Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Normális, én érzem csak...

Normális, én érzem csak lekicsinyítőnek?

Figyelt kérdés
Anyósom állandóan a takarításról dumál. Régebben elhanyagoltam a dolgokat, de azóta megváltoztam. Állandóan olyanokat mond, hogy ez a lakás egy kincs, takarítsd, legyél jó kislány. Közbe vigyorog, lehet viccnek szánja, de nem fogja fel hogy nem vicces, hogy nekem egyáltalán nem tetszik ez a jó kislány kijelentés. 24 éves vagyok. Hogyan tudnám belőle egy életre kiölni ezt a kijelentést? Régebben más volt a probléma, most az megoldódott, arról leszokott. De ez rettentő irritáló. Legszívesebben külön költöznék a párommal saját lakásba, amibe csak a mi pénzünk van, de az lehetetlen. Egyéb tanács erre, hogy lehetne ezt megszüntetni?
2019. nov. 5. 11:55
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
71%

Egy kamu biztosan van a történetben:

“A páromé a lakás, de a nagyanyja vásárolta annó. Kettőnknek adták és igy költöztünk össze.”

Miért adta volna nektek a nagyanyó a lakást, mikor se a felesége nem vagy, se együtt nem éltetek? Miért hagyta volna bárki a fél lakását az unokája aktuálisan döngetett csajára?


Azt az aduászként előrángatott rákos anyukát is túlzásnak érzem, pláne hogy egy mondatban írtad le egy vigyori fejecske után.

2019. nov. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
97%
#21 az unokájának adta, hogy ketten össze tudjanak költözni. Úgy értelmeztem, hogy 100% a fiúé.
2019. nov. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
95%

"A páromé a lakás, de a nagyanyja vásárolta annó. "


Még mindig nem egyértelmű, hogy kié a lakás. A párod nevén van a Földhivatalban, vagy csak használja?


Amúgy én nem a jó kislányon akadtam volna ki, hanem azon, hogy azt feltételezi, hogy a nőé a hézimunka és ki kell szolgálni a fiát. A "jó kislány" egy kis semmiség emellett.

2019. nov. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
97%
Én menekülnék ebből a családból. Vinném a macsákat, és vissza se néznék.
2019. nov. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 A kérdező kommentje:

1 a párom nevén van a lakás.

2. Azért írtam smileyt, mert eddig két kérdésem volt összesen a gyakorin, de elején már elítélitek az embert a legtobben. Hogy felnőtteskedik és nincs pénze akkor minek játsza a nagyot. És úgy beszél mindenki állandóan a gyakorin a fiatalokkal, mintha nem lejetne problémájuk. Azért írtam smileyt, mert egyből én vagyok a szar, mert Anyós ellen szól a kérdésem....

2019. nov. 5. 16:23
 26/44 A kérdező kommentje:
Megvan az okom, hogy miért nem veszünk új házat. Mertha a nyugdíjig dolgoznék, ami már nekem sosem lesz, SE lenne saját lakásom havi 170 ezer forintból.... mert a mai világban esélytelen 0-ról lakást venni....
2019. nov. 5. 16:25
 27/44 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem üljtek le a pároddal valahol, esetleg valami teázóba vagy kávézóba vagy akárhova, ahova szívesen mentek. Mondd neki előre, hogy komoly dologról szeretnél vele beszélni. Mondd el, hogy bár te megérted, hogy szereti az anyját, és a lakás miatt bizonyára úgy érzi, tartozik neki ennyivel, de te és sokan mások is úgy gondolják, hogy egy felnőtt férfinek ennél önállóbbnak kell lennie. Hogy téged mennyire zavar, hogy az anyja folyton a nyakatokra jár, hogy te és reméled a párod is felnőtt ember, és úgy érzed, az anyja nem viselkedik veletek akként, és a párod nem áll ki érted, pedig egy férfinek igenis ki kéne állni a párjáért normális esetben. Hogy szeretnél gyereket is idővel, de ha a helyzet változatlan, akkor elképzelhetetlennek tartod, hogy egy ilyen közegbe gyereket vállalj. Hogy ha ezen x időn belül nem tapasztalsz változást, akkor el fog téged veszíteni, mivel így, hogy hosszú távon nem tudod együtt elképzelni a jövőtöket egy családként, csak egymás idejét pazarolnátok...


Erre vagy észbe kap és változtat rajta vagy ha nem képes, akkor nem éri meg tovább bajlódni vele, mert az óra csak ketyeg, és ez a fiú inkább az anyját akarja elégedettnek látni és nem téged boldognak. És ne fogadj el kifogásokat, halogatásokat, ne járj a nyakára, hogy édesem már csak egy hónap és lelépek ha nem változtatsz, márpedig semmilyen változást nem érzek. Egyszerűen tartsd észben a dátumot, ne mondj semmit, és ha addig nem történik változás, hagyd ott. Mindkettőtök érdekében.

2019. nov. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
85%
Én nem értem a problémádat. Keresel rongyos 170-et havonta, amiből még anyukádat is támogatnod kell. A társad édesanyja alátok tesz egy lakást, mert az holtbiztos, hogy az anyósé jogilag, azért neki mennek a számlák. Cserébe annyit vár, hogy ne legyetek retkesek. Megsúgom neked, hogy bárhova mész albérletbe, a tulaj mindenhol el fogja várni, hogy tartsd szép tisztán a lakást, a két macska miatt meg bizalmatlan lesz és biztosan minimum havi egyszer körbe akar majd menni nálatok. Te meg még azon gondolkodsz, hogy “ Hogyan tudnám belőle egy életre kiölni ezt a kijelentést? ” ? Kapj már a fejedhez.
2019. nov. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
88%
Van más megoldás! Költözzetek hozzátok, legalább tevőlegesen tudsz segíteni a rákos anyukádnak!
2019. nov. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
96%

"Van más megoldás! Költözzetek hozzátok, legalább tevőlegesen tudsz segíteni a rákos anyukádnak!"


Szerintem is ez lenne a helyes döntés!


Anyóstól minél messzebb kerülni és megnézni, hogy teljesít a burkon kívül a pici fiacskája....


De gyereket addig ne vállalj, amíg ott van neked a párod, aki még nem nőtt fel....


Ha a pasi nem áll ki melletted, akkor ne hari, de nem is szeret, csak kényelmes neki, hogy 2 nő szolgálja ki.


Én otthagynám a g..ibe, mert ez nem férfi és pláne nem apatípus, hanem ő még egy nagy gyerek!

2019. nov. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!