Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért baj az neki hogy jól...

Miért baj az neki hogy jól megvagyunk? Miért akar minden áron mindenbe beleszólni? Mit tegyek már ellene?

Figyelt kérdés

Anyu hozzánk költözött, idős már, nagy családi házát nem tudta volna fenntartani a nyugdíjából. A házunkat a tőle örökölt pénzből vettük. Olyan a kialakítása hogy a nagy udvarban volt egy kisebb rész mint egy kis lakás, azt újítottuk fel neki. Tehát egyáltalán nem zavarjuk egymást, inkább mintha a szomszédban lakna.


Előtte is mindig minden baja volt anyósomnak azóta pláne. Úgy viselkedik mintha minimum ő vette volna a házat. Azóta mindig kitalál valamit hogy feszültséget keltsen köztem és férjem között. Kitalál olyanokat hogy pl férjem főz egy vacsit és küld képet róla ő pedig írja hogy nehogy eltakaríts magad után az nem a te dolgod. Meg random dolgok eszébe jutnak hogy férjem menjen már el megcsinálni, közben pedig végig ellenünk beszéli. Persze férjem nem hallgat rá de nekem nagyon rosszul esik. Olyat csinál még hogy magyarázza férjemnek hogy vigyük el az unokáját mikulásra mert ő ide biztos nem jön.

Karácsonnyal szintén bajban vagyunk. Szerettem volna egy vacsorára elhívni hogy együtt legyen a család de biztos újra bedobna valami hülyeséget hogy vita legyen. Próbáltam vele beszélni de egyszerűen lehetetlen olyan mint egy ovis.

Én arra tippelek hogy féltékeny. Pedig semmi oka rá, teljesen egészséges dolgozó nő.

Férjemmel az elején megbeszéltük hogy segíteni fogunk a szüleinken idős korukban. Vagyis 1-1 szülőn. Apósomat annyira kikészítette hogy úgy volt hogy ha kész az építkezés Ő költözik hozzánk hogy jobb legyen neki de mire megvettük sajnos meghalt. A másik volt hogy anyu jön ide. Ismerve az én apámat és az ő anyját ők eszünkbe sem jutottak volna. Tehát előre meg volt köztünk beszélve nem én beszéltem rá.


De anyóssal nem tudom mit kellene, engem teljesen kiidegel..


2019. dec. 3. 22:52
 1/9 anonim ***** válasza:
68%

Ha tényleg ilyen szinten intrikus phina az anyós pajtás, én a részemről minden kapcsolatot megszakítanék, férjem meg csinál vele innentől, kezdve, amit akar. Hiszti esetén ,hogy már pedig nem jön, mondanám: "Rendben anyuka, én se várom magát! Az viszont a maga szegénységi bizonyítványa, ha nem képes itt kibírni 5 percet az unokája miatt.".


Irigy arra, hogy nem tudja a férjedet úgy ugráltatni, ahogy akarja, a közvetlen közeletekből,szóval ez már az ő része, te max. annyit tudsz vele csinálni, hogy nem állsz vele szóba és addig se idegesíted magad rajta.

2019. dec. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

"pl férjem főz egy vacsit és küld képet róla ő pedig írja hogy nehogy eltakaríts magad után az nem a te dolgod."


Minek küld képet neki? Ne engedjétek ennyire be az életetekbe.


Ne hagyjátok, hogy ugráltasson. Ha nálatok van a Mikulás tartva, akkor ne menjetek külön. Vagy jön vagy nem. Ti meghívjátok Karácsonyra is, a döntés meg az övé, nektek nem róhatja fel, hogy ha nem megy.

Majd rájön, hogy nem tud ugráltatni és ha nem viselkedik másképpen kimarad mindenből.

2019. dec. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

Mondjuk ezt a mosogatás nem a szakács (azaz aki főzött) dolga, már nekem is mondták, ez egy duma volt régen. (Nem anyós mondta, és nem rosszindulatból mondták.) Ezzel azt akarom mondani, hogy nem kell mindent rosszindulatként értelmezni, mindenkinek vannak hülye szövegei.

A férjednek kellene határozottan, minden alkalommal megmondani, hogy a téged érintő negatív dolgokra nem kíváncsi. Mert azt nem hiszem, hogy ha határozottan mindig a pártodat fogja, úgy is beszólogat az anyós.

2019. dec. 4. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

Figyi.Egyedül maradt,és csak azt látja hogy milyen faszán elvagytok,főleg hogy ott él anyukád is.Nem kap elég figyelmet,így úgy viselkedik mint egy 5 éves.Sok fegyvere nincs idézőjelesen,mindent kitalál amit csak lehet.

Én nem foglalkoznék vele,viszont a férjemet rábeszélném arra hogy többet beszéljenek telefonon,és többet menjen át hozzá,akkor talán megnyugodna.

2019. dec. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%

Teljesen jogosan van ott anyukád, ha eladta a házát és annak az árát nektek adta, azaz tőle "örököltétek" a pénzt.

Ráadásul jogosan mondhatnánk azt is, hogy nem ő lakik nálatok, hanem ti laktok nála, de ez már részletkérdés.


Anyósod buta és féltékeny.

2019. dec. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%
Anyósod arra féltékeny hogy anyudat oda költöztettétek őt pesig nem pedig ő is egyedül van....
2019. dec. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%

Irigy,féltèkeny...

Kevesebb kontakt vele!Mert kikeszültök

A ferjed mit gondol erröl?

2019. dec. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

4-es: Sokat foglalkozik vele férjem, de rajta kívül van még egy lánya és egy fiatalabb fia is.

Igen az kimaradt hogy nem él egyedül. Van egy 16 éves fia is aki ott hagyta az iskolát és dolgozik. Apósom volt az akitől tartott a gyerek de mióta meghalt kezelhetetlen. Valamilyen szinten sajnálom anyósom de azt is be látom hogy miatta lett a gyerek olyan amilyen. Amikor férjem próbálta volna fogni egy kicsit az öccsét, tanítani dolgokra hogy megállja a helyét anyósom csak ordibált rá hogy neveld a sajátodat. Tehát szerintem ezt ő szúrta el. Az idegesít legjobban hogy piti dolgokért amit bárki megtud csinálni azért is férjemet ugráltatná, ha nem ugrik azonnal egyből világháború lesz,merthogy biztos anyósodnak segítesz.

Egy ideig még én is próbálkoztam megbékíteni elvittük az unokáját. 3 alkalom után abba hagytam. Azért hogy ő fintorogjon rám, hozzám se szóljon sőt még az unokájához sem azért felesleges mennünk. De még jó hogy ő annyira imádja az unokáját..

2019. dec. 4. 11:20
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Na, ez a vénasszony is megérdemelten fog egyedül meghalni..


Tipik nárcisztikus, aki nem fogadja el a negatív kritikát, bárhogy legyen tálalva. Az ilyennel minden kapcsolatot meg kell szakítani, dögöljön csak meg a saját szarában.

2019. dec. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!