Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ez a részünkről illetlen?...

Ez a részünkről illetlen? Közelegnek az ünnepek de idén se hívunk senkit, mi megyünk. Sértő?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a sütés/főzésre. Nem várjuk el de szoktunk kapni mindig. Viszont mi nem főztünk csak magunknak. Mindkettőnk családjáról van szó. Nagy illetlenség? Ajándék van,ünnepi köszöntés is a részünkről is,csak kaja nem és nem nálunk. Nagyon kellemetlen? Senkit se akarok körbeugrálni de megsérteni sem! Nem akarok,hogy sok legyen de bunkó sem. Rendszeresen kérdezik a családjaink,hogy mit főztetek,mit készítettetek olyankor soroljuk fel sorra a főtt sült stb ételeket. Vajon azért kérdezik? Vagy csak sablonos érdeklődés? Párom szülei ebédmeghívását sokszor visszautasította párom,hogy majd csak beszélgessünk és ne délben, amikor erre sor került persze,hogy megkérdezték mit főztünk..ha havonta csak 2x rendelünk is muszáj tagadni..

2019. dec. 1. 01:56
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
88%

Mi nem szoktunk ünnepelni, sütni-főzni. Anyámmal szoktunk ajándékozni, ennyi.

A párom szülei viszont nem szoktak ajándékozni se...vagyis elvárják, hogy kapjanak de nem adnak, szülinapra se írnak a másiknak egy sms-t se, semmi, így nekik nem szoktunk venni semmit. Ők sütnek főznek, nem szoktunk elmenni, mert mi se akarjuk elhívi őket magunkhoz.

A másik fiúk minden ünnep alkalmával elmegy hozzájuk a családjával, esznek, isznak, de nem viszonozzák a meghívást. Sose jártak még náluk a szülők.


Szerintem illene viszonozni a meghívást.

Én mondjuk rosszul érezném magam...mintha tartoznék.

A mit sütöttél kérdés sablon kérdés, ilyenkor mindig ezt kérdezgetik tőlem is a munkahelyemen, mindenhol. Ez a fő téma.

2019. dec. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
86%

Teljesen szokás kérdése. Nálunk nem szokás hogy mindenki visszahívogat mindenkit. Két rokonsági kör van, a budapesti apukám oldaláról meg egy vidéki városi anyukáméról, mindkét kör egyszer karácsonyozik közösen évente.

A budapesti körben a szüleimnek van a legnagyobb háza és a legtöbb pénze, mert ők a legidősebbek (mindenki más egy generációval fiatalabb), úgyhogy mindig ők tartanak vendégséget, és ők is főznek. Nem érzik korrektnek hogy a fiatal, életüket most kezdő, kisgyerekes tesóim töltsék ezzel az idejüket és pénzüket, amikor nekik sokkal kisebb nehézséget okoz. Majd ha ők megöregszenek annyira hogy nem bírják, valaki átveszi, ahogy ők is átvették a nagyszüleimtől amikor már nem bírtak egész délelőtt főzőcskézni.


Más családoknál lehet hogy nincs ennyire egyértelműen egy családtag aki be tudja vállalni, ahol többen vannak a "rangidős" generációban, vagy senki nincsen anyagilag eleresztve annyira hogy ezt magára vállalja. Ott bunkóság ha például három testvér éves váltásban cserélgeti hogy kinél van az ünnep, a negyedik meg ok nélkül kihúzza magát alóla, vagy hárman mindig összedobják a menüt, az egyik hoz egy kacsát, a másik halászlevet, a harmadik köreteket, tortát, a negyedik meg semmit, vagy csak egy tányér pogácsát a pékségből.

Az is kérdés hogy aki végül vállalja, mennyire bánja ezt. A szüleim például szívesen csinálják, de ha a párod szülei már túl idősek ehhez, szívesen vennék ha nem kéne egész nap a konyhában állni, akkor illene valamit besegíteni.


Te tudod mi a szokás a családodban, és elvárják-e a részvételeteket.

