Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A barátnőmet az anyja irányítj...

A barátnőmet az anyja irányítja, és már nem bírom tovább. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

4 éve vagyunk, együtt. Ebből 1 évet éltünk közösen az anyósékkal. Az eleinte nem is volt probléma, jól ki is jöttünk, aztán kezdődtek el a bajok, miután közös gyerekünk lett a párommal. Mindent úgy kellett csinálni ahogy az anyós kitalálta... A gyerek azt a nevet kapta amit az anyós kitalált, azt a ruhákat kellett megvenni amit az anyós akart, azt a babakocsit vettük meg amit az anyós nézett, a gyerek szobát úgy kelett berendezni ahogy az anyós találta ki, a gyereket ahhoz a háziorvoshoz kellett járatni ahova az anyós akarta.... A barátnőmet ez egyáltalán nem is zavarta.... Engem az apa szerepéből teljesen ki is zártak. Én nekem csak annyi volt a feladatom hogy bólogassak mindenre, és helyeseljek. A nagyobb probléma akkor kezdődött amikor az anyósom elhatározta hogy össze költözik az élettársával,és hogy költözzünk vele mi is... Én egyáltalán nem akartam elköltözni, de az anyósom annyira átmosta a barátnőm fejét, megígért neki mindent, hogy majd segít neki a gyereket nevelni, sokkal jobb lesz, neki hogyha ott lesz velük... Én már akkor is mondtam a páromnak hogy költözzünk külön albérletbe, és kezdjük el a közös életünket, de nem volt hajlandó, mert az anyja teljesen megfélemlítette, hogy nagyon nehéz egy kisgyerekkel, majd nem tud semmit csinálni, ki fog készülni idegileg, majd ha albérletbe költözünk nem lesz pénzünk semmire, nem fogjuk tudni a gyereket eltartani stbstb....

Tehát addig addig tömte a fejét a barátnőmnek amíg végül teljesen ellenem fordult és képes lett volna nélkülem elköltözni. Én végül meghunyászkodtam és elköltöztem velük, ahol szintén pokol volt az egész. A szobát ismét ő rendezte be, kinézett bútorokat az anyósom, amit addig addig mondogatott a páromnak amíg végül megvettem, pedig nem is akartam. Mindennap bejöttek a szobába, órákon keresztül bent ültek, nem hagytak munka után pihenni, folyamatosan ki akartak zárni az apa szerepből, ha a gyerek felsírt és én éppen nem voltam a szobába már rögtön az anyósom ki is vette a gyereket az ágyból, utána órákig le se tette... A barátnőmnek meg hiába mondtam ezeket egyáltalán nem értett meg engem.

Most jelenleg ott tartunk, hogy elköltöztünk albérletbe. De még itt sincs teljesen nyugtom. A barátnőm mindennap órákat telefonál az anyjával. Mindenről be kell neki számolnia az anyjának, aki természetesen próbálja szítani a feszültséget köztünk.

Egyszerűen már baromira elegem van hogy képtelen a barátnőm felnőni és a saját önálló döntéseit meghozni, semmiről nincs saját véleménye, csak azt tudja ismételgetni amit az anyja mond neki vagy amit az anyjától hall...

Ti mit tennétek a helyembe?



2019. júl. 24. 14:50
1 2 3 4 5
 11/41 acelsziv ***** válasza:
89%
Mennyi idős a gyerek? Mert ha elég idős akkor add be a válópert és kérd az elhelyezését nálad. Hivatkozhatsz a fenti okokra.
2019. júl. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
70%
Mennyi idősek vagytok? Igazából mi az oka annak, hogy párod nem bízik meg benned? Mert mondhatjuk, hogy agymosott és egyebek, de szerintem nem is bízik. Sem benned, sem kettőtökben. Nem bízik abban, hogy közösen meg tudjátok oldani az életeteket. Előbb utóbb a kedves mama ellened fogja fordítani. :(
2019. júl. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 A kérdező kommentje:

Barátnőm 21 éves, én 23 vagyok.

A gyerek pedig 1,5 éves.

A legrosszabb az egészben hogyha én megunom ezt az egészet, és befejezem a kapcsolatot a gyereket ellenem fogják nevelni. Én leszek a szemét apuka aki otthagyta a családot, és senki nem fogja ezt megérteni hogy mi is történt valójában. Anyósom meg majd jót röhög a markában hogy sikerült szét szednie minket és vissza kapta a kislányát meg az unokáját....

