Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan tartsam fenn ezt az...

Hogyan tartsam fenn ezt az állapotot? Sértődés nélkül! Mit tegyek, hogy még jobb legyen nekem is?

Figyelt kérdés

Közel 8 éve vagyunk egy pár,én vagyok a lány/fiatal nő huszon.eleje. Amikor még évekkel ezelőtt nagyon sokáig külön éltünk és hol nálunk hol náluk találkoztunk teljesen más volt,de ott is illedelmesen ki tudtam védeni a számomra már túl soknak tűnő dolgokat. Pl közös programok helyett mi fiatal pár nyilván..kettesben maradtunk mindig de 1-2 családi összegyűlés mindig belefért ez természetes normál keretek között. Az anyja az elején számunkra rémísztő mód sokat akart velünk lenni pedig az apjával sem voltak váló félben. De vette a lapot kb 2-3 hónap alatt.

A költözés után volt egy kezdeti időszak..nehézségekkel amikor az anyja azt hitte majd mi ketten mindig oda akarunk menni munka után(!?) + Minden vasárnap ott enni (!?) Párom 3x zsinórban lemondta mert velem akart kettesben főzögetni amit imádok! :3 És időnként meg hol az én hol az ő családjához,szüleihez megyünk,mentünk.


Hogyan tartsam fenn ezt az állapotot? Ha az anyjáékon múlna minden áldott vasárnap 12:00 kor ott "kéne" ülnünk..(Az én anyum is szokott hívni minket de már úgy hogy menjünk amikor szeretnénk de szóljunk és várnak szeretettel)


Hogyan tartsam fenn azt a jó,illedelmes de egyben minimális távolságtartó tiszteletet stb az élettársam családja felé? Közel 8 éve ismernek ez tök jó. Ennyi idő alatt nyilván összeraktam: az anyja ha tudna mindig velünk akarna lenni de úgy hogy a férje is tehát mindenki,ő,férje,fiuk,én meg ha úgy van és mindenki összejön a tesójáék DE párom jól lekezeli a túlzott közeledést egy "köszönjük szépen nem'-el.. És ha sok a minden... Ez nagyon jó! De mit tegyek,hogy továbbra se fajuljon el az egész?


Nagyon jó menni időnként! De nem minden nap..nem minden héten.. A párom jól csinálja 8 éve és én tök feleslegesen aggódok?


3x talán ha szólnom "kellett" a majdnem 8 év alatt,hogy nagyon sok nekem ez a családi menjünk ide oda és szeretnék kettesben. Meg is értette megkértem úgy lett. Ő is kért én is megtettem. Kompromisszum. 🤗😀😀


De mit mondok ha nekem szól anyósjelölt és tök örülök hogy hív engem is de en 28 0000X nem akarok menni. :D


25N



2019. szept. 28. 23:49
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
#9 es latod mindenki mas es mas. Nekem met itt fenn 1-2 valaszadonak a Ti helyzetetek baromi megterhelo..lenne. en nem birnam.. kene a f.nak ennyit menni.
2019. szept. 29. 07:40
 12/29 A kérdező kommentje:
Bocsi a helyesirasert!:(
2019. szept. 29. 07:41
 13/29 anonim ***** válasza:
79%

Fogalmazásod katasztrófa.

Felesleges volt erről kérdését kiírni,mivel itt nincs semmi gond,akkor mentek amikor akartok,mint ahogy írod is.

2019. szept. 29. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
78%
Osztom az utolsó hozzászóló véleményét. Szomorú, ha 25 évesen ilyen fogalmazási készséggel rendelkezel.
2019. szept. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:
Igen..de folyton tele vagyunk meghivassal nehany naponta.. De nem megyunk csak otodannyit. Ezt kellene fenntartani mert jo. Valoban a paromon mulik. Nem is birnek vele elni,ha minden masnap itt lenne az anyja..Mondjuk nem masok jonnek hozzank,mi megyunk.
2019. szept. 29. 08:08
 16/29 A kérdező kommentje:

Kezdodik a mocskolodas igazi Uriemberek vagytok. Ja nem.. nagyon messze az uritol..


A kerdesre reagaljatok ne arra,hogy hulladaradtan kiirtam nehany hibaval.. Le lehet akadni rolam.

2019. szept. 29. 08:09
 17/29 A kérdező kommentje:
Alig latok olyan faradt vagyok.. de ez nem ide tartozik !!! A kerdesre...
2019. szept. 29. 08:10
 18/29 anonim ***** válasza:
57%

Havonta 1x, vagy x hetente, beszéljétek meg mikor és dolgozzatok ki egy ütemtervet hogy mikor van időtök odamenni, mikor akartok és ezt mondjátok meg.

A kamuzások, ferdítések előbb-utóbb a jó kapcsolatot is el fogják rontani, vannak konfliktusok, melyeket nem akartok felvállalni. Lehet így is meg úgy is kicsit lazulni fog a kapcsolat, nem tudom, de a kamuzás stb nem szerencsés, mert bele lehet keveredni ha az ember elfelejti mikor mit mondott másképpen.

2019. szept. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
69%

Ennyit pörögni a semmin...


8 éve csináljátok ezt, szóval csak folytassátok tovább, ennyi a trükk. Amit nem ajánlok az előre egyeztetett fix időpontok. Ne legyen rendszeresség, mentek amikor épp mentek.

2019. szept. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

Igen..a kamuzassal vigyazni kell. De olyan cifra kamuzasok is voltak..anno hogy na 😂😂😂


Igen ezt az elore leegyeztetett idopontosdit probaltuk kerulni..ha nem tudnank menni ne legyen sertodes.. Csak igy hogy nincs leegyeztetve nehany naponta szolnak paromnak (nem allandoan..) hogy menjunk mar at.. Jo is neha! De nekem ez hetente nem kell..meg szerencsemre paromnak sem.

2019. szept. 29. 12:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!