Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Valaki volt hasonló helyzetben...

Valaki volt hasonló helyzetben? Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Párom édesanyjáról van szó, mentális beteg elég durván. Mikor összejöttünk erről én nem tudtam... Több konfliktusunk volt, több példa volt rá, h szó szerint kidobott, én bevallom őszintén, h volt h visszaszóltam, amit nem kellett volna igen, de soknak éreztem.


Banális dolgokon akad ki, holott persze értem, h beteg.


Ma már ott tartunk, h én nem teszem be oda a lábam, egyrészt allergiás vagyok a porra, ő nem takarít semmit, megkaptam, h milyen nőszemély vagyok, biztos otthon nálunk minden steril és igényes.Másrészt, kidobott, mert egyik hozzátartozóm elhunyt, és ne a barátomnak panaszkodjak, menjek el, nem az ő dolguk ez.


Full rendes voltam vele, vittem kávét, ajándékot stb. Szülinapomra eljött. Haragszik azért mert zuhanyozni merek ott vagy mert lehúzom a wc-t és az plusz költség. Nem dolgozik egyébként.

Egyik alkalommal ott maradt egyik pólóm, nem mosta ki mert IDEGEN vagyok. Közben az én anyukám a barátom alsóneműit is kimossa. Nonszensz.


Félek mi lesz a jövőben, ha netán lesz babánk. :(

23 éves vagyok, barátom 25. 2 éve járunk.


És mielőtt rákérdeznétek, igen, szóltam a barátomnak, ezeregy veszekedésünk volt emiatt, h ő jöhet hozzánk, az ő anyjához én nem.


Barátom nem akar lemondani az anyjáról, én se kérhetem erre, csak fáj, hogy az ismerőseim mind mennek anyóshoz ebédre- vacsira, nekem meg agy pohár vízre sincs ott jogom, nem vagyok züllött, egyetemet fejeztem, dolgozok, nem iszo, szeretem a gyerekeket, jólelkű vagyok stb. Más örülne, ha ilyen menye lenne. Beteg ember tudom, és nem lesz jobban soha. Mi a teendő ilyenkor


2019. nov. 23. 16:39
1 2 3 4 5
 31/46 A kérdező kommentje:
Nem titkolta igazából, 3 hónap járás után ismertem meg a nőt, egyből vágtam, hogy itt vmi nem okés és így tudatosult a dolog bennem. Állítólag nem vele született a betegség, hanem kiskorában kapta el.
2019. nov. 23. 21:26
 32/46 A kérdező kommentje:
ma 19:50 arra gondolsz h ne menjen hozzá? ne beszéljenek? mert feljött ez, és kijelentette, h ezt tuti nem teszi meg, az anyja stb. akkor menjünk szét, de nem teheti meg h lemond róla, amit meg is értek...
2019. nov. 23. 21:44
 33/46 anonim ***** válasza:
93%
Mentális betegséget hogy lehet "elkapni" mint egy náthát.
2019. nov. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
82%
Nem értem mi bajod van. Nem éltek vele, nem kötelező hozzá menni se. Az anyósok 80% ilyen, valamiért a fiús anyák nehezebben viselik, ha betoppan egy másik nő a fiuk életébe. Ez van, nem kell vele foglalkoznod, a fia meg megy hozzá, amikor kedve van.
2019. nov. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim válasza:
26%

Az "anyós" vagyok.


Mentális betegségem van? Jó tudni. Vagy a menyikusz utálikusz annak számít?


Miért jársz mindig ide? Megkértelek, hogy ne tedd. A fiam téged választott párjául, ez ellen nem tudok, és nem is akarok tenni, de nekem nem kötelező ebben részt vennem. Nem tetszel nekem, már megmondtam, és azt is, hogy ne gyere ide. Ennek ellenére te folyamatosan jössz!


"Haragszik, mert zuhanyozni merek ott..." Megmondtam, hogy ne gyere ide, de te akkor is jössz, és még le is zuhanyzol! Persze, hogy haragszom!


"... ott maradt egyik pólóm, nem mosta ki..." Nem fogok mosni rád, és azt sem akarom, hogy idegyere!


" Több konfliktusunk volt, több példa volt rá, h szó szerint kidobott, én bevallom őszintén, h volt h visszaszóltam," Világosan megmondtam, hogy ne gyere ide, te idejöttél, én éltem a jogommal, hogy azt engedek be a házba, akit akarok, és még neked áll feljebb...


