Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek van még jövő a...

Szerintetek van még jövő a házasságunkban? Mit tegyek anyóssal szemben?

Figyelt kérdés

Alapvetően jól megvagyunk. Ha vita van annak tuti anyós az oka. A kapcsolatunk elején majdnem szakítottunk anyós miatt de kitartottunk. Később rájött férjem is hogy milyen is az anyja. Megszületett a kislányunk újból jött hogy semmit nem csinálok jól stb. Most anyós besértődött mert anyu nálunk lakik, hogy ne egyedül éljen a hatalmas házban én pedig vissza tudjak menni dolgozni. Ő ezt nem érti meg. Viszont régebben kijelentette, hogy ő biztos egy napot se maradna ki a munkahelyéről azért hogy a mi gyerekünkre vigyázzon (nem is kértük). Anyu pedig nyugdíjas és örömnek veszi hogy vigyázhat rá, mert amúgy messze lakott. Szóval anyós azt mondta hogy ha azt akarjuk hogy lássa az unokáját akkor vigyük el mert ő ide nem jön (engem az se zavarna ha nem látná). Férjem viszont elkezdte, hogy majd ő viszi, lassan ott is alhat stb. Lehet hogy undoknak tűnök de egyáltalán nem akarom, hogy a kislányunk nélkülem ott legyen, ott aludni meg pláne, 1 éves. Ehhez az is társulna hogy tömné férjem fejét újra. Nagyon szépen meg tudja magát játszani. A gyereket 1x bíztam rá 2 órára amíg orvosnál voltam . Ekkor 2 hónapos volt és mézbe mártott cumit nyomott a szájába és a lefolyóba öntötte a tápszert és helyette tehéntejet adott neki. Egyszóval nem merem a közelébe engedni főleg hogy nem vagyok ott.

Mit tegyek? Félek hogy férjem fejét újra teletömi a hülyeségeivel.


2019. szept. 4. 23:09
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
75%

Márpedig veszélyes is lehet a tehéntej adása. Az én babámnak súlyos hasmenése és véres széklete volt a tehéntej alapú tápszertől,már 9 hónapja meg van tiltva hogy egyen ilyet. A mézes cumit meg ha megtudnám, hogy anyósom adott a gyerekemnek biztos hogy egy ideig nem engedném hogy egy percre is vigyázzon rá. Nagyon egészségtelen, régebben volt divat az hogy a gyerekeket ezzel akartál "elnémítani". Én próbálom mindig elkerülni a cukros ételeket, italokat és a gyerekemet is eszerint nevelni, etetni. Az a töménytelen mennyiségű édesség amit a magyar gyerekek megesznek a világ 3. helyére tett minket a ranglistán, csak Amerika és Mexikó előz meg.


A kérdésre meg visszatérve. Én a helyedben nem erőltetném az anyóssal való kontaktot, egyrészről azért mert hozzáállása a babádhoz antipatikus, ellenszenves és érdektelen. Az anyósom sem izgatja az unokája, nem is foglalkozom vele, pedig nekem nincs segítségem, mert a családom vidéken él. Aludni meg nem hagynám ott én sem, mert nem ismered a szokásait (csak egy apró részét) és nem tudod mennyire megbízható, márpedig gyereket csak teljesen biztonságos közegben szabad otthagyni. A férjed ezt megérthetné.

2019. szept. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
22%
Remélem,hogy majd a férjed is kipaterolja az anyádat és válasz elé fog állitani.
2019. szept. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
74%

A gond nem az anyóssal van,mert mindig ilyen volt,hanem veled.Nem jól választottál,mert akinél attól kell félni hogy teledumálják az agyát,az olyan férfi is...

Megszoksz,vagy megszöksz.

