Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Jogosan haragszom nagyon a...

Jogosan haragszom nagyon a nővéremre?

Figyelt kérdés

Anyánk meg én együtt laktunk még, egy kb 0 Forintot érő házban, de muszáj volt eladni, mert tarthatatlan volt az állapot a ház helye, állaga, stb miatt.

Apánk meghalt, volt hagyatéki végzés, nővérem is örökölt x tulajdonrészt a házból.

Sokáig azt mondta, egy utolsó patkány lenne, ha kérné a részét, mert tudja, csak ebből az összegből tudunk elköltözni, erre akkor kitalálta valamilyen nyomás hatására, hogy 2 millió Forintot kér, különben nem írja alá az adás-vételi szerződést.

Ezt csak a ház eladásakor tudtam volna kifizetni neki.

Megtörtént, ki lett fizetve, el lett adva a ház, sikerült találni akkor egy normálisat.

Hozzá teszem, anyánk mozgássérült, állandó gondozásra szorul, egyedül elég nehéz boldogulni a helyzettel.

Nővérem kb nagy ívben tett erre mindig is.


Most visszaköltözött a régi lakhelyére, tudja, hogy én ilyen mindent szerelő mekkmester vagyok, és rengeteg baja van a lakásával.

Többször mondta már, hogy jó lenne ha segítenék felújítani a lakását, de nekem kismillió dolgom van, messze is vagyok tőle, ez nem 1 nap lenne.

Tegnap már szabályosan lehordott, hogy már többször említette, hogy baj van a lakásával, és jó lenne, ha segítenék.

Ahogy ismerem, borzalmasan sértődős, ha nagyon finoman, kedvesen megmondanám neki a véleményem, valószínű akkor beszéltem vele utoljára.

Anyánk szereti őt, annak ellenére, hogy nem foglalkozik vele, már többször mondtam anyánknak is, ha ennyire odavan érte, költözzön hozzá.

Összevesznének kb 1 nap után.

Nővéremnek nincs pénze lakást felújítani, eddig az ex krapekjait ugráltatta, de azok több kárt okoztak, mint hasznot.


Jogos, hogy még mindig be vagyok rágva a 2 millió miatt, vagy ő azt örökölte, az az övé, meg kellett kapja jogilag?



2019. aug. 5. 07:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne amiatt haragudj, hogy a 2 milliót, ami jogilag megilleti elkérte, hanem hogy leszarja a saját anyját és téged -gondolom- ingyen munkaerőnek akar. Ezzel kapcsolatban mondd meg neki, hogy nem érsz rá, abból a pénzből bizonyosan tud újítani valamennyit.
2019. aug. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az új lakás amiben az édesanyáddal laktoka neveden van?


A nővéredhez elmennék felmérném a szerelni valókat és mondanám hogy napi 20 ezer plusz anyagköltségért rokoni áron megcsinálom. Ha nem tetszik lehet keresni másik mestert. Mivel édesanyádat te ápolod így ingyen nem segítenék a nővéremnek.

2019. aug. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, igen, ez már a saját nevemen van, és haszonélvezeti jogot tetettem rá anyánk miatt.

Ez a 2 milliós történet 3 éve volt, valami tartozását fizette ki belőle.

2019. aug. 5. 08:32
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

És te ápoltad az édesanyád, gondoskodtál róla?

Ha igen, én a nővéreddel a helyedben a büdös életben nem állnék szóba.

Talán tényleg csak annyi, amit a második válaszoló írt, hogy felvázolnám neki a költségeket.

2019. aug. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mond meg neki hogy ennyi meg ennyi meg ennyi teis penzbol elsz sot az anyàtokkal is te foglalkozol neked ez kieses stb...
2019. aug. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 acelsziv ***** válasza:
100%
Légy óvatos. Ha anyádnak haszonélvezete van a házon nagyon könnyen járhatsz úgy, hogy a nővéredet a nyakadra költözteti, téged meg kirak a saját házadból.
2019. aug. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Amit a 6os írj, arra tényleg figyelj, vagy neked van haszonélvezeti jogod? Mert akkor nincs baj.
2019. aug. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A 2 millió forint jár neki.
2019. aug. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
95%
Én megmondanám a nővérednek, hogy nem is anyátokra hasonlít, hanem az apátok fa5zára.
2019. aug. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!