Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Vadászok, mit kell csinálni...

Vadászok, mit kell csinálni az elejtett vaddal? Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Szeretném letenni a vadászvizsgát, viszont ha leteszem, és lövök valamit azt nem vihetem haza? Vagy ez hogy működik pontosan? Teljesen magánemberként milyen feltételekkel vadászhatok?
2018. jan. 22. 18:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem vadászhatsz magánemberként mert a vad az állam tulajdona. Amennyire tudom vadásztársaságban kell tag legyél és az általuk megszabott fajú és mennyiségű vadra lehet lőni, az elejtett vad pedig a vadásztársaságé, te esetleg felvásárolhatod tőlük. A vadászat egy nagyon drága hobbi egyébként és azon kívül hogy az ember megölhet egy állatot nem sok értelme van így hogy az elejtett vad nem az övé. Mármint gondolok én a horgászatra, ott legalább az embernek ha engedélye van a kifogott méret és mennyiségkorlátozásnak megfelelő halat elviheti.


Egyébként vadászok majd kijavítanak engem és pontosítanak, mert ezt csak külső szemlélőként tudom.

2018. jan. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az első nagy részben helyesen írta le. Ehhez még annyit fűzök hozzá, hogy az elejtett, de nem az elejtő nem tart rá igényt olyankor az elejtett vad a felvásárlóhoz/feldolgozóhoz kerül ahonnan tovább kerül a boltok polcaira.
2018. jan. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem kell tagnak lenni.

Nem a vadásztársaság határozza meg a kvótát.

Társaságonként eltérő a kompetencia mértéke, ha tag az ember.

Hosszasan lehet sorolni....

2018. jan. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!