Levakarhatatlan pióca vagy!


"...egyetemet fejeztem..." LOL!


"Félek mi lesz a jövőben, ha netán lesz babánk. :(" Félhetsz is, mert nincs egy lyukas garasod sem. Először teremtsd meg a feltételeket!


"Más örülne, ha ilyen menye lenne." Igen, mindenki olyan menyre vágyik, akinek elmond 100x valamit, és nem érti meg. És én vagyok mentálisan sérült...


Kiírtad a kérdést, elmondtál minden rossznak, a válaszolók veled értettek egyet, szidtak engem, remélem most boldog vagy. Persze a problémát ez nem oldja meg. Nem lehet a szeretetet kikényszeríteni! Minél erőszakosabb vagy, annál rosszabb lesz!

2019. nov. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
48%

Húúú!

Kérdező!

Megtalálta anyósod a kérdést. Akkor most mi van?

Kedves Anyós!

Mitt tett a menyed,hogy ennyire nem szereted?

Én is írtam kommentet,így most nem emlékszem hanyadikat,de az a lényeg,hogy az én anyósom csupán azért nem szeret,mert állítása szerint elvettem tőle a fiát.

Ez, ugye te is egyetértesz,nem épp az a kategória,mikor a meny tett valamit,hogy kivívja az anyós ellenszenvét. Vannak ilyen anyósok is.

De nálatok mi a helyzet?

2019. nov. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
78%

"arra gondolsz h ne menjen hozzá? ne beszéljenek? mert feljött ez, és kijelentette, h ezt tuti nem teszi meg, az anyja stb. akkor menjünk szét,"


Igen, erre gondoltam, hogy ne menjetek hozzá, stb. De a válaszból egyértelmű, hogy az anyját választaná.

2019. nov. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
91%
Ez a hülye itt nem az anyós... :D Egy 50 körüli nő, nem ír olyat, hogy LOL...
2019. nov. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 A kérdező kommentje:

nem anyós válaszolta, azt se tudja mi a Gyk xD

Egyébként köszönöm a válaszokat!


Aki anyósként írt, neki azt válaszolnám, vagyis kérdezném, hogy szerinte az fer, h az ő fia ehet, ihat, zuhanyozhat nálunk napi 5x akár? Jól esne fordított esetben a dolog? Na ugye...


Nem tudom mi az oka, h ennyire nem bír, lehet tényleg a betegsége, lehet alapból utált. Mondta a páromnak, h nem ilyen barátnőt képzelt neki. Választ nem kapott, h akkor milyet...

2019. nov. 24. 14:37
 40/46 anonim ***** válasza:
66%
Az én anyósom is mentális beteg, gyermekkorában elhanyagolták, bántalmazták. Ő nem járt soha kezeltetni magát. Sajnos nagyon nehéz elviselni, nem is nagyon találkozok vele, ha nem muszáj. Azt értsd meg, kérdező, hogy ha valóban mentális beteg, akkor a racionális érvek nem fognak semmit érni. Az én páromat is befogadta a családom, anyukám úgy szereti, mint a saját gyerekét, az anyósom viszont gyűlöl és nem léphetem át a küszöbüket. És hiába mondja neki a fia, hogy ez "nem fair", semmit nem ér, mert jönnek az ő érvei, hogy de bezzeg nekem könnyű, meg a szüleimnek is könnyű, és biztos átverjük őt, vagy ha még nem tettük meg, akkor majd meg fogjuk tenni, majd meglátja. Mindezt úgy, hogy nem is ismer engem valójában, és ebből lehet arra következtetni, hogy nem én, vagyis nem a személyem az indok, nem velem van a baj, ő azt a "valakit" gyűlöli, akit a fia választott, és biztos "nem olyan". Illetve akkor elfogadna, ha azt látná, hogy egy mártír vagyok, aki mindent alárendel az ura szolgálatának, éjfélig befőz, minden nap 3 fogás, és a fiának soha nem kellene takarítani, sőt, semmit csinálni... na, akkor esetleg elfogadna. De akkor sem biztos. Érted már? Ez az egész nem racionális. Ha nem fordul szakemberhez, akkor józan érvekkel soha nem lehet rá hatni, mert az agya, a gondolkodása nem úgy működik, ahogy az enyém, hanem súlyos torzulással, deformitással. Sajnálom nagyon, és igyekszek nem megsértődni, de emiatt kerülöm is a kapcsolatot.
2019. nov. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!