Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Saját álmok vs. Szüleim álma?

Saját álmok vs. Szüleim álma?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat gondolkodom mostanában egy dolgon, és eléggé aggaszt a dolog. Mégpedig az, hogy a szüleim és a saját terveim a jövőre teljesen eltérőek. Ők szeretnék, ha minél hamarabb találnék egy rendes fickót, családot alapítanánk és unokázhatnának. Én viszont minél hamarabb szeretnék függetlenedni, digitális nomádként dolgozva bejárni a világot. El tudom képzelni, hogy egyszer gyerekeim lesznek, de inkább később (30-hoz közel mondjuk). De azt is el tudom képzelni, hogy nem lesz gyerekem.

Teljesen jó a kapcsolatom a szüleimmel, de nem beszéltem még velük ezzel kapcsolatban, mert nem akarom őket megbántani, de rossz érzéseim vannak. Szeretném őket is boldoggá tenni, mert nagyon sokat segítettek, segítenek nekem, viszont ez az út lehet nem egyezik azzal, amit én szeretnék.

Ti mit tennétek a helyemben? Tudtok nekem valami bátorítót mondani? :(



2019. jún. 23. 18:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Eszedbe ne jusson egy életre szóló kötöttséget vállalni CSAK azért, hogy szüleid "ne csalódjanak", ha TE magad nem akarod. Ennyit tudok mondani 34 évesen. Most csinálom a másoddiplomámat, mert első nekifutásra én is a szüleim álmai felé indultam el. Nagy hiba volt.
2019. jún. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%

Szüleim akkor néztek igazán magukba, amikor figyelmeztettem őket hogy az övék sem kimondott minta házasság már, sok vita, egyik enged a másik nem, elkapkodott ismeretségből születtem én magam is.

Azért hogy valakivel marakodjak, megutáljam a nőket, ahhoz úgy gondolom felesleges még össze is házasodni, maradjon meg ez azoknak akik tudnak vele azonosulni, és együtt öregszenek majd meg.


Szüleim szerint ülök a pénzemen, Apám meg azt hiszi az a kötelessége egy embernek hogy megnősüljön...



Az a gond kérdező, hogy félsz a szülői szigortól vagy az esetleges támogatás beszüntetésétől, így nem mersz önmagad lenni, ez pedig baj.

2019. jún. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
51%

Kedves Kérdező! Nem azért szülünk gyereket,hogy azt magunkhoz láncoljuk.

A segítőkész szüleid eddig is melletted voltak és úgy látom akkor is veled lesznek,ha elmondod nekik,te utazgatni szeretnél.

Még a gyerekvállalás előtt jó ha valaki lát valamit a világból,szórakozik azaz él egy kicsikét.

Az utazásokból rengeteget lehet tanulni,ezzel együtt az idegen nyelvet is.

2019. jún. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
69%

Egyertelmuen a sajat almaimat valositanam meg. Ez nem kerdes.

Mi ertelme van elrontani az eleted? Akarsz gyereket, majd kivarjak. Ha nem tetszik, vallaljanak gyereket, aztan babazzanak, ugyis sok arva van.

2019. jún. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
28%

A szüleid egy racionális jövőképet vázoltak fel, te meg kicsit álmodozót.... Figyelembe véve életkorotokat, mindkettőtök világlátása érthető.

Nyilván, ha akarsz valamit, valósítsd meg, ne a szüleid elvárása szerint élj.

De nem kell szembeállítani a két elképzelést. A legjobb pont abból jönne ki, ha mindkettőt megvalósítanád (a minimálisan szükséges kompromisszumokkal). Bejárhatod a világot 1-2-3 éven át, majd utána élhetsz itthon, alapíthatsz családot.

Ami kritikusabb: írod, nem biztos, hogy EGYÁLTALÁN akarnál gyereket. Feltételezem, jelenleg nincs semmilyen párkapcsolatod. Sok nőnél a jó párkapcsolat hozza meg a vágyat a gyerekhez. Kérdés persze, miért nincs kapcsolatod. Nem akarsz? Nincs igényed a kötődésre? Sem a szexre? Vagy szeretnél, de nem jött össze? Vagy túl válogatós vagy? Ezeket jó lenne néhány év alatt tisztáznod magadban. Ebben éppenséggel segíthet is a világ magányosan történő bejárása.

2019. jún. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%
"Néma gyereknek anyja se érti a szavát". Semmit se tudnak a terveidről az elképzeléseidről, mit vársz tőlük? Nem hallottam még olyan családról, ahol az lett volna az alapvető terv, hogy "a Jázminka majd digitális nomád lesz, küldjük kifele külföldre, az unoka meg kit érdekel!". Beszélgetned kellene velük saját magadról, az értékrendedről, elképzeléseidről. Kicsit már "elkéstél" vele abból a szempontból, hogy mivel eddig semmit se tudtak, most hidegzuhany lesz nekik, és időbe telik majd nekik, mire feldolgozzák, ezen időszak alatt pedig feszültek lesznek. Olyan értelemben viszont nem "késő", hogy valahol el kell ezt is kezdeni, a beszélgetést, lesz, ami lesz!
2019. jún. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%
Nyilván a saját céljaid. Nem szabad azért szülni, mert unokázni akarnak. Nem is értem, normális szülő nem mond ilyent.
2019. jún. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
50%

Ha el akarod cseszni az életedet, csak rajta, felelj meg a szüleidnek, fogj ki egy random fickót és pulyázz le azonnal...


A gyerek téma olyan, hogy ha csak a külvilágnak szól, morvára tönkre tudod ám tenni az életét. Nézz körül, mennyi diszfunkcionális család van!


És digitális nomád alatt mit szeretnél csinálni? Blogolni, programozni?

2019. jún. 24. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem igaza van a szüleidnek, érdemes lenne rájuk hallgatni. Már csak azért is, mert nagyobb az élettapasztalatuk.

Nőként az a dolgod, hogy minél hamarabb férjhez menj, gyerekeket szülj. A férjedet kell majd segítened, támogatnod mindenben. Amíg ő dolgozik, és eltatrja a családot, te vezetheted a háztartást.

2019. jún. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
77%

Előző válaszadó 100 évet el van tévedve. Már nem azt a világot éljük,hogy egy nő dolga a szülés meg a férje segítése. Mindenkinek a saját álmait kell megvalósítani, nem egy másik ember igényeit kiszolgálni. Ugyanis a nő is ember,ha nem vetted volna észre. Soha nem vezetett jóra ha egy ember a másiknak kiszolgáltatott. Márpedig ha annyi a "karrierje" hogy a férjét segíti az annyit jelent h semmi önállósága nem lesz. Ezért már a 18 század végén tiltakoztak a nők, és jogokat követeltek.A gondolkozásod valami extra maradi.

Kérdező:

ne a szüleid hanem a saját utad kövesd! Ha világot akarsz látni tedd azt. Ha eleged van belőle gyere haza..ha meg úgy érzed jól magad..akkor maradj világutazó. Egy életed van..és az a tied..nem a szüleidé..mégha nekik is köszönheted.Aa köszönet nem azt jelenti, hogy egy irányítható bábut hozta létre a szüleid.

2019. jún. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!