Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Mit lehet tenni ez ügyben?...

Mit lehet tenni ez ügyben? Hova kell be jelenteni az ilyen helyzeteket?

Figyelt kérdés
A szomszédunkba van 3-4 macskájuk és 4 kutya (2 harci kutya és 2 keverék, valószinűleg nincsenek be csippeltetve és a velünk szembe lévő idős nénit is meg támadták. Napi szinten kint vannak az utcán mert a gazdájuk nem zárja be a kaput.

#kutya #Kutya problémák
2019. márc. 11. 16:32
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
A legközelebbi menhelyen, vagy telefonban. Esetleg állatvédőknél. Talán rendőrségen, hisz az embernek kötelessége az állatait a saját telkén tartani. Erre jogszabály is van.
2019. márc. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A helyi jegyzőnél tehetsz bejelentést. Neki hivatalból ki kell vizsgálnia, utána pedig intézkedni fog.
2019. márc. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%
Rendőrségen. A menhelyen nem hatósági személyek vannak. Nem vehetnek el kutyát, olyan civil mint te meg én
2019. márc. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%
Harci kutya 😂😂 Istenem, irgalmazz
2019. márc. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
35%
Annyira imádom az ilyen mentalitású embereket, akik azért mert le harci kutyáznak egY bullt, hülyéreveszia másikat. Képzeld, erre tenyésztették ki. Lehet, hogy sosem harcolt, meg barátságos a kutyákkal de az nem semlegesíti a tênyt, hogy erre tenyésztették. Ha nekem vizslám van, mondhatom, hogy vadász kutya, ha nem vadászott??
2019. márc. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó igen, de ez csak skatulya. Minden időszakban a történelemben más volt a mumus. Egyszer a németjuhászok voltak az ördögtől valóak, utána a dobik, a rotik, a boxerek és most a bull típusúak. Amiről egyébként az emberek lófäszt se tudnak, csak rávágják hogy harcikutya, holott életükben nem láttak még olyat, de hát a média ezt nyomja. Rengeteg médiás "harcikutya támadás" hírének az alanya tudod ki volt? Egy bull típusú kutyára még csak nem is hasonlító keverék, de mindenki minden hülyeséget állított róla.


Hogy a kérdésre is válaszoljak, jegyzőnél teszel bejelentést, és ők kivizsgálják a helyzetet.

2019. márc. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azért ajánlottam, hogy rendőr, nem jegyző, mert az, hogy megtámadnak a kutyák egy embert, az már rendőrségi ügy...
2019. márc. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A jegyző se csinál semmit, "amíg a kutya nyála az ember vérével nem keveredik".

Esetleg felszólítást küld és büntetéssel fenyegetőzik.

De csak akkor küldi a bírságot, ha több felszólitást követően lefényképezed a közterületen a kutyákat.


Keress egy kártérítési ügyvédet, köss egy jó biztosítást és közterületen ki is provokálhatod a támadást, csak utána orvossal kell látleletet készíttetni.

Csak utána fog vizsgálatot csinálni a hatósági állatorvos...

2019. márc. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Na igen ebből szépen meg tudnál gazdagodni egy jó ügyvéddel és biztosítással :)


és még biztosítási csalás sem lenne mert mondanád, hogy direkt azért kötötted a biztosítást mert félsz az utcán lévő kutyáktól amik mindig kint vannak.

2019. márc. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem viccből írtam.


Én tényleg elgondolkoztam rajta és még lehet meg fogom csinálni.


A "hétvégi telkem" szomszéda direkt hergelte, gumira haraptatta, lóbálta a kutyáját (pitbull jellegű, de ez részletkérdés) szóval idegbeteggé nevelte.

A kaput meg nem szokta mindig bezárni.

Már kétszer szaggatta meg a nadrágszáram, míg a kaput nyitottam.

Gyomorgörcsöm van, mikor oda megyek, pedig ott gazdálkodok, mint őstermelő.

Nem megoldás nem menni.



Nincs más jogi lehetőség, csak amit leírtam.

2019. márc. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!