Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Idősebb, tapasztaltabb anyák...

Idősebb, tapasztaltabb anyák segítségét KERESEM! Van valakinek tapasztalata arról, hogyan lehet "felnyitni" egy 23 éves fiú szemét arra, hogy meglássa, a barátnője/élettársa kihasználja, átveri?

Figyelt kérdés
Hogy tudom anyaként segíteni ezt a folyamatot, hogy minél előbb észrevegye? Egyáltalán tudom-e? Van-e erre valakinek módszere, tapasztalata? Rendkívül rafinált a nőci és jó a tanácsadója is, engem is megtévesztett egy ideig. Nem féltékeny vagyok! LÁTOM, HOGY TÉVES ÚTRA LÉPETT A GYEREKEM! MÁR AZ ÖSSZES BARÁTJA ELMARADT MELLŐLE, ELIDEGENÍTI TŐLEM IS.
2019. máj. 10. 22:24
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
93%

Kedves Édesanya!

Ne haragudj, hogy férfiként írok! Nem vagyok fiatal. Sokat írtál a kérdésedben, de kevés konkrétumot, így nehezen kapsz konkrét tanácsot, hiszen mindegyikünk találgatja majd, hogy mi lehet a baj. Szerintem az kevés, hogy a nő rászedi valamire. Ez anonim oldal, tehát jobban öntsd ki a lelked.

2019. máj. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
15%
Ja
2019. máj. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
85%
Konkrét példákat legyen kedves.
2019. máj. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudod.

Sajnos.

Én is magamtól jöttem rá, hogy az exem teljesen lehúz, kihasznál. Mikor már 1,5 milliós hitelkártya-tartozásnál jártam, akkor jöttem rá, hogy az ő "itthonról végzett munkája" csak kamu. Szerencsére akkor jött egy másik nő, akibe beleszerettem. Exet kirúgtam, és aztán az új kapcsolatnak mindent elmondtam, hogy mi az ábra. Ő segített, főleg lelkileg.

Egy, másfél év után a tartozást lerendeztem, és kb most vagyok nullszaldós.

Pedig Anyám nem egyszer figyelmeztetett. Amíg a rózsaszín köd tartott, nem figyeltem rá, ignoráltam. Csak magamtól jöttem rá, sajnos, későn.

2019. máj. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudod mert fiatal és megy a feje után. Meg a csaj után (bocsi).

Próbáld meg nem kritizálni - akkor sem, ha nehéz, hanem inkább kérdezgetni, rávezetni, hogy saját maga lássa be. Ha ez nem megy, akkor se legyél dühös, csak szeresd, legyél neki ott támasznak, mert te vagy az anyukája, mindig szüksége lesz rád és ha szakít a csajjal, hozzád fog visszatérni.

2019. máj. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
74%

Több okból is úgy gondolom, túlfélted a gyereked, és feleslegesen akarsz anyatigriskedni.


Először is a Caps Lock túlhasználata mindig hisztériás embert jelez. Még írásban is toporzékolni és kiabálni akarsz. Az ilyen ember mindig azt hiszi, hogy az indulatai mértéke egyenesen arányos annak jogosságával.


Másrészt két mondatból összehoztál egy teljes összeesküvés-elméletet, ami kizárólag a te naiv és ártatlan kisfiad ellen irányul, azt meg nem veszed észre, mekkora hülyeségeket beszélsz. Azt feltételezed, hogy egy "rafinált nőci" valamiféle "tanácsadóval" a háta mögött célzatosan próbál az egész család vesztére törni. Egy szót sem írsz le, hogy ez micsoda, hogy történik, mi történik. Miért nem? Azért, mert fogalmad sincs, csak úgy érzed.


Szerintem egyszerűen féltékeny vagy erre a nőre, mert azt hiszed, elveszi tőled a fiad. Ne aggódj, nem ő veszi el: természetes folyamat, hogy felnő, és nem ül tovább otthon. Ha akadályozni próbálod, ha hisztizel a barátnője miatt, csak meg fog utálni. A barátait sem véletlenül cseréli le, valószínűleg többet ér neki ez a kapcsolat, mint a haveri köre. Ami egyébként szintén normális folyamat, ebben a korban az addigi barátok nagy rész elmaradozik, lekopik. Csak azért, mert egyedül nevelted fel, még nem te irányítod az életét.


Harmadrészt a fiad felnőtt férfi. Ne aggódj, nem bekötött szemmel jár a világban. Meg tudja ítélni, mi a jó neki. Ha éppen ez a nő, akkor ez. Lehet, hogy a csaj elvár tőle dolgokat, de ne aggódj, ha teljesíti, akkor az ellenértékét is megkapja. Ha pedig majd nem bírja elviselni, önállóan, felnőtt emberként szakítani fog vele.

