Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Milyen indokkal lehet lemondan...

Milyen indokkal lehet lemondani egy babalátogatást?

Figyelt kérdés

Azért választottam az "Anyós, após" kategóriát, mert velük kapcsolatos a dolog. A fiuknak pár hete született meg a gyereke. Lassan nekem meg a férjemnek is illő lenne elmenni meglátogatni őket, de én utálom a férjem sógornőjét. Évek óta nem találkoztam vele. Attól félek, hogy anyósék nem hagyják szó nélkül, ha nem megyek el megnézni a gyereket, így is többször kértek már, hogy próbáljam rendezni a sorokat a másik menyükkel. Férjemet is bántja a kialakult helyzet, de mivel tudja, hogy nem ok nélkül van köztünk ez az utálkozás, próbálja elengedni a dolgot. Most meg lassan én vagyok a házidémon.

Ezen az oldalon folyton azt olvasom - szeretek itt nézelődni - hogy kétszínű, utálatos "rokonokkal" nem kell kapcsolatot tartani. Leginkább tőlük várnék most tanácsot, hogy ezt hogyan lehet kivitelezni anélkül, hogy mindenki ellenem forduljon.



2019. szept. 10. 16:49
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy ezen a szinten, ahol mi állunk, már nem megy a kedves csevegés. Sose volt velem normális ez a nő, amint be lettünk mutatva egymásnak, már bunkó és lekezelő volt velem. Anyósom se kedvelte, csak ő teljesen megváltozott, amikor bejelentették, hogy a nő terhes lett, meg aztán össze is házasodtak. Ugye az unoka mindenkit megváltoztat... és bár eddig megértett engem, hogy nem akarok vele találkozni, most teljesen ellenem fordult és piszkál, hogy de igenis legyünk jóban, tegyem meg én az első lépést stb.

Én próbálkoztam párszor, de mindig elutasító és bunkó volt velem, és már az én türelmem is véges. Ha valahol ennyiszer kapok "pofont", nem tolom megint oda a képem, mert nem akarom, hogy fájjon. Igen, nagyon nagy a feszkó, és már-már tarthatatlan ez az állapot. De felhúz az is, hogy most a gyerek háta mögé bújva minden szemét, undorító húzását megússza, én meg kapom a sározást.

Nekünk nincs gyerekünk, még 1-2 évig nem is lesz.

2019. szept. 10. 17:44
 12/31 Metionin ***** válasza:
88%
Kérdés hogy érdekel-e a gyerek, akarsz-e vele később is foglalkozni. Mert ha igen, akkor elmész, megnézed, hazajössz, max ha a nő bunkó akkor nem mész többet. Ha viszont eleve tojsz rá hogy gyerekük van, akkor el se indulj, minek? Feleslegesen ne bosszantsd vele magad. És ne is hazudj hogy beteg vagy vagy valami, mert akkor mondani fogják, hogy később majd nézd meg. Ha egyszer kijelented hogy bocs de nincs kedved és nem izgat a gyerek, akkor lehet hogy megsértődnek de nem fognak csesztetni hogy ezután is látogasd.
2019. szept. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem érdekel. A gyereket nem utálom az anyja miatt (bár nyilván pár év alatt a saját képére fogja nevelni), teljesen közömbös. Nem akarom látni, sőt inkább taszít a gondolat, hogy megnézzem.
2019. szept. 10. 17:53
 14/31 anonim ***** válasza:
94%
Akkor ne is keress indokot, miért nem mész. Csak simán nem mész. Nem tartozol magyarázattal senkinek.
2019. szept. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenkit felpontoztam!

Azt nem tudom még, milyen balhé lesz ebből anyósékkal, de tényleg nem akarok menni :/

2019. szept. 10. 17:56
 16/31 anonim ***** válasza:
71%

Megmondod, hogy nem mész, max a férjed. Majd kárognak 3 napig, hogy milyen vagy, aztán megunják, mert lesz jobb pletyka.


Főleg ha pici baba. Lesz nekik jobb dolguk is, mint azon vekengeni, hogy nem vagy ott. Vidéken laktok? Pesten ez olyan elképzelhetetlen probléma nekem, itt simán leszrod ha retard a rokon. XD Én pl nem beszélek apámmal és testvéremmel egyáltalán és azt se tudom mi van velük. És nem is kérdezi tőlem senki, hogy miért, mert ők is leszrják. Vidéken meg mi ordenáré nagy botrány mindig, ha a szomszéd jucuska megszól. De miért... Nem értem.

2019. szept. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
42%

Nem lehet halogatni a dolgot amig felnő a gyerek

Elmész a férjeddel,ültök fél órát vagy egy órát,azzal hazamentek.

Ne a férjed sógornőjéért menj oda,hanem a babáért .Letudod és kész.

2019. szept. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
67%

Mivel felnőtt vagy, ezért nem kell senkinek szótfogadni, nem kell más vágyát kielégíteni, nem kell semmi olyasmit megtenned senkiért, amihez nincs kedved.

Szerintem mond meg, hogy nincs kedved, úgyis tudja mindenki miért nincs. Ha részleteztetni akarják pl anyósék, akkor mond meg neki, hogy mivel felnőtt vagy, nem kell megmagyaráznod a döntésedet.

2019. szept. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy beleszólok, de ilyenkor amúgy mi a "gyakorlat"? Pl. sógornő valószínű, hogy a Kérdező ellen fogja nevelni? (Hasonló szituban vagyok, ezért is kérdezem. Csak én halogattam, és már 3 éves.)
2019. szept. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
87%

Azt nem tudom még, milyen balhé lesz ebből anyósékkal, de tényleg nem akarok menni :/


Ilyen helyzetben ugyan mit érdekel? Elmegy a férjed, ha akar, és kész, nem vagy köteles senkinek sem magyarázkodni, ha ennyire zsigerből ellene vagy. A férjed meg kamuzik, amit akar, vagy szimplán megmondja, hogy nem jöttél, mert volt más dolgod, majd megismerkedsz a gyerekkel, amikor már van rajta mit megismerni. Mit kell képmutóskodni? Úgyis tudják, hogy rosszban vagytok, akkor meg? Anyós meg söprögessen a saját háza táján, semmi joga téged kérdőre vonni. Neki az unokájáról van szó, érthető, hogy behódolt, de neked tul. képp senkid, szerzett rokon, akit nem te választottál. Mondjuk én elmennék, nem vinnék semmi ajándékot, max azt, amit vendégség esetén szokás, egy desszert vagy valami, és lelépnék kb 15 perc után arra hivatkozva , hogy pihenjenek. Ennyi idő alatt csak nem tud beléd kötni, és letudtad egy életre, ráadásul egyértelművé teszed, hogy nem érdekel és nem is kívánsz az életük rész lenni, udvariassági, kikényszerített látogatásról van szó, és ügyeletes ajándékozó rokonként se apelláljanak rátok.

2019. szept. 11. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!