Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jogosan haragszom rá?

Jogosan haragszom rá?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Próbálom rövidre fogni. 1 hónapja hazasodtunk össze a ferjemmel, 4 hónapos terhes vagyok. Anyukám sajnos multheten kedden meghalt. Anyosomnal van a problémám. Szetkurtolte a rokonoknak, szomszedoknak anyum halálát a megkerdezesem nélkül mondván családtag volt. (Egyszer talalkoztak az esküvőn ami ugye most volt) Persze mindenki részvét stb..rohadtul nem is ismerem őket kb mert eddig nem is találkoztunk szinte és pont ezért nem is akartam még elmondani. Majd közli anyósom unokahúga hogy természetesen jönnek a ferjevel a temetésre...

Igazából a terhessegemet is O mondta el mindenkinek..


Bőven elég baj nekem most Anyum de nem tudom hogy csak a hormonok miatt szívtam fel így magam miatta? Tulreagalom?


2019. okt. 18. 00:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
74%
Szóval terhes vagy ÉS még édesanyádat is gyászolnod kell. Nagyon nehéz lehet most Neked! Részvétem, és sok erőt kívánok Neked. Nem, teljesen jogosan haragszol.
2019. okt. 18. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Savlekotő ***** válasza:
55%

Jogosan haragszol,sose értettem az ilyen ember legalább tiszteletbe tarthatná

más gyászát fájdalmat a pletyka mánia helyett gondolkozhatna h nem kürtöli szét. De saját tapasztalat az ilyen élvezi is mert nem szol másról a nyamvadt élete mint a nem hallottad,hu nem láttad hu ezt hallgasd stb.. Én biztos elküldtem volna Kenyába répát kapálni,ha halál hírt így tereget,őszinte részvétem Édesanyád miatt, a babához sok erőt egy ilyen anyóssal nehéz lesz..

2019. okt. 18. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%

Ha igaz a sztori: őszinte részvétem. De nem igazán értem, egy halálhírt miért kell titkolni. Gondolom, a rokonság megkérdezte, mivel terhes vagy, hogy hogy vagy. Erre válaszul: szegénynek most halt meg az édesanyja. Vagy ha édesanyád beteg volt, és sejteni lehetett, hogy nincs sok hátra, azt is kérdezhették tőle, hogy van.

Nem akarom védeni, és ha mondtad neki, hogy ne mondja el senkinek, oké, de ellenkező esetben nem értem, miért kell egy halálesetet titokban tartani. A "szétkürtölte" meg az elmondta között van különbség.

Más a többiek részvétnyilvánítása. Valószínűleg nem hívnék fel félismeretlenül senkit, hogy részvétet nyilvánítsak, de hogy ezt sem rosszindulatból teszi valaki, az tuti.

Mindannyian mások vagyunk. Én nem hívnék fel hallomásból ismerteket, hogy részvétet nyilvánítsak, más meg ezt tartja normálisnak. Mint ahogy ha nekem egy hete halt volna meg az anyukám, biztos nem az anyósomon agyalnék, meg hogy jogos-e a haragom, mert a fájdalom mellett más érzés nem is lenne, nálad meg nem így van. Ez csak azt bizonyítja, máshogy élünk meg dolgokat.

2019. okt. 18. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
84%
Részvétem anyukád miatt, elhiszem, hogy most nehéz, de szerintem egy picit túlreagálod.
2019. okt. 18. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
23%
Anyósodnak nem volt ehhez joga!
2019. okt. 18. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
75%

Nem, szerintem nem jogosan.

Halálhírt nem szoktak eltitkolni. Mi értelme? Szerintem könnyebb is, ha nem neked kell elmondanod mindenkinek. Amúgy pedig igen, csaladtag volt, anyósod családjának is a tagja. Ha jól tudom naszasszony a megnevezés erre.

A terhességedet is ő mondta el.... Titok volt? Ha igen, akkor erte m, hogy haragszol. Amúgy fogalmam sincs mi ezzel a gond. Azon kívül, hiyg egyértelműen utalod az anyósodat.

2019. okt. 18. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
85%

Nagyon sajnálom.

Igen egy picit túlreagálod.

Picit próbálj megnyugodni és nem anyósoddal, hanem magaddal foglalkozni, csak magadra figyelni.

Ha nem akarsz a rokonokkal beszélgetni akkor egyszerűen nem veszed föl a telefont, és ennyi.

2019. okt. 18. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
3# Sajnos az. Szó szerint szetkurtolte. Külön nem kértem meg hogy ne mondja, azt hittem erre nincs szukseg. Anyos reggel megtudta és délre már a szomszédasszony IS tudta. Egyébként nem utálom őt, mert mindig kedves és jófej is de ez a húzása most kiverte nálam a biztositekot.
2019. okt. 18. 07:01
 9/17 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszát.
2019. okt. 18. 07:03
 10/17 anonim ***** válasza:
70%
Részvétem.. Figyi en most pont fasírt mban vagyok anyóssal, de túlreagalod. Tényleg. A temetésre az megy "aki akar". De butan hangzik így, megall hatul es kesz. Hidd el, emlékezni se fogsz h ki volt ott. Anyum temetesere abszolút nem emlékszem, par emlekfoszlany h ki volt ott. Közeli emberek. Apum temetesere a kozeli rokonok kívül senkire sem emlekszem🙄. Törlődött. Raadasul most a hormonok is megbolondultak nalad. Kemeny idoszak elé nézel, hagyd ra anyosra, most ne foglalkozz vele. Bar annak is megvan a logikaja h rajta kattogsz, ugyanis eltereli a gondolataid... A babahoz es esküvőhoz gratulalok, anyud miatt reszvetem. Szules utan figyelj magadra. Ha ugy erzed h "baj van" majd kerj szakember segítségét is, mert lehet h nalad megjelenik egyfajta depresszió is. (Hormonok visszaesese rasegit) kitartást!
2019. okt. 18. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!