Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Párom édesanyja nagyon undorít...

Párom édesanyja nagyon undorító dolgokat mondott ok nélkül, mégis meg kellene vele békülnöm, de hogyan?

Figyelt kérdés

Eleinte jól kijöttünk, aztán amikor szó volt arról, hogy összeköltözünk párommal, akkor megváltozott. Nem kommunikált velem, nem beszéltünk, a próbálkozásaim kudarcba fulladtak. Bántott, de úgy gondoltam, nem kötelező szeretnie, csak ne utáljon. :(


Három hónapja derült égből villámcsapásként kaptam tőle egy e-mailt, amiben olyan dolgokat írt, hogy hirtelen azt sem tudtam, ez most valami vicc, vagy komoly. Lehordott mindenféle ócska útszélinek, aki mutogatja magát (sosem öltözök kihívóan, már csak az igencsak kerekded formáim miatt sem), megvádolt, hogy el akarom csábítani a férjét, tehát a párom édesapját. Ezek mellé még megkaptam, hogy majd úgyis megbánja a párom, hogy velem kezdett, meg hasonló kedvességeket. Hozzátette, hogy nem utál és szeretné ha a viszonyunk rendeződne (????).


Nem akartam páromnak szólni erről, de felhívott és hallotta a hangomon, hogy valami történt. Elmondtam neki, rögtön beszélni akart az édesanyjával, de nem engedtem, nem akartam, hogy az legyen: rögtön futok panaszkodni.

Reagáltam az e-mailre, nagyon udvariasan, elmondtam neki, hogy sajnálom, hogy így látja, és azt is, hogy megváltozott a kezdetben jó kapcsolatunk. A legtöbb vádjára nem is reagáltam, hiszen esélyem sem volt. Olyan ökörségeket vágott a fejemhez, hogy az kriminális.


Azóta ordít bennem az, hogy igazságtalan volt, védjem meg magam. Haragszom magamra, mert nem álltam ki magamért, de közben ott van bennem az is, hogy a párom édesanyja, nem akarom, hogy ÉN legyek az, aki választás elé állítja.


A párom azt mondta, hogy sajnálja, nincs igaza az édesanyjának. Megkérdeztem legalább százszor, hogy tettem-e valami olyasmit, ami arra utal, hogy igaza van, azt mondta, hogy semmit, sosem viselkedtem úgy, ahogy az édesanyja állította.


Tegnap azt mondta, hogy nagyon szeretné, ha leülnénk tisztázni ezt az egész szituációt, mert nem szeretné, ha a felesége és az édesanyja között viszály lenne. Jól esett, hogy ezt mondta, de - ciki, nem ciki - rettegek az édesanyjától, az egész beszélgetéstől már előre.


Nem vagyunk tinik, harmincas éveinkben vagyunk.


Mit tehetnék? Hogyan álljak hozzá a dolgokhoz? Sajnos ha arra gondolok, hogy le kell ülnünk beszélni, gyomorgörcsöm lesz.

Köszönöm a válaszokat és elnézést, hogy hosszú lett.



2018. ápr. 17. 10:31
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
94%
Ezt azért írta hogy tudd mit gondol rólad. Ezen SEMMILYEN BESZÉLGETÉS NEM FOG VÁLTOZTATNI! Arra készülj hogy ha esetleg "rendeződne" a viszonyod anyóssal, a mosolya mögött akkor is az e-mailban leírt dolgokat gondolja. Ilyen ez. Elveszed a pici fiacskáját.
2018. ápr. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
94%
Miért van gyomorgörcsöd, ha alaptalanok a vádjai? Kulturált módon válaszoltál neki. Nyugodt szívvel ülhetsz le vele beszélgetni, ha valakinek rosszul kell éreznie magát, az ő.
2018. ápr. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

1-es válaszoló: Igen, mások is ezt mondták, hogy elviszem a fiát és az a baj. A közelbe szerettünk volna költözni, most már párom az, aki legalább 100 km-re akar menni tőlük.


2-es válaszoló: Nem tudom megfogalmazni pontosan. Nagyon rosszul kezelem a "családon belüli" konfliktusokat. Ha a munkahelyemen van, azt simán lerendezem, de a családon belüliek nagyon megviselnek. Bennem van az is, hogy nem akarok előtte sírni, meg talán az is, hogy nem akarom, hogy rosszabb legyen, bár tisztában vagyok azzal, hogy ennél rosszabb már nem lehet.

2018. ápr. 17. 10:42
 4/29 anonim ***** válasza:
98%
Ennek semmi értelme. Lehord mindennek, megvádol a férjével, aztán “nem utál és szeretné ha a viszonyunk rendeződne”. Ez így teljesen érthetetlen.
2018. ápr. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es.


Én sem igazán értettem, főleg, hogy még azt is rajtam verte le, hogy a főnöke aznap nagyon leszúrta, mert valamit nem jól csinált meg. Azért nem írtam a kérdésembe ezt, mert teljesen értelmetlen. Az e-mail vége felé olyan dolgok miatt okolt, ami abszolút nem az én dolgom. Van, aki szerint jósz*r napja volt és rajtam vezette le. :/

2018. ápr. 17. 10:49
 6/29 anonim ***** válasza:
92%
Az én volt pasim szülei is ilyen háborodottak voltak. Folyamatosan csesztettek aztán meg amikor szét mentünk már jöttek azzal hogy mennyire hiányzom nekik... A helyzetekben én is 100 km-re költöznék, ha nem 1000-re
2018. ápr. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
94%
Nem fog változni,ez a tipus magának szül játék babát mert semmi életcélja nincs,nem azért szülnek az ilyen nők h a gyerek is családot alapitson. Akkor sárkánnyá válnak akiktől elveszik a homokozó lapátot. Elfog marni. 30 évesen költözik a pici fiu külön.. Nem fogtok össze költözni ezt boritékolom,mert mindenféle zsarolás lesz a kisded felé..
2018. ápr. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
97%
Javaslom még időben menjetek 200 kmre,és ne adjátok meg az elérhetőségeiteket,saját tapasztalat.
2018. ápr. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem Anyos és Após kapcsolata nem fenékig tejfel és ez van a viselkedése hátterében.
2018. ápr. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Párom nem egyedüli gyerek, van két kisebb testvére. Szerencsére nem hagyja zsarolni magát, ettől féltem én is, de látom, hogy nincs rá okom. Az édesanyja az előző kapcsolatát nagyon csúnyán szétrombolta, épp tegnap mondta ezt is, hogy már tisztábban látja a dolgokat, és rájött, hogy anno mennyire nem volt igaza az édesanyjának.

A szülők kapcsolatába nem látok bele annyira, azt tudom, mert a párom mondta és én is tapasztalom, hogy az édesanyja hordja a nadrágot, az édesapjának nincs szava.

2018. ápr. 17. 11:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!