Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A párom édesanyja vallásőrült...

A párom édesanyja vallásőrült és nagyon megbántott. Kezd elegem lenni belőle. Hogyan lehetne rá hatni hogy fogja egy kicsit vissza magát? Van másnak is ilyen tapasztalata?

Figyelt kérdés

A párommal több mint 3 éve vagyunk együtt. Nagyon harmonikus és békés a kapcsolatunk kb 1 év után össze is költöztünk. Az együttéléssel sincs probléma szinte minden tökéletes. A probléma akkor van amikor hétvégente haza jön az édesanyja(Budapesten dolgozik és biztosítottak neki szállást ezért hétköznap ott van). A legnagyobb probléma az vele hogy rám akarja erőltetni a vallást (én nem hiszek semmi természetfeletti dologban). Minden hétvégén kb 2 óra hosszás előadásokat tart a hitéről amikor látja hogy én épp bele vagyok merülve a tanulnivalóba(egyetemre járok). A párom ilyenkor dolgozik és kihasználja az alkalmat. Könyveket is kapok tőle állandóan, hiába mondom neki hogy nincs időm elolvasni ezeket. Beleszól hogy mit hallgassunk a rádióba. Ő szereti az imádkozást hallgatni meg a papok beszélgetését az élet nagy dolgairól. Mi meg főzés közben mindig valami zenét hallgatunk és átkapcsoljuk. A multkor pl emiatt szólt be hogy miért vettük át inkább hallgassuk mi is ezt mert segít megtérni meg jól látni a világot. Nem szereti ha a kinti kutyát gondozzuk meg veszünk neki dolgokat(pl bolhanyakörv vagy az eddiginél minőségibb táp) mert azt mondja hogy a kutyát Isten nem a saját képére teremtette. Vannak még ilyen kellemetlen dolgai de a lényeg nem ez. Eddig eltűrtem, mert szerettem volna jóba lenni vele és úgy voltam vele hogy ezt a heti pár órát még kibírom. Meg persze az ő házában élek és szerettem volna megadni neki a tiszteletet. Egyébként hozzá tenném hogy nincs semmi problémám a hívőkkel addig amíg nem erőltetnek rám semmit. Soha nem kötöttem bele abba amit mondott és soha nem nevettem ki(pedig mondott pár hajmeresztő dolgot amire még a párom is azt mondta hogy ez már csak az ő agyszüleménye). Mindig tiszteletben tartottam a vallásához fűződő érzéseit, volt olyan könyv amibe bele is olvastam sőt a párommal is elmegyek néha templomba ha nem szeretne egyedül menni vagy ha például karácsony van vagy húsvét. Tegnap viszont már nem tudtam elengedni ezt az egészet. Az édesanyámnak daganata lett és egy elég hosszú műtéten esett át. Sokat aggódtam miatta és stresszesek voltak az elmúlt napok. A párom anyja azt mondta hogy én tehetek arról hogy anyukámmal ez történt mert nem vagyok hívő és nem járok templomba imádkozni és gondolkozzak el azon hogy mit teszek a családtagjaimmal. Nagyon meglepett és megsértett ezzel a kijelentéssel. Próbáltam szépen elmagyarázni neki hogy anyukám már nem olyan fiatal és ilyenek előfordulnak hívő emberek családjaival is. De ő biztos volt benne hogy ez mind az én ateista életvitelem hibája. Aztán erőszakoskodott hogy térjek meg és adni fog könyveket amikbe le van írva hogy ezt hogyan tehetem meg. Ha ezt nem teszem meg akkor anyukám meg fog halni miattam. Egy kisebb vita lett ebből. A végén már inkább elvonultam a szobába mert én azon az állásponton vagyok hogy ilyen dolgokról vallásos emberrel vitatkozni teljesen felesleges. Úgyis mindkettőnk a saját igazát fújná ami nem vezet sehova mert csak mégnagyobb lesz köztünk a feszültség.

Ezért is vagyok most tanácstalan mert ezt a témát nem lehet vele megbeszélni annyira a rabja ennek az egésznek. A párom is beszélt már vele sőt a testvére is (ők nem ilyen megszállottak hanem teljesen normálisak a testvérének se hívő a felesége és 30 éve nagyon jól megvannak együtt).Általában azon a héten béken hagy de utána következő héten megint elkezdi ezt az egészet. Elköltözni sajnos nem tudunk.

Mit tegyek? Az egyetlen megoldás az ha továbbra is megpróbálom elviselni ezt a helyzetet? Nektek volt már hasonlóban részetek? Hogyan oldottátok meg?