2019. szept. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Nem sok joga lenne kipaterolni mert a ház az én örökségemből van teljes mértékben. Őt az anyja teljesen kisemmizte. Lehet tényleg rossz volt a választás.
2019. szept. 5. 19:26
 25/27 anonim ***** válasza:
29%

“Őt az anyja teljesen kisemmizte”

Miből, ha még él? Az nem örökség, ami a még élő szüleink nevén van, hanem a szülő saját vagyona, amit akár az ablakon is kidobálhat, joga van hozzá. Ne gyűlölködj már ennyire. Ti meg ha ennyire gazdagok vagytok, hogy édesanyádnak “hatalmas” háza van, neked is házasság előtt már akkora saját házad, hogy abban családostul-gyerekestül-édesanyástul elfértek, akkor nincs szükség arra, hogy idős édesanyád szolgáljon cselédként a gyereked mellett, fizess már meg egy magánbölcsit, vagy profi bébicsőszt. És akkor rögtön lenne alapod arra, hogy eltiltsd a másik anyukát a gyerekedtől, de így... így pont te magad vadítod el a férjedet azzal, hogy neki még abban sincs szava, hogy melyik nagyival mennyit lehet az a gyerkőc.

2019. szept. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
Igen kisemmizte. Éveken keresztül ellopta a pénzét majd a fejéhez vágta, hogy semmit nem fog kapni csak a másik fia. Egy szóval sem mondtam hogy tőle bármi kellene. De ez nem szép. Azt sem írtam, hogy gazdagok vagyunk. Anyának van egy nagy háza vidéken és voltak földek amiknek az árát elosztotta köztem és a testvérem közt. Tehát örökség csak nem hivatalosan. Magán bölcsi nincs felénk. Anya pedig örömmel vállalta mivel egyetlen unokája. De nem is tudom miért magyarázkodom.
2019. szept. 5. 21:16
 27/27 anonim ***** válasza:
52%

Alapvetően aki nem tartja tiszteletben az én nevelési elveimet, kéréseimet, azzal biztos hogy nem hagyom magára a gyerekemet. Legyen az anyósom, vagy a saját édesanyám. Szerencsére nálunk nem ilyen helyzet, édesanyám hiába nevelt fel három gyereket, mindig betartotta amit kértem tőle mikor több órára, vagy egész napra rabiztuk a fiunkat, sőt, még ő kérte hogy írjam le vagy mondjam el szóban hogy mikor evett utoljára, mikor lesz a következő etetés, mit adjon neki, tápszert hoygan készítse el, miből mennyit stb. Ez értelmi szint kérdése. Vannak olyan ki vagyok én vagyok anyák, akik azt hiszik mert egy gyereket felneveltek, ők bizony mindent jobban tudnak. Pedig nem biztos hogy olyan sok bölcsesség, és tudás van a nevelése mögött, az is lehet hogy pusztán a jó szerencse segítette hogy a gyereke egészséges. Gondolomk itt arra akik pl pörkölttel etették a néhány hónapos babát, meg tehén tejet ad a néhány hónapos gyereknek mondván az ő gyereke se halt bele! Itt nincs jó nevelés mögötte csak a kib**ott szerencse hogy a gyerek egészséges lett ennek ellenére. De ők mindent jobban tudnak persze. Az ilyen buta emberekből lesznek aztán a fent említett borzasztó anyósok.

És a havi egy lathatas csak akkor ér, ha amúgy az anyós kíváncsi lenne az unokára, de a szülők akadályozzák a lathatast. Nos itt ilyenről nincs szó. Mehetne, de kijelentette hogy nem fog. A bíróságon (ha egyáltalán odáig eljut a dolog, bár kétlem) egyenesen kirohognek ezzel. Első kérdésük az lenne a drága anyóshoz hogy ő próbálta látogatni a gyereket? Ennyit erről a dologról. Férjed jó nagy marha, ha a leirtak alapján még ő viszi szerencsétlen gyereket. Ez a gyereknek sem jó. Erőszakkal elviszik egy olyan helyre ahol amúgy nem kíváncsiak rá. Ahol amúgy a szeretet legkisebb szikrája sincs meg. A ferjedet kellene leallitani. A kedves anyós meg ha unokazni akár szépen menjen oda hozzátok legyen szem előtt. Nehogy már még a nagyságos asszonyhoz kell vinni az unoka ha TI azt akarjátok hogy lássa. Jézusom milyen felfogás. Szóval itt a kulcs a férjed. Ha ezen a hozzaallasan nem tud változtatni, és továbbra is erőlteti ezt a kapcsolatot ebben mindenki sérülni fog. Főleg a gyerek ahogy azt fentebb írtam. Ezzel jót tesz a gyereknek. A gyereknek kell a nagyszülői szeretet. De ez nem az.

2019. szept. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!