Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mennyit ideális a családi...

Mennyit ideális a családi kasszába beadni 2 személy esetén?

Figyelt kérdés

A párommal most költöztünk össze,fiatalok vagyunk. Először tapasztalunk meg mindent,milyen együtt élni valakivel.


Gyakorlatilag most kezdjük az életünket.


Mi ketten közös kasszán vagyunk. Egy fedél alatt vagyunk anyósomékkal. Velük nem közösködünk, tehát a kiadásokba bele adunk 50 ezer forintot minden hónapban.

Lehet kevés,nem tudom, de ez fedezi azt a pár ezer forintos víz, villany,internet-tv, mert tényleg nem sok amikbe ezek belekerülnek és persze jut a konyhára is belőle. A párom és én vesszük ezen felül a kocsiba kellő alkatrészeket, a garázs építéshez az anyagot, és a kertbe lévő gépeket,anyagokat.


Egy konyhán eszünk.


Azt mondja anyós ez kevés, és két emberre még a 70 ezer se lenne elég amire maximum felvinnénk. Szerinte egy 100-ast simán belekellene adnunk.

Szerintem ez rengeteg, akkor fizethetek albérletet is vagy hitelt és egyikünk fizetése akkor kimehet arra is. Pont nem tudunk spórolni soha,mert valamivel kirángatja a kezünkből a pénzt.


Ellenben most ,családostól ide költöztette a lányát, 2 gyerekkel,férjjel.

Elhiszem megvannak szorulva nem is az anyagin izélek, de amíg mi munka után kapásból hazaérve megyünk locsolni, ki a kertbe , vagy falazni ők semmit se csinálnak. Nem főznek meg,nem mosogatnak el. Puffognak ha 1 órakor felvannak délután keltve. Önkormányzati munkás mind a 2 ,oda se jár, anyagiakba nem segítenek egy fillérrel se bele és hónapok óta ez megy.

És hogy mi vagyunk a semmire kellők,mert mi semmit se csinálunk.


Nem akarok azért többet fizetni,hogy nekik továbbra is arany életük legyen. Anyós kiszedi nekik tányérba az ételt és a gép elé viszi nekik meg el is hozza.


Nekem meg pedzegeti azt,hogy mikor lesz már gyerekünk.


Széppen lassan csinálgattuk az emeletet magunknak. 3 szoba van fent,konyha nappalinak hely és fürdő. A mi költségünk volt az utolsó szigetelésig minden. Most beköltöztette őket oda,és nem érti meg hogy 1 szobára ami maradt nekünk nem tudunk gyereket vállalni. De azt is úgy képzelte el,szülés után visszamegyek rögtön dolgozni hogy a családi kasszát fent tudjam tartani ő meg elmegy a gyerekkel nagymama gyesre.


Tudom abból a pénzből nem sok jutna az én gyerekemnek.

Lehet pár fillér de az én gyerekemet magam akarom nevelni.


Ti mit gondoltok?

22/L


2019. aug. 2. 09:30
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
82%

Biológiailag nem a lánya, ezt már leírtad többször, a kérdés az, hogy a nevére vette-e vagy sem. A jogot egyedül ez érdekli.

Jelenleg éppen elszúrjátok az életeteket, és soha az életben nem lesz nyugtotok. Vegyük a számotokra legjobb megoldást: megkapjátok a fele házat. Együtt fogtok élni a tróger féltesóval, aki még vagy három gyereket szül, számlákat nem fizeti és hozzátok jár majd kajáért is.

Szerintem a falusi CSOK-nak nevezett támogatás kiváló lehetőség nektek, éljetek vele és vegyetek egy szimpatikus házat magatoknak egy másik faluban, lehetőség szerint minél távolabb. Aztán ha após szegény meghal, és (ha) megöröklitek a ház felét, akkor annak az árát tudjátok kérni a ház többi tulajától.

2019. aug. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 A kérdező kommentje:
Nem vette a nevére. Sajnos nem ismerem a csoknak a feltételeit. Ha megigényeljük mennyi időn belül kell babának lennie?
2019. aug. 2. 10:29
 33/56 A kérdező kommentje:
Felnőtt nő volt már mikor elvette az anyját.
2019. aug. 2. 10:30
 34/56 A kérdező kommentje:
Köztünk rengteg a korkülönbség mi most kezdtük az életet én 22,párom 25. Sógornőm pedig , 43...késői gyerek volt a párom apóstól. Későn lépett anyós életébe.
2019. aug. 2. 10:34
 35/56 anonim ***** válasza:
90%

Az egésznek így semmi értelme.

Az anyósnál "kiépiteni" bármit is mindig veszteség, mert az sosem lesz a tietek, az egy az egyben kidobott pénz!

Az, hogy mennyi lenne a jogos rezsi és mi a sok, az ebben az esetben szerintem lényegtelen, ha van eszetek, akkor sürgösen kiköltöztök külön albérletbe. Az lehet, hogy valamivel többe kerül, de legalább nem vesztetek vele, emellett még nyugalmatok is lesz.

Ha megvannak a számlák, akkor azt a párod kifizettetheti velük esetleg, ha nem, akkor ezt buktátok!

2019. aug. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:
91%

Itt van minden róla:

[link]


Hozzá babaváró kölcsönt is igénybe tudtok venni, amit ha lesz három gyereketek, akkor egyáltalán nem kell visszafizetni (a részleteket alul találjátok):

[link]


Szerintem felesleges ebbe a helyzetbe belepusztulnotok, éljetek a lehetőségekkel és vegyetek egy saját házat, amiben senkit sem kell eltűrni magatok mellett.

2019. aug. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:
98%
Tehát ráköltöttetek egy csomió pénzt az ingatlanra- mondd, kérlek, hogy lepapíroztátok!
2019. aug. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem teljesen felesleges az olyan válasz, hogy mit miért csináltak a kérdezőék, mert az a hajó már elment.

Minden szöveg csak belesírás a kiömlött tejbe.

A jelenlegi, kész helyzet megoldására kellene konstruktív javaslat, de csak a hibáztatás megy!

Nem tudjuk, hogy eddig mennyit invesztáltak a felső szintbe és annak az árát valamilyen formában megkaphatják e, ha elhagyják az ingatlant? Gondolom nem!

Tehát el kell dönteni, hogy veszteséggel kiszállnak, vagy a jelenlegi helyzetet teszik tisztába!

Ha albérletbe mennek, az sokkal többe fog kerülni rezsivel, étkezéssel kettőjüknek mint 100ezer és mint kiderült olyan anyagi feltételekkel mint ami nekik van, onnan aztán továbblépni nem tudnak, még a falusi CSOK-kal sem. Bár én gyerekpárti vagyok, de nem tudom nem megemlíteni, hogy egy-három gyerek hatalmas pénzekbe kerül, nem csak 10 millióba, mire felnevelődik és ezt tapasztalatból mondom.

2019. aug. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 kovpet ***** válasza:
97%

A legnagyobb és elsődleges kérdés, hogy mi van a ház tulajdoni lapján. A többi csak duma, amíg ezt nem tudni.


Utána lehetne tanácsot adni, de nagyjából akkor is menni kell innen, mert ami itt megy akkor sem lesz normális, ha esetleg tényleg a srácé a fele ingatlan, maximum érvnek jó, ha van tulajdona.

De a lelécelés sokkal egyszerűbbé és nyugodtabbá tenné az életeteket. Az első két mondatod igazából akkor lenne aktuális, nem most.

2019. aug. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem nem kevés az 50ezer..
2019. aug. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!