26/N



2019. aug. 17. 20:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%
Amint kinyitja a száját, határozottan azt mondod, hogy NEM ÉRDEKEL! Az benne van a pakliban, hogy kirak a lakásából.
2019. aug. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%
Óriási önuralommal kezeled eddig is. Sajnos mást nem is tudok javasolni. Úgy kell rá tekinteni (és nem bántásból mondom), mintha bizonyos értelemben szellemi fogyatékosra, nem a vallásossága miatt, hanem mert nem képes felfogni, hogy másokat ne zaklasson ezzel...
2019. aug. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%
Jaj, és gyógyulást Édesanyádnak!
2019. aug. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
91%

Minden elismerésem. Én is elég türelmes vagyok, nehéz kihozni a sodromból, de egy ilyen beszólás után én tuti elküldtem volna az anyósodat a jóistenéhez..

Nem tudok mást tanácsolni, hogy ne próbáld meg elviselni. Ha hozz könyveket köszönd meg, de nem kéred, ha vallásról akar beszélni határozottan mondd meg hogy nem érdekel a téma. Muszáj a sarkadra állni, és meghúzni a határokat, lehet ezt tisztelettel is tenni.

2019. aug. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
88%
Én hétvégén hazamennék a saját lakásomba.
2019. aug. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
8%

Mi az, hogy elköltözni nem tudtok? Tudjatok! Tessék annyit keresni, hogy összejöjjön egy albérletrevaló.

Amúgy meg, amíg ott vagytok: ordítani! Nem elnézni neki, mert azzal befelé folyatod a ki nem mutatott dühödet, és előbb-utóbb szétrobbansz, hanem nagyon határozottan, akár durván ráordítani, hogy kuss! Elküldeni melegebb éghajlatra egészen durván. Se köpni, se nyelni nem fog tudni, mert vele még így nem beszéltek. És a férjed is, meg az egész pereputtya is ordítson rá és tegye helyre ellentmondást nem tűrően! Nem "beszélni kell vele" ürügyü-mütyürü-léccike módra! Nem lehet, mert őrült! Nem fog elzavarni a háztól. Azért csinálja, mert hagyod!

2019. aug. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
89%

Én még ilyen türelmes embert nem láttam, mint te.

Amúgy ha véletlenül a banya lesz beteg, azért is téged fog hibáztatni?

2019. aug. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
93%
Jelen! Az én párom anyja szintén ilyen fanatikus hibbant. De olyan szinten, hogy amikor egy kissebb bakesetem volt, nem akarta hogy orvoshoz menjek vele, csak imádkozzak és higyjek, akkor majd rendben leszek. Ha náluk voltam üvöltött a "keresztény" zene meg előadásokról szóló videó, mellé kornyikált ő is. Órákig erőszakoskodott, mindenféle videókat nézetett velem... A megoldás az volt, hogy mikor összegyűlt annyi pénz, hogy albérletbe tudtunk költözni, egy nap eljöttünk mikor nem volt otthon és azóta nem beszélünk. Ő a vallást arra használta, hogy a családot manipulálja, eltartsák és mindent megkapjon.(50 éves, egészséges és mégsem dolgozott soha) A családtagoktól lopkodott, hazudozott folyamatosan,miközben a tisztességről prédikált és hogy mi bűnben élünk mert még nem tudtunk összeházasodni és nem vállaltunk gyereket. Sajnos nem fog megváltozni, a költözés az egyetlen kiút vagy a füldugó.
2019. aug. 18. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
92%

Ja azt kihagytam, hogy volt egy időszak amikor rá volt kattanva a szexuális életünkre, hogy mekkora bűn meg paráznaság stb... Majd rá pár hónapra segítettünk neki kitakarítani az undorító szobáját (volt ott minden, 5cm por, rohadt kolbász és csoki meg társai) majd a szekrény mellől előkerült egy vibrátor, aztán az ágy alól....semmi szégyenérzete nem volt. Bezzeg mi szégyeljük magunkat, hogy 3 éve házasság nélkül vagyunk együtt :D

De egyébként mi tehetünk a párom testvérének a cukorbetegségéről is, mert miután összeveszett vele a párom, biztos azért lett beteg. Nem azért mert egészségtelenül él, és a családban 2 másik cukorbeteg is volt/van.

2019. aug. 18. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
63%
Hát nekem már ennek a felétől felrobbant volna az agyam. Mivel az ő házában laksz viszont az ignoráláson kívül nem nagyon tudsz mit tenni. Tekints rá úgy, mint egy téveszmés elmebetegre, esetleg bánj is vele úgy. Persze, persze, biztos így van, csak tessék szépen megnyugodni. A másik megoldás betenni a fülhallgatót és szó szerint meg sem hallani, amit mond.
2019. aug. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!