Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan tartsam fenn ezt az...

Hogyan tartsam fenn ezt az állapotot? Sértődés nélkül! Mit tegyek, hogy még jobb legyen nekem is?

Figyelt kérdés

Közel 8 éve vagyunk egy pár,én vagyok a lány/fiatal nő huszon.eleje. Amikor még évekkel ezelőtt nagyon sokáig külön éltünk és hol nálunk hol náluk találkoztunk teljesen más volt,de ott is illedelmesen ki tudtam védeni a számomra már túl soknak tűnő dolgokat. Pl közös programok helyett mi fiatal pár nyilván..kettesben maradtunk mindig de 1-2 családi összegyűlés mindig belefért ez természetes normál keretek között. Az anyja az elején számunkra rémísztő mód sokat akart velünk lenni pedig az apjával sem voltak váló félben. De vette a lapot kb 2-3 hónap alatt.

A költözés után volt egy kezdeti időszak..nehézségekkel amikor az anyja azt hitte majd mi ketten mindig oda akarunk menni munka után(!?) + Minden vasárnap ott enni (!?) Párom 3x zsinórban lemondta mert velem akart kettesben főzögetni amit imádok! :3 És időnként meg hol az én hol az ő családjához,szüleihez megyünk,mentünk.


Hogyan tartsam fenn ezt az állapotot? Ha az anyjáékon múlna minden áldott vasárnap 12:00 kor ott "kéne" ülnünk..(Az én anyum is szokott hívni minket de már úgy hogy menjünk amikor szeretnénk de szóljunk és várnak szeretettel)


Hogyan tartsam fenn azt a jó,illedelmes de egyben minimális távolságtartó tiszteletet stb az élettársam családja felé? Közel 8 éve ismernek ez tök jó. Ennyi idő alatt nyilván összeraktam: az anyja ha tudna mindig velünk akarna lenni de úgy hogy a férje is tehát mindenki,ő,férje,fiuk,én meg ha úgy van és mindenki összejön a tesójáék DE párom jól lekezeli a túlzott közeledést egy "köszönjük szépen nem'-el.. És ha sok a minden... Ez nagyon jó! De mit tegyek,hogy továbbra se fajuljon el az egész?


Nagyon jó menni időnként! De nem minden nap..nem minden héten.. A párom jól csinálja 8 éve és én tök feleslegesen aggódok?


3x talán ha szólnom "kellett" a majdnem 8 év alatt,hogy nagyon sok nekem ez a családi menjünk ide oda és szeretnék kettesben. Meg is értette megkértem úgy lett. Ő is kért én is megtettem. Kompromisszum. 🤗😀😀


De mit mondok ha nekem szól anyósjelölt és tök örülök hogy hív engem is de en 28 0000X nem akarok menni. :D


25N



2019. szept. 28. 23:49
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
25 éves vagyok, egy nagyobb méretű városban lakunk,nem lehet csak úgy átfutni kocsi,busz vagy naagy gyaloglás nélkül.
2019. szept. 28. 23:52
 2/29 anonim ***** válasza:
76%

Nagy igazság van abban, hogy lakj olyan messze az anyóstól hogy ne tudjon papucsban átjönni. A tiéd legalább szeretettel fogad!

Van olyan ismerősöm, ahol minden vasárnap mennek a gyerek, feleség, unoka. Egész szombaton főznek, sütnek, előkészítenek. Idősek, nagyon megterhelő lehet, ráadásul 30-40-esek a gyerekek, jól keresnek, nem szorulnak segítségre. Mégis csomagolnak nekik egy hétre kaját.

Szerintem jól csináljátok. Azt kell elérni, hogy ne legyen természetes a vasárnapi látogatás. Érzékeltetni, hogy programjaitok vannak. Esetleg a párod hét közben néha délután 1-2 órára egyedül is átmehet. Azt mondtad, hogy ő sem igényli az állandó hazalátogatást, úgyhogy nem kell ettől hosszú távon tartanod. Anyós ha téged hív mondhatod, hogy még nem beszéltétek meg a programokat, nem tudsz válaszolni, és kedvesen érdeklődsz, hogy mi van velük.

2019. szept. 29. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
12%

Ennek a nőnek a gyerekén múlik az egész!

Ha ő nem áll fel, hogy mi nem veletek vagyunk, hanem kettesben, akkor nem tudsz semmit tenni!

Neki valami más jelenti a párkapcsolatot, mint neked.

2019. szept. 29. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
0%

Igen, ezt a párodnak kellene mondani, hogy egy kicsit sok ez a látogatósdi, ha szeret, és van némi gógyija, ezt nem mondja vissza az anyjának.

Aztán lehet, ő nem igényel más programot, csak pihenne valahol. Vannak emberek, akiket alig lehet kimozdítani egy kirándulásra.

Így lehet, ebben különböztök. :(

2019. szept. 29. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
88%

"Nem szeretnénk minden héten átmenni."


Tudnám, mi a bonyolult ebben.

2019. szept. 29. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
66%
Olyat nem lehet megbeszélni, hogy például: "minden hónap utolsó vasárnapján" mentek és akkor sértődés sincs, a rendszeresség is megvan. Ketten megbeszélitek, kialakítjátok, mikor szeretnétek menni, ő pedig megbeszéli.
2019. szept. 29. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
59%
Vannak esetek, amikor fel kell vállalni a konfliktust vagy az annak érzett történést. Az önállósodás, a leválás, az egyenrangúság kialakítása sokszor ezzel jár.
2019. szept. 29. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

#3 as!! Pont arrol beszelek hogy az elettarsam felallt es megmondta az anyjanak :D hogy kettesben vagyunk ketten egyutt es nem 3asban vagy 4esben. Tehat igaz,hogy minden (eteren) a paromon mulik de O meg is mondta a szuleinek hogy nem megyunk dolgunk van,es minden oke. De hogy tartsuk fenn ezt az allapotot? En pl tanulok fozni,tudok de hogy jobb legyek..tehat hogy fennmaradjon a Mi fozunk vagy en hetvegen..


Szoval #3 megmondta anyukanak parom,hogy "koszi nem,mert nemreg voltunk majd megyunk" es ez a megnyugtato!! Ki akar heti szinten ott ulni 😭 igy is sokat beszelgettem veluk sztem..

2019. szept. 29. 07:34
 9/29 anonim ***** válasza:
64%
Nalunk ez úgy van, hogy egyik vasárnap én szüleimnél vagyunk, másik vasárnap otthon, következő vasárnap anyósék, utána megint otthon.
2019. szept. 29. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Koszi amugy,vannak jo otletek!! 😇😇

Nem mondta vissza neki dehogyis!


O mi ketten rengeteg dolgunkrol ferditunk,kamuzunk a szulei elott. Vannak tortenetek XD amik oriasi kamuzasokbol epultek fel,anno koltozes elottrol..hogy hol voltunk stb.. Koltozes utan meg szimplan nem mondunk el amit nem akarunk..sok mindent. Ha varatlan kerdes jon vmit rogtonzunk. Meg mi senkit se latunk vendegul,parom nem az a vengedhivos..en se en meg nem fogok azert konyorogni h masokat hallgassak egesz du.n.

2019. szept. 29. 07:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!