Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A barátnőmet az anyja irányítj...

A barátnőmet az anyja irányítja, és már nem bírom tovább. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

4 éve vagyunk, együtt. Ebből 1 évet éltünk közösen az anyósékkal. Az eleinte nem is volt probléma, jól ki is jöttünk, aztán kezdődtek el a bajok, miután közös gyerekünk lett a párommal. Mindent úgy kellett csinálni ahogy az anyós kitalálta... A gyerek azt a nevet kapta amit az anyós kitalált, azt a ruhákat kellett megvenni amit az anyós akart, azt a babakocsit vettük meg amit az anyós nézett, a gyerek szobát úgy kelett berendezni ahogy az anyós találta ki, a gyereket ahhoz a háziorvoshoz kellett járatni ahova az anyós akarta.... A barátnőmet ez egyáltalán nem is zavarta.... Engem az apa szerepéből teljesen ki is zártak. Én nekem csak annyi volt a feladatom hogy bólogassak mindenre, és helyeseljek. A nagyobb probléma akkor kezdődött amikor az anyósom elhatározta hogy össze költözik az élettársával,és hogy költözzünk vele mi is... Én egyáltalán nem akartam elköltözni, de az anyósom annyira átmosta a barátnőm fejét, megígért neki mindent, hogy majd segít neki a gyereket nevelni, sokkal jobb lesz, neki hogyha ott lesz velük... Én már akkor is mondtam a páromnak hogy költözzünk külön albérletbe, és kezdjük el a közös életünket, de nem volt hajlandó, mert az anyja teljesen megfélemlítette, hogy nagyon nehéz egy kisgyerekkel, majd nem tud semmit csinálni, ki fog készülni idegileg, majd ha albérletbe költözünk nem lesz pénzünk semmire, nem fogjuk tudni a gyereket eltartani stbstb....

Tehát addig addig tömte a fejét a barátnőmnek amíg végül teljesen ellenem fordult és képes lett volna nélkülem elköltözni. Én végül meghunyászkodtam és elköltöztem velük, ahol szintén pokol volt az egész. A szobát ismét ő rendezte be, kinézett bútorokat az anyósom, amit addig addig mondogatott a páromnak amíg végül megvettem, pedig nem is akartam. Mindennap bejöttek a szobába, órákon keresztül bent ültek, nem hagytak munka után pihenni, folyamatosan ki akartak zárni az apa szerepből, ha a gyerek felsírt és én éppen nem voltam a szobába már rögtön az anyósom ki is vette a gyereket az ágyból, utána órákig le se tette... A barátnőmnek meg hiába mondtam ezeket egyáltalán nem értett meg engem.

Most jelenleg ott tartunk, hogy elköltöztünk albérletbe. De még itt sincs teljesen nyugtom. A barátnőm mindennap órákat telefonál az anyjával. Mindenről be kell neki számolnia az anyjának, aki természetesen próbálja szítani a feszültséget köztünk.

Egyszerűen már baromira elegem van hogy képtelen a barátnőm felnőni és a saját önálló döntéseit meghozni, semmiről nincs saját véleménye, csak azt tudja ismételgetni amit az anyja mond neki vagy amit az anyjától hall...

Ti mit tennétek a helyembe?



2019. júl. 24. 14:50
1 2 3 4 5
 21/41 anonim válasza:
95%

A szüleim kapcsolata ugyanerre ment rá. Igaz, nem együtt laktak a nagyszüleimmel, hanem néhány utcányira, de a nagyszüleim minden nap 3-4 órára átjöttek és mindenbe beleszóltak, mindent az irányításuk alatt tartottak. Szerencsére nálunk anyukámat is zavarta a helyzet, ezért elköltöztünk Pestre, kb 100 km-es távolságba. Na, a nagyszüleim onnantól kezdve mindent elkövettek, hogy tönkretegyék a szüleim kapcsolatát és a kislányuk végre hazamenjen és újra irányíthassák. Az egész családot apukám ellen hangolták. Minden elismerésem apukámnak, hogy ezt 15 évig elviselte. Persze az ő türelme sem véges, kb 12 éves lehettem, mikor végül lelépett. A nagyszüleim nagy meglepetésére viszont anyukám azóta sem ment vissza hozzájuk, mert már túlságosan megszokta itt az életet, minden ismerőse itt van. Azóta is hallgatjuk, hogy menjünk haza, mitől jó itt neki velünk egyedül, nem segít neki senki.

