Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Normális, én érzem csak...

Normális, én érzem csak lekicsinyítőnek?

Figyelt kérdés
Anyósom állandóan a takarításról dumál. Régebben elhanyagoltam a dolgokat, de azóta megváltoztam. Állandóan olyanokat mond, hogy ez a lakás egy kincs, takarítsd, legyél jó kislány. Közbe vigyorog, lehet viccnek szánja, de nem fogja fel hogy nem vicces, hogy nekem egyáltalán nem tetszik ez a jó kislány kijelentés. 24 éves vagyok. Hogyan tudnám belőle egy életre kiölni ezt a kijelentést? Régebben más volt a probléma, most az megoldódott, arról leszokott. De ez rettentő irritáló. Legszívesebben külön költöznék a párommal saját lakásba, amibe csak a mi pénzünk van, de az lehetetlen. Egyéb tanács erre, hogy lehetne ezt megszüntetni?
2019. nov. 5. 11:55
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
82%

Jelen esetben fontos, hogy kié a lakás, ugyanis azért enged meg anyós ilyen megjegyzéseket magának, mert tőlük származik a lakás.


Megszüntetni ezáltal úgy lehet, ha ezt a lakást eladjátok és másikat vesznek. Ha nem telik rá, akkor nyelni kell.

A zárat meg lecserélni és nem adni neki kulcsot, hogy ne járjon be macskát dédelgetni meg ki tudja még mit csinálni. Jöjjön akkor, ha otthon vagytok. De ezt a párodnak kéne lemeccselnie, ő meg nem fogja, mert neki baromira jó így ez a helyzet, hogy anyuci és te is körbeugrálod.

Ha maradni akarsz, nyelj, nincs más.

2019. nov. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem úgy értették a többiek, hogy itt nekünk annyira fontos, hogy kié a lakás pontosan. Hanem, hogyha ilyen családi "összefogásból" ered a dolog, akkor annak gyakran van olyan következménye, hogy hiába az a konszenzus, hogy a lakás a tiétek, valahogy mégis a magáénak érzi az anyós. Van erre példa a párom családjából, ott az történt, hogy az egyik testvér költözött, és el akarták adni a lakásukat, és a másik testvérnek ez pont kapóra jött, ő pont akkora lakást akart venni. Nyélbe is ütötték az üzletet, megvolt az átíratás is meg minden. Ott kezdődtek a gondok, hogy az eladó nem költözött ki időre, mert még sok mindent kell csinálni a házon, de hát úgyis családban marad, stb... végül fél évig váratták a tesót, mire végre beköltözhetett. Utána pedig állandóan oda mászkált az eladó, mondván, hogy az egy kicsit mindig az ő lakása lesz, mert úgy szerette stb. Nem akarta engedni, hogy a falfestményt, amit ő csinált a falra, átfesse az új tulaj, azaz a testvére, mert azt ő csinálta, nem teheti meg vele a tesója, hogy átfesti! Érted, pedig a tulajdonlás rendezve volt, a vételár 100%-ban kifizetve. Nagyon összevesztek, és haragban is vannak sajnos. Az már csak hab a tortán, hogy utána még jobban emelkedtek a lakásárak, és azóta is azon sápítozik az eladó, hogy milyen olcsón adta oda a lakást a testvérének, az meg nem becsüli meg... (pedig állítólag akkori piaci áron adták, de ezt nem tudom első kézből). Szóval a családon belüli üzleti tranzakciók nem mindig sülnek el jól. Valószínűleg ez tényleg csak a költözéssel fognak megoldódni.
2019. nov. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
18%

Mond neki, hogy ti laktok benne és nektek így jó.

Szerintem mindegy, hogy kinek a nevén van a lakás. Ti éltek benne és neki semmi köze ahhoz, hogy az íróasztalon milyen kupi van.

Ha jól értelmezem, akkor a párod nevén van, tehát ott ő is csak vendég.

2019. nov. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
100%

"fizetem Anyósnak a rezsit hogy az érkező csekkeket befizesse,"

Ezt viszont nem értem. A párodé a lakás, de az anyjához megy a számla és neki fizetsz? Miért nem hozzátok megy a számla és intézitek magatok?

2019. nov. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 A kérdező kommentje:
A páromat erről már kérdeztem, hogy mi az istenért nem kéreti át hozzánk a számlákat? Nem adott kielégítő választ. És igazából azért vesztem vele sokszor össze, mert ha bajom van az Anyjával, nem veszem észre hogy mellettem kiállna, mintha legyintene rá egyet. De mikor az Anyja panaszkodott, volt hogy megjegyezte a párom is amit helyeselt az Anyjától. A kérdést azért tettem fel egyébként, mert a páromat szeretem, csak kibirhatatlan az Anyja. Valamelyik nap is olyanokat mesélt, hogy a fiat kiskorában féltette a pedofiloktól. És túlfélti a fiát a mai napig. Ha a párom nem ír neki mikor hazaér. Munkából, akkor nekem ír hogy hazaért-e. Múltkor például megállás nélkül hívogatta a párom és engem. Kozbe épp az történt, ami a párok között volt. És mondtam a páromnak, hogy ne is haragudj, de téged nem zavar hogy megállás nélkül hívogatott? Nem jött erre válasz.....
2019. nov. 5. 14:48
 16/44 A kérdező kommentje:
A páromnak adom a pénzt, de közbe ő az Anyjának adja oda, hogy befizesse ezt meg azt. Mondom nem lenne egyszerűbb ha hozzánk jönne a számla? És mi fizetnénk be? Na erre se adott választ. Úgyhogy nem tudom az Anyja befolyásolja vagy sunnyognak valamit.
2019. nov. 5. 14:49
 17/44 A kérdező kommentje:
Közös kasszát is felhoztam, pl fele fele pénzt beletennénk egy üvegbe. Arra az volt a válasz, hogy ő nem akar ktthon készpénzt tárolni. De megmondtam mostantól a vásárlás felét odaadom neki. És így lesz.
2019. nov. 5. 14:55
 18/44 anonim ***** válasza:
82%
Én biztosan otthagynám. Korábban írtad, hogy lassan már gyereket is szeretnék. Ezek a gondok sajnos megmaradnak később is, ráadásul egyre csak több lesz és még többet fogsz bosszankodni ami nem tesz jót a gyereknek, ha folyton ideges vagy. A helyedben én meg egyszer megpróbálnám megbeszélni a dolgokat amik zavarnak a pároddal. De teljesen őszintén. Hogy ha nem lesz változás, akkor vége...mert nem bírod így tovább, és nem akarsz ilyen helyre gyereket szülni. Ha ezután összekapja magát és konfrontálódik az anyóssal, tök szuper. Ha továbbra is csak hallgat, akkor ideje összecsomagolni...
2019. nov. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
75%

Utosó vagyok

Azert nem az eredeti kérdésre válaszoltam, mert anyóssal való gondokat a párosdnak kéne lemeccselnie. Szóval ezért vele kell megbeszélned hogy legyen tovább.

2019. nov. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
84%
Jézusom,és te ilyennek akarsz gyereket szülni? Ne is haragudj,de aki a csekkeket sem tudja elvinni a postáig,az mit kezdene egy gyerekkel? Az anyuci eléggé burokban nevelte fel a kisfiát,ő pedig nem tud,vagy nem is akar ebből kilépni.
2019. nov. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!