Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Miért ítélik el ennyire a...

Miért ítélik el ennyire a vadászatot? :- (

Figyelt kérdés

2018. aug. 6. 20:03
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
39%

Ezt én sem igazán értem . Nagyon sokan mondják hogy milyen undorító meg felesleges meg embertelen stb.

Bezzeg ha mondjuk vadkar miatt drágább lenne a kenyér akkor lenne hozonges, meg ha kiugrana az autója elé egy vad akkor is .

Ne is foglalkozz az ilyenekkel , tiszta álszentség az egész . Azok akik ezt hangoztatják valószínű városi , panelos tagok akik kb. meg egy hetet se toltottek vidéken .

2018. aug. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
96%
A vadászat nagyon fontos része a vadgazdálkodásnak, ugyanis ha nem korlátoznák a vadak létszámát, nem szelektálnák őket akkor komoly gondok elé néznénk. Ellenben amit én se szeretek igazán amikor idejön a milliárdos német és lődözik a legszebb legnagyobb szarvasbikákat. Értem én hogy ezekkel kell a bevétel a vadásztársaságnak (mert ez a része csak erről szól), de azért ez tényleg felesleges.
2018. aug. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
46%

Leginkább olyan panellakók meg tipikus városi emberek teszik ezt, akiknek fogalmuk sincs a természetről, a vadgazdálkodásról és hasonló fogalmakról. Legfeljebb annyi "tudásuk" van hogy jaj, cuki kis állat és az a szemét vadász megölte! Meg azt hiszik vadászat = orvvadászat. Stb.

Lényeg a lényeg, ilyen emberek véleményére nem érdemes adni.

2018. aug. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem félreértésen vagytok. Nem ezeket a vadászokat ítélik el az emberek. Azokat, akik “sportból”, válogatás nélkül, tisztelet mentesen ölik az állatokat, sokszor ritka fajokat. Majd “viccesen” pózolnak a vérző tetemek, egy-egy jó facebook fotóért.
2018. aug. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
20%
Azért mert az emberek tudatlanok, jó részük meg álszent. Egyrészt fogalmuk sincs arról hogy működik a vadászat, milyen hatásai vannak, mit miért csinálnak- másrészt álszentek, kisebb részben ostobák, akik siratják a cukimuki állatokat, közben húst hússal esznek, de ugye ott nem számít hogy meg lett ölve az "állatka" mert ugye a hús a boltban terem, lefóliázva.
2018. aug. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
45%
A nyakamat rá hogy a vadászok jobban ismerik, és tisztelik az állatokat mint a fotelállatvédők.
2018. aug. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
33%
Èn elítélem. Hogy miért? Tény h nem értek hozzá...de egyszerűen nem tudom felfogni h miért jó nekik állatokat ölni hobbiként. Amitől hányok az az h a "gyilkosság" után leveszik a kalapjukat h tiszteletet mutassanak ki vagy miért. Nem is lenne rá szükség ha nem bántanák. Nem vagyok nagy állatvédő de ezektől rosszul vagyok. Érzelmileg. Lehet sőt biztos h mindennek megvan a miértje de az én értékrendemmel ez nem összeegyeztethető és kész. És én még panellakó sem vagyok mégis így gondolom.
2018. aug. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
46%
Mondtam. Tudatlanság.. fel sem fogják hogy ez nem feltétlenül öncélú valami, nem szórakozásból ölés.
2018. aug. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy azért még vannak páran akik így gondolkodnak.

Igen, nyilván nem arra gondolok, mikor csak a trófeáért ejtik el az adott vadat, hanem amikor a vadkár csökkentéséért, és az állomány korlátozásáért, vagy étkezési célra lövik/lőjük ki a vadakat.


A kalap levétele, a töret, és az utolsó falat a vad megtiszteléséért történik, de kíváncsi lennék, hogy ha a disznók, vagy épp a szarvasok megtámadnák a búzádat, akkor is ilyen ,,undorító,, dolognak tartanád e?!

2018. aug. 6. 21:00
 10/25 anonim ***** válasza:
69%

Mondjuk nem lenne szükség a vadak kilövésére, ha a saját fajunk nyilvánvaló túlszaporodását állítanánk meg, de ugye az ember ismérve az önzőség. Meg különben is, szaporodjunk mert kihal a nép.

Harmóniában és egyensúlyban kéne élnünk a vadállatokkal, nem agyonszaporítani a háziakat és elvenni tőlük a területet, hogy a búzára fájjon a foguk. Nekem ez a véleményem.

2018. aug. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!