Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért kötelez a barátnőm hogy...

Miért kötelez a barátnőm hogy járjak a szüleihez ha azok utálnak?

Figyelt kérdés

Feleségem mindig hisztit csap hogy nem akar szégyenszemre egyedül megjelenni a családi hétvégi összejöveteleken (mindig összegyűlnek csak úgy enni). Ezért mindig vele kell mennem, de nem értem mire jó az egész? Mosolyognak rám, de tudom és érzem hogy utálnak. Sajnos már részletesen is hallottam az após véleményét rólam, mert az unokatesóm munkatársa volt (após nem tudta hogy rokonok vagyunk). Gyűlölnek engem amiért nem vagyok orvos és “hobbit vagyok”, vicces sem vagyok és semmihez nem értek! Szerinte. Ők falusiak, rendszeresen kinevetnek amiért nem tudok traktort vezetni, nem tudom mikor kell a növényekkel dolgozni.

Mindig szidott engem, rajtam poénkodott minden nap. Most így minek járjak oda hozzájuk? Feleségem is tudja mi van, neki az anyja is szidott engem, de mégis oda kell járnom hozzájuk.

Ilyenkor én csendben ülök a nappaliban, az após kimegy a kertbe dolgozni, az anyós süt-főz a lányával. Hozzám nem szólnak, ha kérdezek nem nagyon válaszolnak. Sokszor próbáltam javítani a kapcsolaton, de hiába.


Van más is így? Hogy lehetne megúszni ezt a családozást veszekedés nélkül?


2019. aug. 17. 15:29
 1/10 A kérdező kommentje:
A kérdést okosan írtam ki, de most házasodtunk össze 3 hete, 5 év után :D
2019. aug. 17. 15:30
 2/10 anonim ***** válasza:
27%
Miért nem hagytad már ott a f*ba, amikor először hisztizett ezen? Most már menj le, oszt nyeljél.
2019. aug. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%
Miért nem nyitsz az após felé? Kicsit kimész hozzá a kertbe, nem kell ott neked dolgoznod, csak udvariasságból megkérdezed mit segíthetsz, ezzel el is kezdődik a beszélgetés, és meglásd, nem is olyan szörnyű az az após! Biztos hogy találsz olyan témát, persze csak ha akarsz, amiről el tudtok beszélgetni, és szépen lassan alakul az a kapcsolat majd, hidd el! Tudom, én is voltam ilyen helyzetben, és kezdeményeztem, és már nagyon jó a kapcsolatunk!
2019. aug. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
41%
"Ők falusiak, rendszeresen kinevetnek amiért nem tudok traktort vezetni, nem tudom mikor kell a növényekkel dolgozni." Ez megint egy idióta kamu! Egy falusi ismerősöm sem tud traktort vezetni, nagyapám sem tudott. De komolyan ezt egy 14 éves gyerek tette fel???
2019. aug. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
58%

Azért ez durva, hogy felnőtt létedre nem tudsz kiállni magadért. Én nő vagyok, de anyós mindig utált, nem mondta ki, de ő náluk mindenki diplomás, én nem. Természetesen megértem, hogy a legjobbat akarta a fiának, de egyáltalán nem vagyok buta nő, jó szakmám van, sikeres vagyok, magam osztom be az időm, és jól keresek. A férjem boldog, kiegyensúlyozott, tudok főzni, van egy okos tündéri kisfiunk, kár, hogy anyós csak a diplomáig lát, azt nem, hogy a fia boldog...

Aztán csak gyakoribbak lettek a szúrkálósások, gyereknevelés, stb mindenhez hülye voltam - anyós szerint :) én meg jól kiadtam magamból a több éves sérelmeket, azóta nem mentem hozzá. És sokkal boldogabb vagyok, mert nincs gyomoridegem, hogy na éppen mit fog beszólni. Különösebben nem érdekel, hogy nem jó a viszony, semmit sem vesztettem vele. Férjemmel volt pár vita emiatt, de szerencsére végül elfogadta.

Szere, ha nyugalmat akarsz, nem kell becsicskulni, se pitizni senki kegyéért. Állj ki magadért.

2019. aug. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

Mi az, hogy kötelez? Mi a te feleséged, valami hivatalos szerv? Aztán: gyűlölnek mert nem vagy orvos...miért, ők azok? Hiszen azt írod vidékiek és az is baj, hogy nem tudsz traktort vezetni. Szerintük hány orvos tud traktort vezetni?

Állj ki magadért. Nyiss feléjük, beszélgess velük, de ne menj minden hétvégén. Nem is értem, miért házasodtatok így össze. Ő kötelez téged valamire amit utálsz és ez így fog menni örökké....hacsak nem állsz a sarkadra. Ritkítsd az alkalmakat, menjen ő ha akar, te menj a saját családodhoz, barátaidhoz. Legyen már egyéniséged, az Isten áldjon meg.

2019. aug. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Argloss ***** válasza:
79%

Egyrészt azért kötelez, mert papucs vagy és el tudja nálad érni amit akar, másrészt azért teszi, mert úgy érzi, hogy ezt várják el tőle a szülei és ennek mindenképpen meg akar felelni. Kislányokkal nem jó ötlet házasodni... :)

Döntsd el, hogy neked megfelel-e így. Ha nem változtatsz a hozzáállásodon, akkor a te érzéseid mindig a háttérbe lesznek szorítva, mindig az lesz a fontos amit a párod, a párod szülei akarnak. Ez bele lesz nevelve a gyerekbe is, ő is huszadrangúként fog kezelni. Te pedig napról napra egyre pocsékabbul fogod magad érezni, mert semmibe fog venni téged mindenki a környezetedben. Kölcsönös tisztelet nélkül nem igazán jó egy kapcsolat, hacsak nincsenek érdekes vágyaid.

Megmondod, hogy ő nyugodtan menjen, te viszont csak 3 havonta 1x hajlandó, vita lezárva. Ha kihisztizte magát elmondod, hogy miért, viszont hozzáteszed, hogy szereted őt, ezért vállalod be érte 3 havonta a dolgot. Ha fontos vagy neki, akkor megérti, ha nem, akkor lehet, hogy elsietted ezt a házasságot.

2019. aug. 18. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
79%

Nincs neked fontos dolgod hetvegen?? Kell menned futni meg konditerembe. Utana atmesz az anyjaekhoz,de sajnos nem jut ra idod mar....



Nehogymar olyan helyre menj,ahol nem erzed jol magad. Nalunk ilyen az dlettarsam anyja.

2019. aug. 18. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
70%
Na tudod ki menne így anyósékhoz, pláne rendszeresen?! Növessz golyókat magadnak ember, mert nálatok úgy látom az asszony viseli a nadrágot. Menjen ő a szülőkhöz, ha akar, had hisztizzen, hogy te nem mész, majd elmúlik a hisztije.
2019. aug. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Asszony: HOL VAN A PAPUCSOM?!

Te: Itt vagyok az ágy alatt

2019. aug. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!