Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Találtam egy sünt. Koordinálat...

Találtam egy sünt. Koordinálatlan a mozgása. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Találtam egy sünt. Jobban mondva kiszedtem egy kutya szájából. Látszólag nem sérült csak a tüskéjénél fogva húzogatta a kutya a földön. Betettem egy védett helyre egy kosárkába. Vizet, almát és macskakaját tettem ki neki. 2napig csak aludt ma kedzett kicsit mozgolódni látszólag teljesen koordinálatlan a mozgása. Tudja használni minden lábát de mindig feldől. Ameddig láttam se nem evett se nem ivott. Ma reggel üres volt a vizes tálkája de szerintem csak kiborította mert a macskaeledel is szét volt szóródva viszont nem jött ki a kosárkából pedig kb 3-4cm magas az egyik fele szóval simán kijöhetne.

2019. máj. 3. 15:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%

Állatorvos, állatkert esetleg sünik mentesevel foglalkozó oldalakon tudnak segíteni.


[link]

2019. máj. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nincs semmi hasonló a közelemben :) az állatorvos meg nem vette fel a telefont.
2019. máj. 3. 16:10
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Én a Fővárosi Állatkert Sünispotályába vittem be egy sérült, talált sünit. Be kellene vinned természetvédőkhöz, madárvédők vagy madárkórházak is szoktak segíteni. Addig valahogy életben kéne tartani.

Az általam talált sün is imbolygott, nem ivott, hanem a szájába fecskendeztem vizet, amikor kinyitotta, hogy átharapja a feje fölött lévő rácsot. Így tettem a szájába csipesszel lágy macskakaját is, de nem nagyon szerette. Csak a kukacot szerette. A Fressnapfban lehet kapni kifejezetten sünöknek való konzervet, az is ízlett neki. De elvittem az Állatkertbe, azóta ott gondozzák, jól van, néha érdeklődök felőle.

2019. máj. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Telefonon tudsz még más orvostól érdeklődni. Sunbaratokat is el lehet érni tudtommal telefonon. Nem jó jel sajnos, ha nem iszik. :(



[link]

2019. máj. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogyha eltört valamije akkor az fáj neki és hiába van meg mindene, nagyon szenved. Szóval ha tényleg szeretnél rajta segíteni, akkor rá kéne feküdni a telefonra. Lehet, hogy azon keresztül is tudnak diagnózist valószínűsíteni.
2019. máj. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
* ellenőrző kérdésekkel
2019. máj. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Hívd fel a Sünbarátot!


Az almát vedd ki, nem fogja megenni, csak szikkad ott. (tévhit, hogy almát cipel a hátán meg ilyesmi)


Ha van rá lehetőséged, "bogarássz" egy kicsit - giliszta, tücsök, amit találsz.

2019. máj. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

#2:

Ha így állsz hozzá (és még vigyorogsz is mellé), akkor el fog pusztulni a kosárkádban.

2019. máj. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért vigyázz vele! Veszettséget is kaphatott. Tudom,ritka, de nem lehetetlen!!
2019. máj. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

A veszettség elég valószínűtlen, de az, hogy élősködő van benne, bolha vagy kullancs, az annál valószínűbb. Kellene rá sünnek megfelelő típusú és mennyiségű bolhacsepp, a neten vannak erre vonatkozóan információk, de az állatorvos tud segíteni.

Most viszont a legfontosabb az lenne, hogy dokihoz kerüljön.

2019. máj. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!