2019. júl. 24. 15:30
 14/41 A kérdező kommentje:
15:25 ös az ellenem fordítás már megtörtént most albérletben vagyunk tök jól élünk, a gyereknek megvan mindene, autoval járunk, van mit ennünk van mit felvegyünk... De ez se elég, most azzal tömi tele a párom fejét az anyós hogy milyen hülyeség az albérlet, feleslegesen szórjuk ki a pénzt, fizethetnénk akkor a saját házunkat... Persze ezzel is a barátnőm támadott rögtön, hogy ő nem akar albérletbe lenni, hogy ez így milyen rossz ő saját házat akar fizetni mert ennek nincs értelme... Könyörgöm 23 éves vagyok honnan lenne saját házhoz önerőm?
2019. júl. 24. 15:35
 15/41 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem most várj egy kicsit. Az elköltözéssel sokaknál pozitív irányba változik a helyzet. Amikor kikerül az ember az állandó fizikai jelenlét hatása alól és egy kicsit felszabadul, képes jobban kívülről nézni az életét, érzékeli a különbséget és rájön, hogy eddig uralkodtak felette. Több ilyen esetet láttam, sőt, a szerelmem is ugyanilyen. Hónapokba telt neki, sőt, néhány dologban évekbe, míg szép lassan rálátott, hogy a szülei hogyan használták ki, és most már nem hagyja magát.

Ha ez megtörténik, az órákig telefonálás is csitulni fog.

Ha nem, hát, arra nem nagyon tudok mit mondani. Egyelőre semmiképpen ne vess véget a kapcsolatnak, mert a gyerek 3 éves koráig kb 1000%, hogy az anyánál helyezik el a kicsit, és te egyedül nem is láthatod, csak vele.

Egyébként kicsit off, de elképzelni nem tudom, miről lehet mindennap órákig telefonálni. Nem is történik annyi minden! Nekem a sógornőm ilyen. Két-három órákat telefonál az anyjával, általában éjjel. De MIRŐL, könyörgöm? Vagy minden egyes moccanásról külön-külön kell beszélni? A gyerek minden egyes hajszáláról, hogy milyen színű? Vagy mi? Ezt képtelen vagyok felfogni.

35n

2019. júl. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
100%
Csináljátok olyan közös programokat, ahol nincs térerő. Elmentek hármasban bárhová pár napra, ahol nincs mobilozás, hogy kitisztuljon a feje az állandó károgástól.
2019. júl. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező: de tényleg nem látszódtak már korábban is ennek a jelei? Az ilyen "diktáló" típusú emberek nem igazán tudják megjátszani magukat. Vagy később alakult ez így nála, mi válthatta ki ezt a hatást? Mindenesetre párodnak sem sikerült normálisan leválni a szülőről, mint sajnos oly sok esetben.

Hogy mit tennék? Le kell ülni és alaposan átbeszélni a dolgokat, meghúzni a normális határokat. Azután dönteni.

2019. júl. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
92%

Barátnőd dolgozik? Mert simán megoldható lenne, hogy másfél évesen beadjátok bölcsibe és húzzon el dolgozni. Ha házat akar a segge alá csináljon is érte valamit.Vagy mondjuk anyós pajtás előteremthetné az önerőt.


Az a baj, hogy sosem leszel elég jó. Ne haragudj, de 21 évesen egy buta liba, ha azt hiszi maholnap 0 önerővel saját háza lesz.


Kérdező! Ha jót akarsz magadnak nem vállaltok kistesót, és baromira odafigyelsz, hogy véleltlenül se sikerüljön.

2019. júl. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
96%

És bele ne ugorj babaváróba, vagy CSOKba és társaiba. Ezek ki fognak téged csinálni, aztán mehetsz a fenébe.


De az biztos, hogy a kedves mamának megmagyaráznám, hogy hol a helye....

2019. júl. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
92%

Egyszerű.

Huzd meg a féket.

Te csak arra vagy hajlandó penzt kiadni amit te választasz.


Ami nem hetkoznapi dologa gyereknek, pl pelus, mindenbe te donts.


Egyebkent szerintem nem fog elmenni az anyosodhoz a gyerekkel a feleséged.

Mertő csak dirigalni szeret, nem eltartani a kettőjüket.

Ha ennyire nem becsülnek meg akkor nem kell e fenekuket kinyalni.

A gyerek a te penzedbol olyat kapjon amilyet te választasz.

Fogda gyereket es vidd el egyedul setalni vagy a jatszora.

Egy darabig megy a hiszzti, aztan a felesegednek dontenie kell.

Es mivel a mama nem fogja őt ellátni, akkor majd észhez tér.

2019. júl. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!