Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyós kérdés. Mit tennétek...

Anyós kérdés. Mit tennétek ebben a helyzetbe?

Figyelt kérdés
10 éve van párom, ebből már 4 év házasság van. Kezdetben annyira jóban voltunk anyósékkal (falun élnek), hogy kint aludtunk náluk (külön házban), vagyis csak szerintem voltunk jóban.. Öszintén mondom jobbnál jobbakat főzött, mosott ránk, amikor kint voltunk hétvégén, és természetesen én is segítettem sok mindenben, amiben tudtam. De aztán fordult a kocka. Nem azt mondom, hogy most nem jó a viszony, szemtelen, és aljas megjegyezései vannak. Pl házasodásunk előtt anyámnak megmondta "próbálom megszeretni a fiad, de nem megy", aztán ezt letagadta, hogy nem így volt. Mindenbe beleszól, amihez semmi köze, többek között marhaságokat beszél. Aztán hagy ne mondjam, hogy a fiának (aki végtelenül ügyetlen) is van párja 8 éve, akit szintén után, mert nem ilyet képzelt a fiának, pedig rendes nő, dolgozik, ha van ideje segíti még őket is. Sokszor olyan akciós dolgokat hoz, amihez anyósom nélküle nem jutna hozzá. Nagyon utálatos dolgokat mondd róla, miközben szívből szereti a fiát. Én úgyszintén szeretem a feleségem, a kapcsolatunk csak javul az évek folyamán, reméljük áprilisban megérkezik a baba. Nagyon sok mindent leírhatnék még, a kis aljas húzásairól, eddig kibírtam, hogy ne szóljak be neki (saját házában nem is tehetem úgy érzem), de már egyre nehezebben viselem így 40-hez közel. Mit lehetne tenni, hogy végre takarékra állítsam és ne próbáljon minket fúrni? Hol követhettem én el a hibát, mikor sohasem mondtam azt, hogy nem, én ebben nem segítek? Mindig igazat adtam neki, és boldogan beszélgettem vele, a lelkét is ápoltam, amikor depresszióban volt valami olyan apróságon, amit a legtöbb ember elfogad. Szerintetek az ilyen embernek mi baja lehet? Bocsánat, hogy hosszúra sikeredett, de ez kb a ezreléke, amit mondhatnék. Kérem ne 10-20 éves válaszoljon!

2019. okt. 12. 17:05
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm ismét! Utolsó előttinek: mi jóban vagyunk velük, talán nagyon is, de ő annyira kétszínű, hogy őt nem baszogatja, csak nekünk mondja mennyire nem szereti a menyét. Csak a háta mögött fúrja, és nekünk mesél minden félét mit csináltak megint rosszul. Van egy nagyon szép másik házuk, ahova a fia már amúgy is félig meddig lakott, miután megismerte a párját, mondták költözzenek oda. Aztán ezt nagyon megbánták, mert teljesen "belakták", ők ezt nem úgy gondoltál stb... Pedig: annyira pedáns a sógornőm, hogy évente festeti, gyönyörűen gondozza a kertet, tisztán tartja, mos és főz a fiára. Mégis otrombán beszél róla a háta mögött. Miért enged valakit be a házába, ha nem is akarja? Erről szegény sógórnőm tehet? Bocsássatok meg, lehet ez a nők lapjába való, és szégyelnem kellene magam, hogy férfi létemre ventillálok, de nem vagyok ilyen emberekhez szokva a családomban.
2019. okt. 12. 18:42
 12/27 anonim válasza:
53%
Kedves utolsó: Nem biztos, hogy ilyen perszónára én rá bíznék egy gyereket. Könnyen lehet, hogy tényleg simán annak a szegény gyereknek is mosná örökké az agyát, és összeveszés lenne a vége. Ez tényleg nagyon gáz hallod, kedves kérdező! Mondhatni gusztustalan!
2019. okt. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
37%

"nem vagyok ilyen emberekhez szokva a családomban"

De hiszen már tíz éve ismered őt. Épp elég időd volt megszokni. De ha még tíz év után se érzed úgy, hogy ő is a családod része... Ettől is lehet, hogy olyan amilyen: érzi, hogy mi van.

2019. okt. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
49%

Ne haragudj, de ezt az egy mondatot nem hiszem:

"házasodásunk előtt anyámnak megmondta "próbálom megszeretni a fiad, de nem megy", aztán ezt letagadta, hogy nem így volt."

