Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mennyit ideális a családi...

Mennyit ideális a családi kasszába beadni 2 személy esetén?

Figyelt kérdés

A párommal most költöztünk össze,fiatalok vagyunk. Először tapasztalunk meg mindent,milyen együtt élni valakivel.


Gyakorlatilag most kezdjük az életünket.


Mi ketten közös kasszán vagyunk. Egy fedél alatt vagyunk anyósomékkal. Velük nem közösködünk, tehát a kiadásokba bele adunk 50 ezer forintot minden hónapban.

Lehet kevés,nem tudom, de ez fedezi azt a pár ezer forintos víz, villany,internet-tv, mert tényleg nem sok amikbe ezek belekerülnek és persze jut a konyhára is belőle. A párom és én vesszük ezen felül a kocsiba kellő alkatrészeket, a garázs építéshez az anyagot, és a kertbe lévő gépeket,anyagokat.


Egy konyhán eszünk.


Azt mondja anyós ez kevés, és két emberre még a 70 ezer se lenne elég amire maximum felvinnénk. Szerinte egy 100-ast simán belekellene adnunk.

Szerintem ez rengeteg, akkor fizethetek albérletet is vagy hitelt és egyikünk fizetése akkor kimehet arra is. Pont nem tudunk spórolni soha,mert valamivel kirángatja a kezünkből a pénzt.


Ellenben most ,családostól ide költöztette a lányát, 2 gyerekkel,férjjel.

Elhiszem megvannak szorulva nem is az anyagin izélek, de amíg mi munka után kapásból hazaérve megyünk locsolni, ki a kertbe , vagy falazni ők semmit se csinálnak. Nem főznek meg,nem mosogatnak el. Puffognak ha 1 órakor felvannak délután keltve. Önkormányzati munkás mind a 2 ,oda se jár, anyagiakba nem segítenek egy fillérrel se bele és hónapok óta ez megy.

És hogy mi vagyunk a semmire kellők,mert mi semmit se csinálunk.


Nem akarok azért többet fizetni,hogy nekik továbbra is arany életük legyen. Anyós kiszedi nekik tányérba az ételt és a gép elé viszi nekik meg el is hozza.


Nekem meg pedzegeti azt,hogy mikor lesz már gyerekünk.


Széppen lassan csinálgattuk az emeletet magunknak. 3 szoba van fent,konyha nappalinak hely és fürdő. A mi költségünk volt az utolsó szigetelésig minden. Most beköltöztette őket oda,és nem érti meg hogy 1 szobára ami maradt nekünk nem tudunk gyereket vállalni. De azt is úgy képzelte el,szülés után visszamegyek rögtön dolgozni hogy a családi kasszát fent tudjam tartani ő meg elmegy a gyerekkel nagymama gyesre.


Tudom abból a pénzből nem sok jutna az én gyerekemnek.

Lehet pár fillér de az én gyerekemet magam akarom nevelni.


Ti mit gondoltok?

22/L


2019. aug. 2. 09:30
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
76%
Ha após a nevére vette a férjed féltesóját, akkor ő is ugyanúgy fog örökölni apósod után, mint a férjed, kivéve, ha le van papírozva ez a dolog.
2019. aug. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező!

Ha az anyóséknál neked semmi sem tetszik,

miért nem költöztök a te házadba??

2019. aug. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 A kérdező kommentje:

Mi nem városban élünk, még csak annak közelében sem,egy alig pár házból álló faluban. Itt minden anyagi másabb. Nem kerül annyiba mint pesten a fizetések sem annyiak mint ott.


Mellesleg ha a párom nem fogja illetni a ház, őket miért illette apósom háza?

Akkor meglehetett volna tartani a páromnak is.

2019. aug. 2. 09:56
 24/56 anonim ***** válasza:
87%
Amugy ti nem tudtok olvasni?Adnak pénzt a rezsire,csinálják a kertet,vesznek különböző gépeket,anyagokat,alkatrészeket,felujították a lakrészüket.Ezzel szemben ott a pereputty,akik nem csinálnak semmit nem fizetnek semmit.Nem tudom mi van a kertben,de amit ott megtermelnek az nem két forintba kerülne megvenni.És ráádásul a ház fele az övék.
2019. aug. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 anonim ***** válasza:
81%

24!


