Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Hogyha össze verekedne az...

Hogyha össze verekedne az állatok királya (oroszlan) es egy tigris (nem szibériai) melyik győzne?

Figyelt kérdés

Szerintem az oroszlán mivel kicsit nagyobbb és erősebb a harapása de kiváncsi vagyok a vélemenyetekre


Koszii


2017. dec. 3. 10:37
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:

Sajnálom, de el kell fogadni a természet törvényeit és a tudomány álláspontját. Egy 240 kg-os vadon élő hím oroszlán egy valóságos harcban legyőzi a 260 kg-os tigriseket. Az átlagban 280 kg-os szibériai tigris és az oroszlán párharcáról nem nagyon vannak feljegyzések, de tény, hogy a római arénákban az i.e. II. századtól kezdődően az észak-afrikai oroszlánok rendszerint megölték az ázsiai tigriseket.

A természet törvénye ellen fellebbezni nem nagyon érdemes. Az oroszlán eredeti közegében keményebb, tapasztaltabb, bátrabb, kérlelhetetlenebb harcossá edződik a fentebbi hozzászólásban leírtak alapján. A súlykülönbség egy élet-halál harcban nem számít.

Az egyedfüggőség természetesen létezik. T

2018. nov. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

A következő gondolatmenetet tenném még hozzá a fentiekhez:

Az oroszlán nagycsaládokban él, a tigris főként magányosan. Emiatt:

1.) Az oroszlánok mindig osztoznak a zsákmányon, a tigrisnak nem muszáj, hiszen egyedül vadászik legtöbbször. A tigrisek több húshoz jutnak, hiszen nem kell osztozniuk, hiénafalkák sem zavarják. Ez egyértelműen ahhoz járul hozzá, hogy a tigris nagyobb súlyú, nagyobb testű lett/lesz.

2.) A nagycsaládos életmód miatt az oroszlánok csoportosan sokkal nagyobb területet tudnak birtokolni, mint a többnyire magányosan élő tigrisek. Így volt ez a jégkorban is.

A konklúzió: az oroszlánok nagyobb territoriális területe egyensúlyt tartott/tart a tigrisek nagyobb súlyával, erejével. A tigrisek egy az egyben többnyire fölényben vannak az oroszlánnal szemben a nagyobb súlyuk miatt, de a nagycsaládok hiarerchiáját uraló domináns, 240-250 kg súlyú, sok fajon belüli csatát nyert vezéroroszlánok hatalmas erejük, nagyobb tapasztalatuk miatt legyőzik az átlagban 260 kg-os bengáli tigriseket.

A szibériai tigris 40-60-os fölényét már valószínűleg érvényesíteni tudja a legerősebb oroszlánokkal szemben is. Főleg, mert a hátsó lábaik egyértelműen erősebbek. Átlagnál kisebb szibériai tigriseket (kb. 250 kg-osakat) viszont a domináns oroszlán hímek legyőzhetik.

2018. nov. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 Punisher 62 ***** válasza:
Ennek sosem lesz vége. Én kiszállok.
2018. nov. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 Punisher 62 ***** válasza:
Én mindent megtettem,amit lehet. Utána néztem több helyen is, részemről ennyi.
2018. nov. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
A Bérber Oroszlánok Hímjei 3 mázsát is meghaladhatják, kb akkorák mint egy hím Szibériai Tigris, és nem haltak ki.. És 85% uralták a Római arénát a Tigrisekkel szemben, egyébként a Bengáli Tigrisnek erősebb a harapási ereje mint a Szibériai Rokonának Tigris lesből támad, és csak ritkán harcol, az oroszlán meg egész életében harcol.. Elhiszem hogy valakinek a kedvenc állata a Tigris, és próbálja belemagyarázni hogy de a nagyobb Súly meg stb de az régmúlt írásai plusz a harci tapasztalatuk mind azt mondják harcban a Hím oroszlán a legjobb.
2019. jún. 4. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!