Anyád valamit félreértett és ez nyomaszt téged évek óta.

Ilyet nem mond egyik anya a másiknak, kivéve, ha elmebeteg.

Az anyósodat amúgy sem olyan karakánnak írtad le, aki ilyesmit a szemébe mond valakinek, tehát ezt nyugodtan elfelejtheted, mert tuti, hogy nem így volt!

Egyébként meg, mivel nem együtt laktok még csak nem is egy településen, azt a pár látogatást bírd ki a feleséged és később a gyerek miatt, akinek szüksége lesz a nagyszülőkre. Pont így 40-hez közel kell tudnod helyén kezelned az embereket és egy egyszerű falusi asszonyt - aki igazából nem is utál csak ilyenek - aki tökéletesen hozza a falusi mentalitást, ne tekints ellenfélnek, azalatt a pár óra alatt, amit kényszerből vele kell töltened!

Megváltoztatni nem fogod, csak rossz perceid lesznek!

2019. okt. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim válasza:
43%

Amíg a mami bármit mond, és te csak bólogatsz, soha nem fogja észrevenni magát. Legalább a sógornődet védd meg, mikor őt szapulja, éreztesd vele, hogy nem úgy van mindig minden, ahogy ő gondolja.

Egyébként a helyedben már rég az asztalra csaptam volna, hogy Elég! Valahol meg kell húznod a határt, amit nem léphet át! Enélkül abban a hitben él tovább, hogy ő bármit megtehet, mert mindent eltűrsz neki.

2019. okt. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
89%

mosott ránk, amikor kint voltunk hétvégén


Én itt megakadtam, mi a retket kell mosni rátok két nap alatt????

2019. okt. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
#15 Sajnos az a baj, hogy ennek fültanuja voltam, mikor ezt mondta, csak ő erről nem tud.. A házasságkötés előtt volt egy vita közöttük. Akkor ezt mondta a nyávogós hangján, hogy "próbálom a fiad megszeretni, de nem megy". Aztán ezt még később forszírozta is, egy rendelés előtt, hogy "rendeld meg nekem ezt a terméket ebay-ről, akkor megszeretlek". Bocsáss meg, ezen semmi félreérteni való nincs szerintem... Több ízben volt ez emlegetve és aztán az ember pofájába hazudik.. Mellesleg igazad van, ilyet egy anya nem mondd a másik anyának, normális családban.
2019. okt. 12. 19:27
 18/27 anonim válasza:
75%
#15! Nem tudom miért gondolod, hogy ez nem történhetett meg. A leírtak alapján simán kinézem egy ilyen minden hájjal megkent, áskálódós nőszemélyből, miért ne mondhatott volna ilyet. De a többiben tökéletesen igazad van! A legjobb, hogyha kibírod azt a pár órát, de te is baszogathatod valamivel nagyon finoman és elegáns módszerekkel.
2019. okt. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim válasza:
79%
Ez kissé durva, hogy ezt meg merte tenni, mégis ki Ő? Úgy gondolom nem a falu királynője, hogy meri venni a bátorságot és ezt egy másik anyuka képbe vágja. Ha jól érzem a soraidból, te tiszteletbe szeretnéd tartani, hogy idősebb és nem tehetsz meg akármit, plusz nyilván a feleségednek sem esne jól, ha az anyját nem tisztelnéd. De tényleg légy férfi, és vagy ne menj hozzájuk, vagy pedig bírd ki azt a pár órát, amit ott kell töltenetek. Ha anyagilag nem függtök tőle, ezt nem tudhatom, nem is tartozik rám, akkor meg röhögj az egészen. Tényleg nem lehet ellenfeled egy falusi asszony, akinek vélhetően az a baja, hogy nem egy traktoros pasas vagy, aki annyira egyszerű, mint az ék, és irigykedik, hogy a lányát a tenyerén hordod. Lehet csak ennyi a baj, hogy ő sohasem kapott ilyet.
2019. okt. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
35%

"Ha jól érzem a soraidból, te tiszteletbe szeretnéd tartani, hogy idősebb és nem tehetsz meg akármit, plusz nyilván a feleségednek sem esne jól, ha az anyját nem tisztelnéd."

Ha erről van szó, akkor a feleségeddel beszéld meg az ügyet, ne ismeretlenekkel itt. Mondd el neki az egészet őszintén, ahogy itt nekünk, meg még részletesebben. Együtt tudtok rájönni a megoldásra.

2019. okt. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!