Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hülyét csináltam magamból ha...

Hülyét csináltam magamból ha őszintén szerettem a barátnőm szüleit/nagyszüleit, de kiderült évek után hogy utálnak, kinevetnek?

Figyelt kérdés

Több éve vagyunk együtt. Az első pillanattól kedvel a családját, 1-2 év után már úgy szerettem őket mintha a saját családom lenne. Őszintén foglalkoztam velük, segítettem. Mindig kedvesek voltak velem, ölelgettek, stb. Nyoma sem volt annak hogy utálnának. A nagymama egyfolytában süteményeket sütött, küldött nekem, az apósjelölttel együtt pecáztunk, autószereltünk.

Amikor a nagypapa korházba került a másik unokája és annak férje nem is érdeklődött felőle, én meg annyira aggódtam hogy hivogattam a kórházat meg aztán őt is (400km választ el minket tőlük)


A szülők és a nagyszülők is összevesztek anyagiakon a barátnőm húgával. Akkor borult ki a bili és egy családi perpatvarban a tesó számonkérte őket, hogy ne játszák meg magukat, mondják meg nekem miket mondanak rólam a hátam mögött.

Később megkérdeztem a csajt mik ezek a dolgok, aztán más távolabbi rokonokat is és elismerték.


Kiderült hogy a kezdetektől lenéznek engem mert nem vagyok gazdag (csak viszonyításképpen a nagymama napszámos volt, a nagypapa traktoros, a szülők piacoznak), rendszeresen kinevetnek engem hogy nem értek a falusi dolgokhoz (állattartás, földművelés), minden rosszat mondanak rólam, szídnak mindenkinek. Állítólag amikor a nagypapa kórházban volt, akkor is kinevettek hogy ők gyűlölnek engem, én meg itt jópofizok.


Elsősorban azért utálnak mert nagyvárosi vagyok, másodsorban azért mert keveset keresek, harmadrészt meg azért mert ronda vagyok a lányukhoz/unokájukhoz, negyedrészt mert csak utálják a pofámat.

A húg férjével kapcsolatban gyanakodhattam volna, mert őt elöttünk is mindennek elmondják már évek óta, aztán vele is jópofiztak mint velem. Amúgy elismerték a dolgokat, teljesen nekem támadtak amikor megkérdeztem. Aztán kizavartak a házból, pedig semmi rosszat nem tettem. Ahogy lebuktak 180 fokos fordulatot vettek.


Hülyén érzem most magam, mint akit érzelmileg kihasználtak és hülyét csináltak belőle. Hogyan kéne innentől viselkednem? A barátnőm ennek ellenére szorosan ragaszkodik hozzájuk, nem is beszélt velük erről (náluk a "gyerekeknek" nincs szava, nem kérhetik számon a "felnőtteket")


Össze akarunk házasodni, gyereket akarunk, de a családja kitiltott engem meg a vejüket is a házból és már előre bejelentkeztek hogy ha lesz gyerek az náluk lesz minden hétvégén (a tesó a gyerekeit így is odaviszi hozzájuk hogy a férje ki van tiltva) valószínűleg a barátnőm is odavinné ezekhez a gyerekünket. Azt kiabálják hogy nekik nagyszülői jogaik vannak és kihívják a vejükre a rendőrséget meg rám is ha nem lesznek odavíve hozzájuk az unokák.


Mit tennétek a helyemben?


2017. márc. 27. 11:18
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
95%
Otthagynam az egesz pereputtyot a baratnovel egyutt.
2017. márc. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
89%

Elmennék külföldre és magasról xarnék az ilyen emberekre.


Skypon unokázhatnak hétvégente. Talán.

