Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti hogyan kezelitek anyósotok...

Ti hogyan kezelitek anyósotok hóbortjait? Az enyém egyébként jóindulatú, mégis nehezemre esik elfogadni a bogarasságát.

Figyelt kérdés

Ilyen embert még nem láttam. Kint élt Amerikában, ahol olyan dolgokkal találkozott, amik teljesen kifordították magából. Azóta kizárólag mélymagyar szemszögből lát mindent, mindenkit (vadidegeneket is) azzal fáraszt, hogy "Magyarországon mindent leuralt a zsidó", el akarják feledtetni a magyarok valódi történelmét, Jézus is magyar volt, a pulikutya a Szíriuszról származik, a Szent Korona önálló életet él, stb.

Jogát tartja ahhoz, hogy mindenkinek megmondja, hogyan éljen: azt együk, amit Jézus mond, hova menjünk és hova ne, mit csináljunk a szabadidőnkben, stb.


Elítél mindenkit, aki nem az ő szemléletmódjának rendeli alá a mindennapjait, holott a saját életét képtelen kézben tartani. Folyton ugráltarja a fiát (a férjemet, aki egyke), minden jelentéktelen hülyeség miatt hívogatja, még nyaralásunk és kirándulásunk közben is.


Az esküvőnkön végig a zsidókat, a cigányokat, a migránsokat és a politikát szidta a vendégeknek, akik próbálták terelni a figyelmét, de nem lehetett leállítani.


Ha bejön engem meglátogatni a kórházba, akkor is ez a téma.


Nem rosszondulatú, mert törődikvelünk és a családdal a maga módján, de annyira felidegesít a mániájával, hogy sokszor nagyon nehezen tudom türtőztetni magam.


Önmagát nem veszi észre, de a páromnak mondogatja, hogy milyen mereven közelítem meg a viselkedését, amiben teljesen igaza van! Nem tudom, mi a helyes stratégia, a helyes hozzáállás vele szemben és ilyen irányú tapasztalataitokra volnék nagyon kíváncsi.


A férjem nem szól neki egy szót sem, mondván "öreg fát nem lehet átültetni", illetve hogy "egyik füleden be, a másikon ki" jellegű tanácsokkal lát el. Neki is igaza van, de nem sikerül így hozzáállnom. Úgy érzem, kudarcot vallottam.


Ki hogy közelítené meg ezt a viszonyt? Ti mit tennétek, hogy el tudjátok fogadni hasonlóan bohókás anyósotokat?



2019. szept. 23. 08:19
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
43%

Az anyósod egy kicsit "fajgyülölõ".Ez azért alakulhatott ki benne, mert kint élt, és talán õ rá sem nézhettek jó szemmel,mint magyar.

Az ilyen emberekkel nem kell vitába szállni,csak csendben hallgatni, addig amig meg nem unja.

2019. szept. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
69%

Az miért nem opció, hogy megmondod neki, hogy te szerinted amiket összehord az butaság?!

Az, hogy ő ontja magából ezeket a nézeteket, közben meg "hülyének" nézi azt, aki nem ért egyet vele, ennyi erővel ugyan azt kéne vissza kapnia, tehát megmondani neki, hogy ezek a dolgok nem mindenki szerint elfogadottak.

2019. szept. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Meg van rajta lepődve, hogy én milyen "mereven" állok hozzá, amikor elmondom a véleményeme, mint ahogy fentebb is írtam. Hiába mondasz neki bármit, úgyis te leszel a tudatlan, akit csak sajnálni lehet, mivel még nem ébredt fel. Annál jobban nyomja a baromságait. Mindenki, akinek ezt elmesélem, legszívesebben megverné, mert az ember egyszerűen tehetetlennek érzi magát vele szemben.
2019. szept. 24. 07:08
 14/15 anonim ***** válasza:
54%

"a férjem...Az anyósomtó függ pénzügyileg teljesen (nem ő tartja el, de neki köszönheti a bevételi forrását), ezért kötelességének érzi úgy ugrálni, ahogy az anyja fütyül."


Basszus! Te is úgy ugrálsz, ahogy a főnököd fütyül.

Vagy nem kapsz fizetést.

2019. szept. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Van benne valami, de a szabadidőmhöz és az életszemletemhez a főnökömnek semmi köze. Egyébként a pénzt teljes egészében a férjem kezeli, mert az édesanyja nem ért hozzá.
2019. szept. 26. 13:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!