Nem, nem az övéké a ház fele. A kérdező hiszi csak azt, mert a másik testvér kapott valami házat. De ez nem az övéké, ez a párja szüleié. Holnapmkidobhatjak őket gond nélkül

2019. aug. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 anonim ***** válasza:
91%

Életében após és anyós annyak ajándékozza a dolgait, akinek akarja.

Ha meghalltak, akkor pedig az örökösödési jog szerint kerül szétosztásra a vagyon, nem érdem szerint, vagy hogy régebben ki mit kapott.

Ezért kell mindent lepapírozni, mert nagyon pofára lehet esni.

2019. aug. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim ***** válasza:
100%

Nem a konkrét klrdlsre válaszokok, mert nem tzdom felmérni mennyi az uotófenntartás, építési anyag, stb.

Ez egy elég boonyolult családnak tünik, még annál is kuszább anyagi viszonyokkal. A hosszabb távú jó viszony nem fenntartható úgy ha mindenki azt nézi, mi járna, mi túl sok, mit örökölne. Muszáj ezeket rendbe rakni, lehetőleg míg após él és egészséges. Kinek milyen ingatlanból mekkora tzlajdonrész, ki mit fizet, használ. A garázsépítés pl értéket növel, ha ti fizetitek.

Legjobb lenne mindent leírni, szétosztani. Anyósnak főzésre akár számítani egy munkadíjat, férjednek építésre, ilyesmi. Föleg ha sógornő pl semmit se csinál. Ha nagyjából mindenki egyformán dolgozik, ez persze nem muszáj, de a fizetendő dolgokat ki és elszámolnám. Amíg ez nincs letisztázva én semmiképp se szülnék (lehetőleg egy fedél alatt utána se de ezt már te látod)

2019. aug. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 A kérdező kommentje:
Apósomnak nem a lánya aki kapta a házat.
2019. aug. 2. 10:15
 29/56 anonim ***** válasza:
97%
Egyikőtök se százas, hogy egy olyan ingatlan felújításába öltetek pénzt, amin nincs egyikőtöknek se tulajdonjoga. Mert nem a tiétek, egy szóbeli ígéretben bízva nem szabad ilyen beruházást tenni, mert amíg él após, az az övé, azt csinál vele amit akar, ahogy láttad is. Sajnos semmi beleszólásotok, hogy a parazita családot betették oda, mert jogilag nem a tietek. Peres úton kérhetitek a ráköltött pénzt, mert maguktól nem fizetnek. Jobb, ha ebből az egészből már most kiszálltok, mert anyós nyilván nem fogja kitenni a lányát, és ilyen here életvitel mellett azok ott fognak megöregedni, nektek meg rámegy az életetek erre a lehetelten helyzetre, meg az idegrendszeretek. Megéri? Ilyen körülmények között kizárólag a számlák rátok eső részét fizetném (mi az, hogy anyós csak rámondás alapján határozza meg, hogy mennyi a rezsi? tessék szépen fillére pontosan osztani!), és bevezetném a külön kaját, akár azon az áron, hogy vesztek egy saját hűtőt a saját szobátokba, és kulcsra zárjátok az ajtót. Nagyon úgy néz ki, hogy veletek akarja finanszíroztatni a nyomi lánya egész pereputtyát!
2019. aug. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:
98%

Én az egészet nem értem!

Ha a felső szint, amit ti építettetek lakható - és lakható, ha oda egy komplett család be tudott költözni - akkor ti miért nem költöztetek be?

Oda kell kérni külön mérőórákat és fizetni a saját rezsiteket, de ha ez nem megoldható, akkor fizetni a rezsi 2/8-ad részét, mivel ha jól értelmezem, 8-an lakjátok az ingatlant (anyós, após, nővér, sógor, 2 gyerek, te és a férjed)

A saját étkezéseteket ti oldjátok meg, a hatszáz kocsiba nem kell venni semmit, illetve vehettek, de akkor azt a következő rezsiből levonjátok, ha nem ti használjátok.

Azzal pedig, hogy utána az anyós mennyit kér el a lányától nem foglalkoznék, ez legyen az ő gondjuk!

Először is szerezzétek vissza a lakrészeteket, ha az tényleg a tiétek, nem csak te gondolod így!

Nem kell kommunában élni, akkor nem lesz gond!

2019. aug. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!