2019. máj. 11. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
61%

Sajnos a csaj pontosan tudja, hogy a sex a fiad gyengéje és a fa rkánál fogva (meg)vezeti..

A fiadra pedig -sajnos- igaz lehet a mondás, hogy ha a fsz feláll akkor az ész megáll.

2019. máj. 11. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:
Kedves 4/7-es válaszadó! A második házasságomban élek.A férjem hasonlóan járt az exével, de ott még gyerekek is születtek, mire rájött, tizenmilliós tartozása keletkezett és a gyerekek minden gondja ráhárult. Ekkor ismertük meg egymást. Elhagyta a nőt, a gyerekekkel hozzám költöztek.Én neveltem fel őket és kifizettük a hiteleket is, mindketten dolgoztunk. Nekem egy fiam van, aki időközben megismerkedett ezzel a lánnyal, kedvesnek túnt eleinte, csak tul csendes volt. Elfogadtam őt, sajnáltam, mert ugy tudtam szegény családból származik.az egyetemről kibukott,ugy tudtam azért mert a szüleit kellett eltartania és nem tudott tanulni. Befogadtam a családunkba, hozzánk költözött,külön lakrészbe a fiammal. És ekkor kiderült, a lány anyja a férjem exének a legjobb barátnője. Annak a nőnek a barátnője, akitől vért izzadva szabadult meg a párom, aki gyereknevelésre is alkalmatlan volt. A fiam jó pozicióban dolgozik, igen magas fizetéssel. A lányka pedig nem dolgozik,vagy csak néha, mondván ő láthatatlan munkát végez, főz, bevásárol kettejükre, meg körmöshöz, fodrászhoz stb. rohangál. Szóvá tettem ezt és egy veszekedést követően elköltöztek. A fiammal nem lehet beszélni azóta, teljesen hideg, rideg velem.Nem tudom mit tehetnék. Azt látom én is és a férjem is, azon az uton halad mint anno ő. És mire rájött, már nagyon nehéz volt kijönnie belőle. A fiam bankszámlájára rálátásom volt korábban. kiderült, az összes pénz eltünt róla,nem kevés, a fizetését máshová utalja. A tőlem kapott autót magával vitte. Nem féltékeny vagyok, féltem a gyerekemet. Összesküvés elmélet kedves nem tudom hanyadik hozzászóló? Elég furcsa véletlen. De még ha véletlen is, az általunk tapasztaltak tudatában féltem és féltjük a gyereket és nem utolsó sorban az erős anyai megérzés miatt. Köszönök minden választ. A nagybetű pedig véletlen volt, ugy mint ez az egész helyzet.
2019. máj. 11. 02:18
 9/37 anonim ***** válasza:
91%

Kedves kerdezo,

Erre mondjak azt, hogy aki hulye az meg is erdemli.

Es ennek meg csak koze sincs a fia korahoz!! Az en apukam a csaladi hazunkat eladta volna a fejunk felol egy olyan noert aki vilagosan a szemebe mondta: CSAK A PENZEDERT VAGYOK VELED.

A sajat lanyakent nem ertettem, hogy hulyuljet meg valaki ennyire 50 eves korara, foleg egy igenytelen tole idosebb no miatt ( mert meg ha valami kis topmodell fiatal csaj lenne, rafognam a kapuzarasi panikra ).

Mi a lenyeg roviden es tomoren?

NEM fogod tudni megvaltoztatni a fiad velemenyet a baratnojerol, ellenben megutaltatod magad egy eletre, es ha esetleg szakitananak, a fiad mingid arra emlekezne, hogy TE askalodtal kettejuk kozott.

Sajnos nehanyan megerdemlik hogy ki legyenek hasznalva, vagy meg inkabb azt, hogy oriasit koppanjanak. A fiad felnott ferfi, es barmennyire is nehez ezt vegignezni, addig amig nem a TE penzedet kolti, nincs beleszolasod.

2019. máj. 11. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
72%
Nekem úgy tűnik, hogy túlreagálod ezt, csak azért mert valamiféle kapcsolat van a férjed exe és eközött a lány között, máris szövetségesnek látod őket... Mi a baj azzal, hogy a fiad magával vitte azt az autót, amit tőled kapott? És hogy nem látsz rá a bankszámlájára?! Szóval néha napján csak úgy lecsekkoltad? Oda utalja a fizetését ahová akarja, ehhez nem kell a te beleegyezésed, semmi közöd hozzá. Az valóban nem feltétlenül pozitív, hogy a lánynak nincs állandó munkahelye, de mi van, ha nekik így jó? A leírtakból sem látom azt, hogy “rafinált nőci” lenne, sem azt hogy hol itt az átverés. Nem a lány idegeníti el tőled a fiadat, hanem te magad. Tudod, akár tetszik akár nem, már nem te vagy az első számú nő az életében.
2019. máj. 11. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!