Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Valaki volt hasonló helyzetben...

Valaki volt hasonló helyzetben? Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Párom édesanyjáról van szó, mentális beteg elég durván. Mikor összejöttünk erről én nem tudtam... Több konfliktusunk volt, több példa volt rá, h szó szerint kidobott, én bevallom őszintén, h volt h visszaszóltam, amit nem kellett volna igen, de soknak éreztem.


Banális dolgokon akad ki, holott persze értem, h beteg.


Ma már ott tartunk, h én nem teszem be oda a lábam, egyrészt allergiás vagyok a porra, ő nem takarít semmit, megkaptam, h milyen nőszemély vagyok, biztos otthon nálunk minden steril és igényes.Másrészt, kidobott, mert egyik hozzátartozóm elhunyt, és ne a barátomnak panaszkodjak, menjek el, nem az ő dolguk ez.


Full rendes voltam vele, vittem kávét, ajándékot stb. Szülinapomra eljött. Haragszik azért mert zuhanyozni merek ott vagy mert lehúzom a wc-t és az plusz költség. Nem dolgozik egyébként.

Egyik alkalommal ott maradt egyik pólóm, nem mosta ki mert IDEGEN vagyok. Közben az én anyukám a barátom alsóneműit is kimossa. Nonszensz.


Félek mi lesz a jövőben, ha netán lesz babánk. :(

23 éves vagyok, barátom 25. 2 éve járunk.


És mielőtt rákérdeznétek, igen, szóltam a barátomnak, ezeregy veszekedésünk volt emiatt, h ő jöhet hozzánk, az ő anyjához én nem.


Barátom nem akar lemondani az anyjáról, én se kérhetem erre, csak fáj, hogy az ismerőseim mind mennek anyóshoz ebédre- vacsira, nekem meg agy pohár vízre sincs ott jogom, nem vagyok züllött, egyetemet fejeztem, dolgozok, nem iszo, szeretem a gyerekeket, jólelkű vagyok stb. Más örülne, ha ilyen menye lenne. Beteg ember tudom, és nem lesz jobban soha. Mi a teendő ilyenkor


2019. nov. 23. 16:39
1 2 3 4 5
 11/46 A kérdező kommentje:
*utolsó előtti
2019. nov. 23. 17:20
 12/46 anonim ***** válasza:
48%
Arra célzok hogy én mérlegelném a helyzetet. Ha nincs más választás, akkor inkább kilépnék még időben ebből a mérgező anyós helyzetből. Nyilván fáj, meg eleinte szenved az ember, pláne ha szereti azt akit ott hagyott. De inkább megteszek egy fájó lépést most, míg fiatal vagyok és találhatok mást, ahol szeretnek és megbecsülnek, vagy csak szimplán normálisak...mintsem hogy évtizedekig szívják a véremet.
2019. nov. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 A kérdező kommentje:
Igen, ezzel egyetértek, de ezzel szemben meg szeretem a barátomat, nem tehet róla, h az anyja ilyen. Az volt a kérdésem fő célja, h mit lehetne tenni még?
2019. nov. 23. 17:30
 14/46 anonim ***** válasza:
77%
Minden egyébtöl függeltenül meg kellene tudnod, MILYEN mentális betegsége van az anyósnak, ugyanis sok van, ami örökletes. Ez azt is jelenti, hogy a párodon is elöjöhet néhány év múlva, illetve ha lenne gyereketek, ö is örökölheti - és neked mérlegeni kell, hogy egyrészt tudnál-e úgy élni a pároddal, hogy ugyanolyan, mint az anyja, másrészt megtennéd-e a leendö gyerekeddel, hogy ilyen sorsra jusson a te hibádból!
2019. nov. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
50%
Aztán kitudja, lehet a párod sem bírná nélküled és rájönne hogy sürgősen változtatnia kellene. Ugyanis ezen csak ő tud, az ő édesanyja. Viszont az édesanyja nem lehet az ő társa az életben, nem tud neki olyan szeretetet, szerelmet adni neki mint egy barátnő, feleség, élettárs.
2019. nov. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
37%
Igen,biztos a párod is szenved ettől, ő nem tehet róla hogy ilyen. 🙁 Nehéz!
2019. nov. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
50%

6-os vagyok.

Nem ok nélkül utál. Az ilyen anyósnak (az enyémnek is) már az is ok,hogy megjelentél a fia életében. Nem téged utál,hanem azt,hogy felnőtt a pici fia,és már nem ő az egyedüli nö az életében. Bárkit utálna a fia mellett.

De tényleg jó lenne megtudnod,milyen mentális betegsége van.

2019. nov. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
52%
Hasonló cipőben járok én is, anyós utál, kidobott, ki tiltott onnan. Ennek már 3 éve, azóta be sem tettem oda a lábam. A pici fia minden nap hazajár, velem meg alig foglalkozik. Én eléggé fontolóra vettem a szakítást, mert már ezt egyre kevésbé bírom...
2019. nov. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Utolsó: minek vagy vele, ha veled gonoszkodik a párod?


Az tény, h az ő édesanyja, de mit tehet szerintetek? Mert amikor mondom neki, hogy fáj stb azt válaszolja, h tudja megérti, de nem tudja őt megváltoztatni, nem vele élünk, h mindig lássam, ezen kivül más ötlete nincs.

2019. nov. 23. 17:56
 20/46 anonim ***** válasza:
25%
Te felfogod egyaltalán hogy az anyósod beteg?! Nyilván nem poénból viselkedik így. Ne hisztizz hanem viseld el..
2019. nov. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!