2017. márc. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
96%
Lépjetek le, vagy legalább te, ha a párod nem tart veled.
2017. márc. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:
Lakáshitelünk van, ide vagyunk kötve. Elhagyni nem akarom. De az biztos hogyha nem vinnénk a gyereket, akkor idejönnének balhézni vagy feljelentenének minden kamu dologgal. A vejüket most jelentették fel hogy meglopta őket (a nagypapa önként dalolva adta kölcsön neki az egyik kistraktorját, most meg azt mondják hogy ellopta - igaz hogy egyszer mondták, többször nem hogy vigyék majd vissza, de elfelejtették!)
2017. márc. 27. 11:29
 5/38 anonim ***** válasza:
95%
A helyedben leülnék beszélni a barátnőmmel, és elmondanám neki, hogy mennyire rosszul érint, hogy nem is beszél a szüleivel erről, a homokba dugja a fejét, és ugye, valószínűleg tudott arról, hogy miként vélekednek a szülei rólad. Érdekelne, hogy mi a véleménye, mert hidd el, ha ennyire behódol a szüleinek, és ennyi megaláztatás után is csak struccpolitikát folytat, mintha semmi sem történt volna, akkor tanulnék a sógor esetéből, és idejében kiszállnék ebből a mérgező famíliából. Aztán találjon olyan férjet, aki megfelel a tisztelt szüleinek, vagy aki elviseli azt a szitut, de én biztosan nem akarnék úgy élni, hogy gyakorlatilag egy vadidegen gőgös bagázs irányítsa az életemet. Milyen dolog már kijelenteni, hogy hétvégente oda kell hordani az unokát és kész, meg nekik nagyszülői jogaik vannak... Meg kitiltani a vőket a házból? A lányaik férjeit? Ugyan miért? Embert öltek? Felháborító, hogy a másik lányuk is ennyire nem áll ki a saját férje mellett, és tönkre vágja a családi életüket (milyen már az, hogy ott élik a hétvégéjüket, apuka nélkül..szerinted meddig fog az a házasság tartani?). Kell ez neked?
2017. márc. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
93%
őszintén ha a párod ennyire sem áll ki melléd(és valszeg ő hagyta ezt miközben átment szülőkhöz, tuti hogy neki is kibeszéltek téged) és még ráadásul már most követelőznek neked nagyszülőként a semmire akkor menekülnék. Komolyan már most zsarolnak téged és látszik hogy igazi falusi parasztok akik rühellnek, minek akarod akkor ezt az életet legalább 20-30 évre?? ráadásul a párod soha nem fog kiállni melléd és állandóan feszült lenél a leendő gyerekek miatt is hogy vajon mivel tömik a fejüket.. ÁÁÁÁ én hagynám az egész pereputtyot a fenébe...
2017. márc. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
94%
őszintén akarod te ezt hogy mindig valamiért fel legyél jelentve a nejed meg csak mosolyogna hogy de hááát ők a szüleim? vagy szakíts a csajjal vagy költözzetek messzire...
2017. márc. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
93%
na, mintha az én szüleimet írtad volna le. Semmit ne várj tőlük, változni nem fognak, és soha nem fognak eltűnni az életedből. A barátnőd a hülye, hogy hagyja magát meg téged is. Engem is így neveltek, elvárnák még most is, hogy ők legyenek a fontosabbak (nekünk négy pici lányunk van), és nagyot koppantak, mikor elküldtem őket a csodába. Azóta kiderült, hogy rólam is hasonlókat mondtak és mondanak most is, mint a páromról. Havonta egyszer 2 óra láthatást ítél a gyámügy a nagyszülőknek, mert a jogaikat ők ismerik, persze... Beszélj a barátnőddel, mert tönkre fogtok ebbe menni, ha nem áll ki melletted.
2017. márc. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
94%

"már előre bejelentkeztek hogy ha lesz gyerek az náluk lesz minden hétvégén "


Muhaha, ezen jot rohogtem :)

2017. márc. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
78%

Hogy is mondta Shakespeare?


"Színház az egész világ, és színész benne minden férfi és nő?"

--------


A helyedben eldönteném, hogy kinek legyek fontos, a kedvesemnek, vagy a családjának?

Mert a kettő együtt most még nem smakkol.

Ugyan ezt a párod is döntse el.


Lehet, hogy idővel megenyhülnek, de az nem szép dolog, hogy csoportosan megjátszották előtted a jó pofizást.


Válassz.

Külön elvagytok a kedveseddel és családot alapíttatok.

Vagy mégsem?


Nem kötelezhetnek arra, hogy a gyerekedet(iteket) vidd el hozzájuk.

Erre nincs törvényes joguk.

Ha kíváncsiak, menjenek el ők, ha megérett rá a helyzet.

Nem kell mesterségesen szítani a kedélyeket.


Ezt felnőtt módon lazán kezeld.

Éljétek a saját életeteket boldogan.

Csinálj úgy, mint ha nem is lennének ők.


Majd jelentkeznek, de ne hagyd magad se zsarolni, se zaklatni, se befolyásolni a gyereken és a párodon keresztül.

Főleg ne hangolják ellened a párod, vagy a gyereket.

Az-az ne engedd beleszólni a gyereknevelésbe és az életetekbe őket.

Nem semmi ezt így kivitelezni, úgy hogy nem mondanám, hogy irigyellek.

2017. márc. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!