Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Milyen indokkal lehet lemondan...

Milyen indokkal lehet lemondani egy babalátogatást?

Figyelt kérdés

Azért választottam az "Anyós, após" kategóriát, mert velük kapcsolatos a dolog. A fiuknak pár hete született meg a gyereke. Lassan nekem meg a férjemnek is illő lenne elmenni meglátogatni őket, de én utálom a férjem sógornőjét. Évek óta nem találkoztam vele. Attól félek, hogy anyósék nem hagyják szó nélkül, ha nem megyek el megnézni a gyereket, így is többször kértek már, hogy próbáljam rendezni a sorokat a másik menyükkel. Férjemet is bántja a kialakult helyzet, de mivel tudja, hogy nem ok nélkül van köztünk ez az utálkozás, próbálja elengedni a dolgot. Most meg lassan én vagyok a házidémon.

Ezen az oldalon folyton azt olvasom - szeretek itt nézelődni - hogy kétszínű, utálatos "rokonokkal" nem kell kapcsolatot tartani. Leginkább tőlük várnék most tanácsot, hogy ezt hogyan lehet kivitelezni anélkül, hogy mindenki ellenem forduljon.



2019. szept. 10. 16:49
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
25%
Kõcsõg anyóst kell leállítani.
2019. szept. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
84%
Oh, én simán rájátszanék anyósnál, hogy hát jaj szegény sóginő most szült, ápolásra/pátyolgatásra/akármire szorul, kímélni kell szegénykét, stb..., és hát tudod mama, hogy ő mennyire nem szeret engem, még véletlenül sem, semmiképp nem szeretném akaratlanul stresszelni őt a jelenlétemmel... szóval kis ártatlanul, tele jóindulattal! Szerintem ez beválhat. ;)
2019. szept. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, szerintem ha a gyerek sem izgat nagyon, akkor tényleg mondhatod, hogy eddig sem jártatok össze, ezután sem szeretnél, aztán ennyi.

A gyerekkel (még ha érdekelne is),szerintem vele sem igazán lehetne normál kapcsolatod, mert az anyja úgyis éreztetni fogja vele, hogy nem jó a kapcsolat Veled. Nem is úgy direkt módon, hogy pl. "Nórát nem szeretjük", vagy "Nórával nem kell foglalkozni", hanem akár egy szájhúzással, akár egy hangsúllyal, ha náluk otthon szóba kerülsz, a gyerek ebből úgyis leveszi. És nyilván az anyja befolyása alatt van, kicsi korban még legalábbis. (Bocs, csak azért is írtam, hogy bele sem érdemes így energiát fektetni.) Sokan mondják (nem itt a fórumon, hanem úgy általában az életben), hogy a gyereket nézd, a gyerekkel lehet még jó kapcsolat. Szerintem ez nem igaz, kiskorban még nagyon az anyja "tartozéka", vagy hogy mondjam...

2019. szept. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
74%
A #23 jól mondja, egy kicsi gyereknek még nincs önálló véleménye. Olyan képlékeny, mint az agyag. Ha az anyja utál téged, a gyerek se fog szeretni, mert ezt látja. Később, ha már felnőtt, akkor esetleg lehet köztetek normális kapcsolat, de szerintem nem éri meg a belefektetett energiát.
2019. szept. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

Tegnap este megbeszéltük a férjemmel, hogy én nem fogok menni. Anyósék biztos nagyon csúnyán néznek majd rám, sőt valószínűleg hangot is adnak nemtetszésüknek, de próbálok kitartani.

Férjem annyit kért, hogy én ne szóljak semmit a sógoromnak, ő majd kitalál valamit, hogy miért nem mentem. Ebbe belementem, mert végülis én okozok kellemetlenséget, és ha ő menteni tudja valahogy a helyzetet, hát tegye meg. Az sajna már régóta a levegőben lóg, hogy előbb vagy utóbb összeveszés lesz belőle.


#22 Ez is egy taktika, de én elég egyenes ember vagyok, és nem tudnám így megjátszani magam. Pedig ez működik, mert a némber mindig ezt játsza. Csak eddig anyós is átlátott rajta, most meg itt a gyerek, és úgy tesz mintha sose lett volna probléma a csajjal.


