Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Milyen indokkal lehet lemondan...

Milyen indokkal lehet lemondani egy babalátogatást?

Figyelt kérdés

Azért választottam az "Anyós, após" kategóriát, mert velük kapcsolatos a dolog. A fiuknak pár hete született meg a gyereke. Lassan nekem meg a férjemnek is illő lenne elmenni meglátogatni őket, de én utálom a férjem sógornőjét. Évek óta nem találkoztam vele. Attól félek, hogy anyósék nem hagyják szó nélkül, ha nem megyek el megnézni a gyereket, így is többször kértek már, hogy próbáljam rendezni a sorokat a másik menyükkel. Férjemet is bántja a kialakult helyzet, de mivel tudja, hogy nem ok nélkül van köztünk ez az utálkozás, próbálja elengedni a dolgot. Most meg lassan én vagyok a házidémon.

Ezen az oldalon folyton azt olvasom - szeretek itt nézelődni - hogy kétszínű, utálatos "rokonokkal" nem kell kapcsolatot tartani. Leginkább tőlük várnék most tanácsot, hogy ezt hogyan lehet kivitelezni anélkül, hogy mindenki ellenem forduljon.



2019. szept. 10. 16:49
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
96%

Mondd, hogy elkaptál egy fosós-hányós vírust.

Utána kitalálsz mást.

2019. szept. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
95%

Ja, az jó megbetegedtel.


De inkább most menj el, legalább túl leszel rajta.

2019. szept. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
94%
A férjed is utálja a sógornőjét, esetleg utálja a testvérét? Ha a válasz nem, akkor illene elmenni, azt a kis időt ki fogod bírni a férjed és a szülei kedvéért.
2019. szept. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

A tesóját nem, de őt egyébként én se. Nem vagyunk túl jóban, de mindig el tudunk beszélgetni, ha találkozunk, kedvesek és udvariasak vagyunk egymással.

A sógornő viszont a férjemnek se szimpatikus.

2019. szept. 10. 17:03
 5/31 anonim ***** válasza:
86%

Ahogy első írta.


Minek kéne neked amúgy is látogatnod egy olyan nőt, akivel rossz a viszonyod?

2019. szept. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
75%

Ne mondd le semmilyen indokkal, mert minél tovább halogatod, annál rosszabb lesz!!


Elmész, kedves leszel a babával, átadod az ajándékot, pici normális csevej, aztán elköszöntök és ennyi!


Ha nagyon utálatos lesz a sógornő, akkor meg nem maradtok, elköszönsz és ennyi!


Nem kell semmibe belemenni, nem kell vitatkozni, megteszed az illendőt, aztán részedről le van tudva, kibírható.


Ne a babát büntesd az anyja miatt!

2019. szept. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
88%

Ez most az az eset, hogy egy fél órát a testvér kedvéért ki lehet bírni, utána elköszöntök, hogy nem akarjátok fárasztani a kismamát.

Egyszerűbb, mint kifogásokat keresni hónapokon át.


Mi mondjuk ilyen esetben arra hivatkoztunk, hogy nem kapunk egyszerre szabadnapot (ami igaz is, tényleg nagy szervezés minden családi program, folyamatos munkarendek mellett - de nyilván nem annyira, mint panaszoltuk ;D), így simán elment nélkülem a párom, hogy én is puszi és szercsi és jajdebánom majd legközelebb.

2019. szept. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
87%
Indokbak a betegség nagyon jó, de benned is csak nő a feszültség a halogatás miatt. Jobb túllenni rajta, ha úgyis mindenki tud a megromlott viszonyotokról, sejteni fogják, hogy kamu. Ha adhatnék még egy kéretlen tanácsot a pontos körülmények ismerete nélkül, akkor valahogy próbáld rendezni a viszonyod ezzel a sógornővel. Itt nem arra gondolok, hogy innentől kezdve legyetek legjobb barinők, hanem hogy önts tiszta vizet a pohárba: ha nem tudod tolerálni, ahogy viselkedik, mondd ki, próbáld is megbeszélni vele, aztán ha továbbra is idiótán viselkedik, joggal mondhatod, hogy nem szeretnél vele találkozgatni, max. egy hűvös köszönőviszonyt érdemes fenntartani a családi összejöveteleken. Az se neked, se a férjednek, se az anyósodéknak nem tesz jót, ha konfliktusok éveken át a szőnyeg alá vannak söpörve, és mindenkiben csak gyűlik-gyűlik a feszültség... Gondolj arra is, hogy a gyerekeid, ha vannak, milyen kommunikációs mintákat látnak tőled, tényleg erre a sunnyogó stílusra akarod-e nevelni őket.
2019. szept. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
49%
Megmondod, hogy nincs kedved, kész. Állj már ki magadért egy kicsit.
2019. szept. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
93%
Ha nem akarsz velük kapcsolatot tartani, akkor nem kell kifogást keresni: Nem megyek, mert egyébként sem kedveljük egymást a Katival és évek ota nem is találkoztam vele.
2019. szept. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!