2019. dec. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
22%
Engem nem különösebben érdekel mi illik vagy mi nem. Minket anyám és anyós is hív enni, én egyikőjüktől sem kértem soha, hogy ezt a feladatot vállalják. Tehát önszorgalomból teszik, ezért nem érzem azt, hogy nekem "illene" őket is viszont vendégül látnom. Apró ajándékokat kapnak, aztán ennyi. Inkább elmegyünk a férjemmel egy jó wellnessre.
2019. dec. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
46%
Attol fugg csaladban mi a szokas. En nem kertem soha senkitol, hogy fozzon, jdegeskedjen nekem karacsonyra.. nekem tokeletesen megfelelne az is, ha leulnenk es innank egy kavet... ok verik bele magukat sajat dontesbol a fozesekbe stb... ha akarjak csinaljak, ha meghivnak elmegyek... En nem erzem kotelezonek, hogy a karacsony 99%ban arrol szoljon, hogy szivok, idegeskedek, a tuzhely mellett allok es idegeskedek, passziv agressziv vagyok a rokonokkal, ugyhogy nem fogllalkozom ilyesmivel mert semmi ertelme, egy gyotrelem az egesz
2019. dec. 10. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
40%
Mi már 10 éve ezt csináljuk.
2019. dec. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
53%

Ha semmilyen kajával nem próbálod levenni a terhet a rokonok válláról, igen, önző és prosztó dolog.


Lehet saláta, süti, de akár egy kókusz vagy tojás likőr. Vannak interneten tök könnyű receptek, amikhez nem is kell sok hozzávaló és nem is drágák. Anyukám pl. nemrég csinált házi Bailey's-t maradék whiskyből és főző tejszínből. Isteni lett <3 Tudom ajánlani sok szeretettel.

2019. dec. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
58%
azt nem ertem ki kotelezi a rokonokat arra hogy igy meg ugy koltsegbe verjek magukat stb. nekem nem lenne erre egyaltalan igenyem. nekem nem errol szol a karacsony h szenvedek a tuzhely mellett. ha valaki sajat szabad dontesebol ugy dont h egesz nap foz arrol en miert tehetek? miert vqgyok pofatlan mikor sose kertem h nekem egesz nap fozzon vki es semmi igenyem nincs is ra?
2019. dec. 17. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Nekem kicsit furcsa a kérdés megfogalmazása: illetlen, gáz? Miért nem az érdekel, hogy mit fog érezni az, akihez ebédre mentek?


Amúgy szerintem a helyes eljárás az lenne, hogy megkérdezed, hogy kell-e segíteni. Ha azt mondja, hogy nem kell, akkor nyilván nem kell, valószínűleg nem fog megsértődni, és jól esik neki, hogy tudja számíthat rátok, odafigyeltek rá és nem csak kihasználjátok.


Ha szeretné, hogy segítsetek, akkor sem kell feltétlenül sütni-főzni. Így hirtelen ezek az ötletek ugranak be, de persze millió és egy lehetőség van megoldani a helyzetet:


Felajánlhatjátok, hogy megveszitek és feldíszititek a fát.

Vihettek üdítőket és italokat, amiket a boltban vettetek.

Átmehetsz segíthetsz a szülőknek készülődni és főzhettek együtt (én mondjuk ezt utálom, mert anyummal főzni elég fárasztó, inkább megfőzök otthon valamit és azt viszem).

Vihettek gyümölcsöt és valami finom kekszet/fagylaltot csokiöntettel és lehet az a desszert.

Vagy esetleg elmondhatod, hogy az egyik barátnőd ajánlott egy nagyon finom süteményt az egyik cukrászdában és szeretnéd, ha karácsonykor közösen kipróbálnátok, hogy tényleg olyan finom-e, vinnétek mindenkinek belőle.


Nekem amúgy az az érzésem, hogy jobb színt vallani, és megmondani, hogy miért nem segítesz, mint bűntudatosan hárítani, mert tapasztalataim szerint, az általában bántóbb.

2019. dec. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Karacsonyfa helyett (nincs sehol pici gyerek) diszek vannak: ajtodisz,adventi koszoru,gyeryak meg karacsonyi "illatu" almas fahejas cuccok. Na nalunk parommal is ezek vannak otthon. :D kidekoraltam DE nem lesz fa. 😁 Ha megkérdezem kell e valami sose kellett.
2019. dec. 17. 13:21
 20/20 anonim ***** válasza:
40%
Hát az vicces lenne ha meghívnánk a családot. Anyós após elvált, utálják egymást, elvett egy boszorkát, ő utál mindenkit. A létszámról ne is beszéljünk, mikor 2 kisszoba, kis konyhás lakásban élünk ott. A szüleink én kívül még kéne hívni az öcséim a családjaikkal, gyerekeikkel a sógornőm a családjával, a nagyikat. Mi is alig férünk. Mind a 3 nap főzőcskézhetnék, hogy mindenkit külön külön megetethessek, és akkor nem tudnánk senkihez menni, nem lenne együtt a család és a kisbabámmal, kisgyerekeimmel sem tudnék foglalkozni. Kösz, de nem. Szerintem nem illetlenség, nem te hívatod meg magad és igen a nagyszülők tartják össze a családot.
2019. dec. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!