Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ciki lenne a barátom szüleihez...

Ciki lenne a barátom szüleihez költözni?

Figyelt kérdés

Távkapcsolatban vagyok a barátommal, és már egyikőnk se bírja annyira ezt, így arra gondoltunk, hogy összeköltözünk. Ő egyetemre jár én most fogok elkezdeni dolgozni.

De amíg összegyűjtünk némi pénzt arra gondoltunk, hogy mi lenne ha oda költöznék egy időre + fizetnék a családi kasszába 40-50ezer ft-ot.

Ha fizetnék és úgy lennék ott illetve segítenék mindenben amiben csak lehet szerintetek nem lenne gáz odaköltözni?

Kicsit kellemetlenül érezném magam először, hogy csak úgy oda megyek ha pozitívan fogadják a dolgot még úgy is.



2017. máj. 7. 19:25
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
38%

Ideiglenesen, külön lakrészben szerintem elmegy.

Az én tesóm is a családi házban élt kb. 1 évig a menyasszonyával.

2017. máj. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
67%
Ezt velük beszéld meg. De amúgy nem ciki, sok olyan fiatal pár van, aki egy kis (vagy nagyobb) ideig a szülőkkel él.
2017. máj. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
68%

Neked ciki?

Nem!

A barátodnak ciki?

Nem!

A barátod szüleinek ciki?

Nem!

Öt gyakorisnak ciki?

Nem!

Másik öt gyakorisnak ciki?

Igen!


Jézusom, akkor most mit fogsz csinálni?

2017. máj. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem ciki. Várjátok meg míg tudtok albérletet fizetni. Gondolj bele, ha nem jön be az együttélés a családjával, az aláaknázhatja a ti kapcsolatotokat is.
2017. máj. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
82%

Mennyit vagytok együtt a barátoddal?

Mennyire ismered?

Mennyire ismered a szüleit?

Ezek sokkal fontosabb tényezők, mint az, hogy ciki, vagy nem ciki egy ilyen dologban a döntésed.

2017. máj. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
31%

Most kezdtél dolgozni, szóval olyan 18 körül lehetsz. Nem ez az a kor, amikor egy ember összeköltözik egy másikkal. Az összeköltözés egy elég komoly dolog és valjuk be, nem feltétlenül 20 éves korunk körül találjuk meg a nagy Ő-t.

Távkapcsolatban éltek, magyarán szólva nem ismeritek annyira egymást, egymás apró hülyeségeit, szokásait, reakcióit (amit neten nem lehet), mint akik hetente akár többször találkoznak, mint ahogy nem távkapcsolatban szokás. Mielőtt egy ember összeköltözik egy másikkal, jól meg kell ismernie,hogy egy kapcsolat egyáltalán eljusson odáig. Ha bele gondolsz, szerintem még a barátaid közül sem költöznél össze bárkivel, leglábbis én így vagyok vele.

Hogy a kérdésre is válaszoljak: Neked ciki lenne? Egy egyszavas válasszal te magad is el tudod dönteni.

Nekem őszintén szólva az lenne. Neked lehet,hogy nem.

Nem hiszem,hogy megoldás lenne, ha oda költöznél néhány emberrel egy fedél alá, akit közel se ismersz annyira, mint a barátodat.

Szülők szempontjából pedig megint nem tudnék helyettük válaszolni, de magam helyében igen. Engem zavarna a dolog, sőt, lehet,hogy nem is lennék a dologra vevő.

2017. máj. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

#5- 3 éve vagyunk együtt. Iskola időben minden hétvégén péntektől vasárnapig. Szünetekben végig együtt 2 hetes váltásokban egyszer náluk egyszer nálunk.

Ismerem kívül-belül. Minden rossz és jó szokását egyaránt.

Így a szüleit is ismerem elég jól. Főleg az anyukáját.



#6- Nincs olyan, hogy "ez nem az a kor".. emberfüggő.

Úgy gondolom mindenki érzi mikor áll készen erre a lépésre..

Ergo ez nem egy "hagyományos" távkapcsolat. Mi nem 3 havonta találkozunk 3 napra hanem minden héten mint azt fent is említettem stb.

2017. máj. 7. 20:13
 8/34 anonim ***** válasza:
64%

Úgy gondolom mindenki érzi mikor áll készen erre a lépésre..


Hát én azt nem nevezném lépésnek hogy a szülei nyakára költözöl. Ugyan úgy gyerek maradsz csak másnál. Költözzetek össze saját albérletben ha már felnőttest akartok játszani, csináljátok komolyan.

2017. máj. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
82%

#7: Ha te készen állsz, és a barátod is, akkor ez úgyse fog változni.

Minden a barátod szülein múlik.

2017. máj. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
58%

Én azt a havi 40-50 ezret inkább félre tenném. Anyóshoz költözni 99%-ban rossz döntés.

Nehezen bírjátok, világos, de ez közel sem a legnagyobb katasztrófa. Hidd el, egy fedél alatt az anyósoddal sokkal gázabb.

2017. máj. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!