Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Valaki volt hasonló helyzetben...

Valaki volt hasonló helyzetben? Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Párom édesanyjáról van szó, mentális beteg elég durván. Mikor összejöttünk erről én nem tudtam... Több konfliktusunk volt, több példa volt rá, h szó szerint kidobott, én bevallom őszintén, h volt h visszaszóltam, amit nem kellett volna igen, de soknak éreztem.


Banális dolgokon akad ki, holott persze értem, h beteg.


Ma már ott tartunk, h én nem teszem be oda a lábam, egyrészt allergiás vagyok a porra, ő nem takarít semmit, megkaptam, h milyen nőszemély vagyok, biztos otthon nálunk minden steril és igényes.Másrészt, kidobott, mert egyik hozzátartozóm elhunyt, és ne a barátomnak panaszkodjak, menjek el, nem az ő dolguk ez.


Full rendes voltam vele, vittem kávét, ajándékot stb. Szülinapomra eljött. Haragszik azért mert zuhanyozni merek ott vagy mert lehúzom a wc-t és az plusz költség. Nem dolgozik egyébként.

Egyik alkalommal ott maradt egyik pólóm, nem mosta ki mert IDEGEN vagyok. Közben az én anyukám a barátom alsóneműit is kimossa. Nonszensz.


Félek mi lesz a jövőben, ha netán lesz babánk. :(

23 éves vagyok, barátom 25. 2 éve járunk.


És mielőtt rákérdeznétek, igen, szóltam a barátomnak, ezeregy veszekedésünk volt emiatt, h ő jöhet hozzánk, az ő anyjához én nem.


Barátom nem akar lemondani az anyjáról, én se kérhetem erre, csak fáj, hogy az ismerőseim mind mennek anyóshoz ebédre- vacsira, nekem meg agy pohár vízre sincs ott jogom, nem vagyok züllött, egyetemet fejeztem, dolgozok, nem iszo, szeretem a gyerekeket, jólelkű vagyok stb. Más örülne, ha ilyen menye lenne. Beteg ember tudom, és nem lesz jobban soha. Mi a teendő ilyenkor


2019. nov. 23. 16:39
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi lehet ez a betegség, nekem szimplán bunkónak tűnik. De attól persze lehet mániásakármi betegség. pl hogy ne pazarold a vizet nála vagy ilyesmi..

Ha beteg, akkor hiába pedálozol, nem fog változni, főleg ha nem is kezelik.

Neked az esik rosszul, hogy a te szüleid szívesen látják a párod, az ő anyja viszont téged nem. Hát, van ilyen. Nem szerethet mindenki.

Gondolom a közös jövőt nem úgy képzelitek hogy anyósnál laktok, így aztán tárgytalan az aggodalmad. Nem kell hozzá járni, vagy le kell nyelni amit mond, mert beteg. A párodat sem kérheted hogy ignorálja a beteg anyját, ez nem fair kérés (pl a te anyád alzheimeres lesz, és nem ismeri meg a párodat, idegennek hiszi, akkor ő neki oka lesz elhagyni téged emiatt?).

Szerintem lépjél túl ezen, egyszerűen ne látogasd az anyóst, ha szülinap vagy ilyesmi van, akkor rövid látogatás, vagy a párod révén küldesz neki ajándékot és nem mész.

2019. dec. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
100%

Baromi rgyszerű, nem kell meglátogatni a nyanyát.... Ne erőltesd, ami nem megy azt engedd el. Ebből már nem lesz vaskarika. Paliddal találkozzatok nálatok, te meg mond meg neki kerek perec, hogy nem mész hozzájuk. Ennyi.

Ezen mit kell gondolkodni???? Ki mondta, hogy kötelező anyóshoz menni???

2019. dec. 29. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
100%

"Egy 50 körüli nő, nem ír olyat, hogy LOL..."


Miért ne írhatna? Én 60 fölött is írok ilyeneket, használok emojikat - mert nem vagyok begyepesedett, haladok a korral!

2019. dec. 29. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)


Nincs olyan opció, hogy nem megyek, mivel kijelentette, hogy NE menjek... xD 3-szor is, olyan indokok miatt, mert mostam fogat, és hasonlók.


Ajándékot? Küldtem, vittem korábban. Bevallom miután kidobott nem vittem semmit, nem vagyok jótündér. Nos megkaptam milyen egy utolsó vagyok, mert egyetemi végzettségem van és nem fogom fel, hogy illik vinni ajándékot. Visszaválaszoltam neki, hogy ne haragudjon, de ő mit vett nekem? kidobott, elhívott utána egy kávéra? Az volt a válasz, hogy igazam van.


Karácsonyra most semmit nem kaptam, ősszel szülinapomra fel se hívott pedig megvan neki a számom. Nem az ajándékot nézem, de ha egy csoki akkor ennyi. A szándékot nézem.

2019. dec. 29. 15:10
 45/46 anonim ***** válasza:
100%
A skizofrénia 30 fölött is kialakulhat, örökletes is lehet, a párodon is kijöhet még, vagy a gyereketeken. A lakásban a mocsok is skizofrén tünet. Nem jó választás idegbetegséggel terhelt családba szülni.
2019. dec. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, nem értelek. Beteg a nő. Nem tudsz mit tenni. Nem fogja kimosni a pólódat, akkor se, ha anyukád kimossa a párod gatyáit.. Nem fogsz tőle ajándékot kapni, se jó szót. Ha a párod megszakítja vele a kapcsolatot, akkor se, ezt ugye könnyű belátni.


Nem nála laktok, nem beszél vele minden nap a párod. Ne kattogj ezen.


Viszont valóban járj utána, hogy mi ez a betegség és örökletes-e, ennek fényében tervezd az életed és a közös gyereket ezzel a férfival. (Nem mondom, hogy hagyd el, de legyél tisztában ezekkel a dolgokkal).

2020. márc. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!