#23 #24 Pont ezért nem vagyok kíváncsi a gyerekre sem. Nekem meg arra végképp nincs szükségem, hogy én legyek a nagybácsi "gonosz és utálatos" felesége.

2019. szept. 11. 17:00
 26/31 anonim ***** válasza:
41%
Az a gyerek a közös családba született.(És ott is marad vagy húsz évig, amíg ki nem repül. A világon nincs annyi kifogás, hogy a találkozást megússzad.) Szerintem a legjobb taktika egy doboz sütivel, meg egy kis rugival elmenni tíz percre, majd felállni, hogy biztosan jól esne pihenned, mi akkor nem is zavarunk tovább.
2019. szept. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
29%
Pedig a #22 nagyon jót írt. Tudom, sokan nagyon pozitív tulajdonságként tartják szàmon magukon az úgymond őszinteséget, de igazság szerint nem ez az “életbenmaradás” alapköve, sőt... (sok esetben egyébként kifejezetten alacsony iq-szintre vall - nyilván nem állítom, h nálad is, sőt -) ... hanem az, hogy hogyan viszonyulsz a környezetedhez, hogyan tudsz alkalmazkodni, stb... az emberismeret, a màsokkal való kapcsolatod, hogy hogyan kezeled őket, stb... ez az, ami igazán fontos a társadalomban (ezesetben a családban) betöltött szereped szempontjából... ezt hívják úgy, h eq... én elhiszem, h te ilyen nagyon egyenes embernek tartod magad, és szerinted ez dícséretes meg minden, de itt jön a képbe az eq; fel tudod-e mérni, h adott helyzetben úgymond “ki az okosabb”? Ezesetben yilvánvalóan te lehetnél az... ergo te is fel tudod használni a sógornőd fegyverét, ha akarod... használd ki,!most itt a tökéletes alkalom - te lehetnél az ultrajófej anyósod szemében, megúszod a babucikamucika-látogatást (amivel nyilván nem vesztesz semmit, ugyanolyan, mint az összestöbbi újszülött baba) - és legalább megúszod azt az elvárt kamut is, h szerinted vajon kire hasonlít - nah az agyhalál... 😂
2019. szept. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
83%
Kicsit továbbgondolva a dolgot, a férjednek simán meg kellett volna beszélnie a testvérével a dolgot. “Te figyelj, csinálj valamit a feleségeddel, mert azt nem hagyom, hogy így bánjon az enyémmel.” Ilyesmi hogyhogy nem hangzott el?
2019. szept. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:

Kicsit ég miatta a képem, de végül azt csináltam amit javasoltatok. Készítettem neki egy csomagot édességekből (nem alacsony árkategóriásat, nehogy abba is belekössön) és elküldtem a férjemmel, úgy hogy anyósék is látták. Meg is hatódtak rajta, hogy milyen figyelmes vagyok. Minden oké, csak kellemetlenül érzem magam, hogy leereszkedtem annak a manipulatív libának a szintjére. Az vigasztal, hogy mindenkinek így a legjobb, meg tudom hogy gáz meg minden, de jó érzés volt most kicsit a saját fegyverével visszavágni.


#28 Nem hangzott el ilyen, mert nyíltan nincs kimondva, hogy bajunk van egymással. Meg a sógorom nem akarja valahogy belátni, hogy kivel van együtt. Meg most a kisunoka miatt anyósék is máshogy állnak hozzá, mintha mindig szerették volna, pedig nem. Anyós kimondottan nem szerette, és többször is megsúgta, hogy fél tőle, hogy teherbe esik a fiától és magához láncolja. Most hogy ez megtörtént és aztán össze is házasodtak, teljesen megváltozott a nővel szemben, látom hogy megszerette. Rám meg haragszik, hogy én nem változtatom meg a véleményem (kb. a gyerek miatt).

2019. szept. 13. 11:05
 30/31 anonim ***** válasza:
A párod ugorjon be egy kicsit és kész.Te ne menj ha nem akarsz,nem kötelességed.Én se mennék
2019. szept. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!