár napja észre vettem, hogy a garázsba is bemegy valahonnan, de nem találok lyukat sehol. Hullámpalás a garázs teteje.

Láttam a helyét, hogy hol ugrik le, mert ott voltak nejlonzsákok egymásra rakva, és minden reggel mostanában szét vannak csúszva a zsákok. A mai napon felfedeztem az ürülékét is. Eddig azt hittem a szomszéd cicája jár be.

Van egy üres két hektós horganyzott hordó, amit most oda raktam ahol leugrik, természetesen üresen. Letakartam nejlonzsákkal, hogy majd ugorjon bele, hátha nem tud kimászni belőle. a hordó 1 métertől magasabb. Lehet, hogy feleslegesen csináltam neki ezt a "csapdát"?

Nincs pénzem a nyestcsapdát megvenni. Úgy tudom nem védett állat, ki is lehetne pusztítani valamivel. Azt hallottam vadászoktól, hogy fagyállót kell fecskendezni tepertőbe vagy tojásba. Már kezd az agyamra menni a randalírozásával, amit a padláson csinál éjjel és hajnalba.

Észre veszi-e, hogy valami változott az eddigiekhez képest?



2017. máj. 1. 15:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Helyből ugrik min másfél métert felfelé...
2017. máj. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem egyedi a problémád, ha csak itt a "Vadállatok" kategóriában beírod a keresőbe hogy "nyest", rengeteg választ fog kiadni. Böngészgess, kinek mi vált be. Tuti recept nincs.
2017. máj. 4. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Majd kérek kölcsön valakitől élve fogó nyest csapdát, mert idegesítő egy kis jászág ez a nyest. Onnan tudom, hogy nyest, mert láttam őket a diófán. Gyönyörű kis állatok, de el mehetnének a fenébe!

Nem érdekelne, ha úgy közlekedne mint egy macska, de ugrik egyet és dobbant is, ami nagyon zavaró tud lenni késő este és hajnalban.

Az önkormányzattól kértem segítséget mert tavaly augusztusban a párzási időszak alatt ketten rohangáltak a padláson. Az önkormányzattól azt a választ kaptam, hogy nem veszélyes az emberre nézve, így nem tudnak segíteni. Na puff! Köszönöm a semmit, amit tőlük kaptam. Ennyit a hivatalokról! La vannak sz*rva, és én is le vagyok sz*arva általuk. :(

2017. máj. 4. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!