Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti mit tennétek, ha azért nem...

Ti mit tennétek, ha azért nem lenne igazi családi életetek, mert vasárnaponként a férjetek a szüleihez vinné a gyereketeket?

Figyelt kérdés

A férjem csak vasárnap nem dolgozik, hétköznap, meg szinte csak fürdetésre ér haza. Tulajdonképpen a vasárnap lenne a közös napunk, amikor a gyerekünk (15 hónapos) tapasztalhatná, hogy milyen a családi együttlét, mehetnénk néha kirándulni, stb. De SOHA nem megyünk sehova. Nincs közös program, mert a férjem vasárnaponként viszi a gyereket anyósomékhoz. Én nem vagyok jóba velük, nekem még csak köszönni se köszönnek, még ha 2x köszönök rájuk, akkor sem, pedig ők bántottak meg engem és a családom. Ez az egy unokájuk van, és olyan büszkék, hogy 10 hónap alatt nem jutottak el odáig, hogy bocsánatot kérjenek, ha másért nem, azért, hogy többet lássák az egyetlen unokájukat. Ha jó lenne a kapcsolatunk, én is átvinném.


Viszont így tönkremegy a családunk.


Ti mit tennétek?


2016. szept. 17. 13:40
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
89%
Beszéltél erről a férjeddel?
2016. szept. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 A kérdező kommentje:
Igen, beszéltem. De nem változott semmi.
2016. szept. 17. 13:44
 3/61 anonim ***** válasza:
95%
Következő vasárnap reggel közölném hogy elmegyek a gyerekkel kirándulni, jön vagy marad.
2016. szept. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 A kérdező kommentje:
Mondtam azt is neki, hogy ha igazán szeretnék az unokájukat, akkor mindent megtennének azért, hogy többet láthassák, még akár bocsánatot is kérnének. És akkor mi is igazi családként élhetnénk. Így viszont nagyon távol állunk a család fogalmától, akár el is válhatnánk.
2016. szept. 17. 13:49
 5/61 A kérdező kommentje:
Anyósim így is azt mondja mindenkinek, hogy én tiltom a gyereket tőlük. Pedig nem. Bármikor jöhetnének, de nem jönnek. Meg, ha tiltanám, akkor a férjem vasárnaponként, hogy vinné át?
2016. szept. 17. 13:54
 6/61 anonim ***** válasza:
97%

Hát ha a férjed ennyire xarik bele, hogy te mire kérted, és ennyire nem érdekli, hogy a szülei haragban vannak veled, akkor igen, akár el is válhatnátok.


Mondjuk pénteken csomagold össze a gyereket (vagy szombaton), és amíg a férjed dolgozik, szépen menj el látogatóba a te szüleidhez, és vasárnap este menjetek haza. És ezt lehet ismételni addig, amíg legalább a férjeddel nem lehet normálisan beszélni a dolgokról.

Ti hárman vagytok egy család, nem ő, a szülei, és a gyerek! De amíg neki ezt nem sikerül megértenie, addig én is azt mondom, hogy ezzel az erővel el is válhattok.

Hosszú távon tönkre fogja tenni a házasságotokat is, ha nem áll ki melletted, és a szülei utálnak téged, ráadásul négyesben esélyetek sincs programot csinálni.

Most még pici, de lesz az a gyerek 3 éves, 7, és 14 is. Akkor mi lesz?

2016. szept. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
96%

Kit érdekel, mit mond a hátad mögött? De komolyan... Egy életed van, ha fontos neked ez a házasság akkor ne anyósoddal, pláne ne anyósod ismerőseivel foglalkozz. Had mondja. Nekem is mondja a zöldséges hogy milyengonoszamenye mert nem alhat náluk az unoka, pedig már 5 hónapos és olyan finomakat főzne neki. Egyik fülemen be, másikon ki.


Vagy kössetek kompromisszumot: minden 2. hétvége. Aztán ha visszamész dolgozni, akkor a férjed is vállalhat kevesebb munkát és több szabadideje marad.

2016. szept. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 A kérdező kommentje:
A férjem nem akar haragban lenni a szüleivel. Ezért hanyatlik a házasságunk. Pedig én nem is kértem tőle, hogy legyenek haragban, csak azt, hogy álljon ki mellettem. De azzal, hogy átviszi a gyereket, ellenem fordul. Ha nem csinálta volna ezt 10 hónapig, és a szülei tényleg szeretnék az unokájukat, akkor már lehet, hogy rendezték volna a kapcsolatunkat.
2016. szept. 17. 14:04
 9/61 anonim ***** válasza:
77%
A kommunikáció eddig flottul ment és csak most lett rossz?
2016. szept. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 A kérdező kommentje:

Kedves 7-es válaszoló. A férjem az apjának dolgozik. Régen minden vasárnap is dolgozott. Én néha kijártam, hogy legalább néha menjünk el nyaralni. Ez nem tetszett a szüleinek. Aztán jött a baba. Mondtam, hogy legalább vasárnaponként ne dolgozzon, ennyit lehetünk hármasban. Anyósom akkor átjött, és mondta nekem, hogy "de hát kell a pénz, értsem meg". Én meg mondtam anyósomnak, hogy olyan áron is, hogy a fiúk már 40 évesen majd rokkant lesz, leépül?! Anyósom erre "hát hogy nem értem meg, hogy kell a pénz?"

Tudni kell, hogy a férjem keresi a nagy pénzeket, ennek ellenére csak alkalmazotti fizetést kap. Anyósom meg két kézzel szórja a pénzt.

2016. szept. 17. 14:15
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!