Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mennyit ideális a családi...

Mennyit ideális a családi kasszába beadni 2 személy esetén?

Figyelt kérdés

A párommal most költöztünk össze,fiatalok vagyunk. Először tapasztalunk meg mindent,milyen együtt élni valakivel.


Gyakorlatilag most kezdjük az életünket.


Mi ketten közös kasszán vagyunk. Egy fedél alatt vagyunk anyósomékkal. Velük nem közösködünk, tehát a kiadásokba bele adunk 50 ezer forintot minden hónapban.

Lehet kevés,nem tudom, de ez fedezi azt a pár ezer forintos víz, villany,internet-tv, mert tényleg nem sok amikbe ezek belekerülnek és persze jut a konyhára is belőle. A párom és én vesszük ezen felül a kocsiba kellő alkatrészeket, a garázs építéshez az anyagot, és a kertbe lévő gépeket,anyagokat.


Egy konyhán eszünk.


Azt mondja anyós ez kevés, és két emberre még a 70 ezer se lenne elég amire maximum felvinnénk. Szerinte egy 100-ast simán belekellene adnunk.

Szerintem ez rengeteg, akkor fizethetek albérletet is vagy hitelt és egyikünk fizetése akkor kimehet arra is. Pont nem tudunk spórolni soha,mert valamivel kirángatja a kezünkből a pénzt.


Ellenben most ,családostól ide költöztette a lányát, 2 gyerekkel,férjjel.

Elhiszem megvannak szorulva nem is az anyagin izélek, de amíg mi munka után kapásból hazaérve megyünk locsolni, ki a kertbe , vagy falazni ők semmit se csinálnak. Nem főznek meg,nem mosogatnak el. Puffognak ha 1 órakor felvannak délután keltve. Önkormányzati munkás mind a 2 ,oda se jár, anyagiakba nem segítenek egy fillérrel se bele és hónapok óta ez megy.

És hogy mi vagyunk a semmire kellők,mert mi semmit se csinálunk.


Nem akarok azért többet fizetni,hogy nekik továbbra is arany életük legyen. Anyós kiszedi nekik tányérba az ételt és a gép elé viszi nekik meg el is hozza.


Nekem meg pedzegeti azt,hogy mikor lesz már gyerekünk.


Széppen lassan csinálgattuk az emeletet magunknak. 3 szoba van fent,konyha nappalinak hely és fürdő. A mi költségünk volt az utolsó szigetelésig minden. Most beköltöztette őket oda,és nem érti meg hogy 1 szobára ami maradt nekünk nem tudunk gyereket vállalni. De azt is úgy képzelte el,szülés után visszamegyek rögtön dolgozni hogy a családi kasszát fent tudjam tartani ő meg elmegy a gyerekkel nagymama gyesre.


Tudom abból a pénzből nem sok jutna az én gyerekemnek.

Lehet pár fillér de az én gyerekemet magam akarom nevelni.


Ti mit gondoltok?

22/L


2019. aug. 2. 09:30
1 2 3 4 5 6
 11/56 A kérdező kommentje:

Sógorom 22 ezerért bérelte a lakást albérletnek. Saccra 40 egy lakás.

Após sincs vele egy kasszán mert mindent elvesz a nyugdíjából, ő 70 felett van. Anyós jóval fialatabb.

A ház pedig a miénk.

2019. aug. 2. 09:47
 12/56 anonim ***** válasza:
89%

Álljatok le a plusz ezt-azt veszek dologgal. Leültök, megbeszélitek, hogy mostantól a rezsi rátok eső részét fizetitek, kaját intézitek, aztán vége.

Az építkezés eredményét sem ti fogjátok intézni, felesleges abba így beledolgozni.

2019. aug. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 anonim ***** válasza:
42%

Bocsánat, félreértem. Szóval ő főz rátok, bevásárol nektek? Két emberre nagyon Minimum 1000 ft/fő/nap a kaja!!

Ez önmagában 60 ezer. Inkább 90.

2019. aug. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 A kérdező kommentje:

Mivel fele ház apósomé, az a páromat illeti. A testvére más apától van.

Apósomnak volt egy háza, amit megkapott a felesége lánya ugye (köze nem lett volna hozzá,ráadásul az városban volt nem falun), így a maradék fél ház a páromat illeti.


Ezt herdálta el,majd ment albérletbe és ott is kidobatták magukat.

2019. aug. 2. 09:49
 15/56 A kérdező kommentje:
Megfőzni meg fentebb leírtam, én főzök. Munka után..
2019. aug. 2. 09:49
 16/56 anonim ***** válasza:
68%

"Szerintem ez rengeteg, akkor fizethetek albérletet is vagy hitelt"


50ezer Ft rengeteg??

Hiszen még lakbért sem fizetsz, csak odaköltöztél az anyós nyakára pucér se. gel.

Menjetek albérletbe és majd meglátjátok, hogy mi mennyibe is kerül majd a valóságban.

2019. aug. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 A kérdező kommentje:
Úgy lett megegyezve,mivel az a ház nem illette volna őket meg de legyen hol lakniuk megkapják,cserébe ez a ház a miénk lesz. De most elvan véve a fele is,amit magunknak újítottunk fel.
2019. aug. 2. 09:51
 18/56 anonim ***** válasza:
86%

"Mivel fele ház apósomé, az a páromat illeti. A testvére más apától van.


Apósomnak volt egy háza, amit megkapott a felesége lánya ugye (köze nem lett volna hozzá,ráadásul az városban volt nem falun), így a maradék fél ház a páromat illeti."


Hm. Semmi nem illeti a párodat, nyuszika. Max ha após meghal, akkor örököl a fia. De kapaszkodj: anyósnak haszonélvezeti joga lesz, ami azt jelenti, hogy kivághat onnan benneteket bármikor.

2019. aug. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 A kérdező kommentje:

És akkor a +4 főre mennyit kell fizetni?

Ők önkormányzati munkával ahova be se járnak,mit és hogy rendeznek?

2019. aug. 2. 09:52
 20/56 A kérdező kommentje:
Mert ők tényleg egy kg kenyeret nem vesznek.
2019. aug. 2. 09:52
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!