Szerintem menekülj ebből a kapcsolatból, mielőtt rámegy az idegrendszered és amíg még fiatal vagy és tiszta lappal kezdhetsz egy értelmes nővel.

2019. júl. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
86%
CSOK-ot én se merném, de szerintem a babaváró nem baromság. Mondjuk én most vagyok terhes, nekem eleve kamatmentes lesz, nektek meg kéne hozzá még gyerek, ami nem biztos, hogy jó ötlet.
2019. júl. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 A kérdező kommentje:
18as. Persze én már mondtam neki hogyha nem elég amit én tudok nyújtani 1 keresetből akkor menjen a Gyerek bölcsibe azt dolgozzon ő is... Ez annyival le lett rendezve hogy a bölcsibe csúnyán bánnak a gyerekekkel... Hát akkor b+... Mindent csak elvárunk de tenni semmiért nem teszünk semmit...
2019. júl. 24. 16:21
 24/41 anonim ***** válasza:
95%

Nem jó a babaváró sem. Ahhoz házasnak kellene lenniük. Ha szétmennek, a babavárót mind2 félnek fizetni kell. Plusz a Kerdezőnek a gyerektartást is. És a házasság alatt szerzett közös vagyon is feleződik. Vagyis asszony mindent visz.....


Nagyon nehéz helyzet, túl fiatal a lány, éretlen, nagyon könnyen befolyásolható. És anyuka ezzel mocskosul visszaél.

2019. júl. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 A kérdező kommentje:

19es.

Most pont éppen ezzel tömik a páromnak a fejét hogy vegyük meg azt a házat ahonnan elköltöztek mert ott áll üresen. Csak a bibi a dolgoba hogy a házon banki tartozás van és velem akarnák tovább fizettetni, majd amikor kifizettem a teljes tartozást, akkor rá írják a nevemre :D Ezt is csak azért találták ki, hogy függjek tőlük, hogy bármikor be állíthassanak oda a házba, hogy mondhassák hogy nekik köszönhetem a házat, és hogy tudjanak ismét uralkodni felettünk.... Barátnőm meg nyilván már rég oda költözött volna és nem érti meg hogy ez nem egy jó döntés... Most ezen megy a veszekedés állandóan, és ezt szintén az anyós generálta....

2019. júl. 24. 16:25
 26/41 anonim ***** válasza:
95%

De hamarosan 2 éves lesz. Akkor valami 26 ezer forint körül fog kapni a gyerek után. Az semmire nem lesz elég. :(


Nem szép dolog amit mondok, mert inkább 100 irigyem,mint 1 sajnálom, de én tényleg sajnállak most. Talpraesettnek tűnsz, pedig még te is nagyon fiatal vagy. Belenyúltál velük a tutiba. :(

2019. júl. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim válasza:
98%
Te a keresetedből egyedül eltartod a családot, de cserébe szarba se vesznek, te pedig tűröd. Már most azt hiszik, hogy ez természetes, pedig rohadtul nem az. Ideje kiverned egy nagyobb balhét és igenis megmondani a barátnődnek, hogy ha nem változtat ezen rövid időn belül, az a kapcsolatotok rovására fog menni. Ezt meg kell oldani minnél előbb, vagy kilépni belőle, mert elpazarolod a saját életedet. Dolgozol, dolgozol, dolgozol, megbecsülést még nem kapsz érte.
2019. júl. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 A kérdező kommentje:
Így van konkrétan erről van szó, és mindennek ellenére, még én vagyok a szemétláda.
2019. júl. 24. 16:40
 29/41 anonim ***** válasza:
92%
Kifogsz kèszülni ember... Mennyi idős anyós? Após is a csicskaja vagy ketten tolják az okossagot? Esetleg aposon keresztul nem lehet vmit intezni? Engem lehet leültetnének ebben a helyzetben...
2019. júl. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
85%

Zárd el a pénzcsapot. Barátnődnek SEMMIT! A gyereknek pedig CSAK azt,amit te mondasz! Ha nálad van a pénz,kezd el manipulálni. Csúnya dolog,de mást nem tehetsz.


Vannak ennél jobb ötleteim is,de nekem ahhoz te túl jó embernek tűnsz.

2019. júl. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!