Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A férjem exe jogosan akar...

A férjem exe jogosan akar beleszólni a lányuk nevelésébe, ha ő már lemondott róla? Ugye nem ítélhetnek meg neki láthatást?

Figyelt kérdés

A kislány 7 éves és 1,5 éves kora óta mi neveljük. 3 évesen az anyja lemondott róla, azóta mi vagyunk a szülei.

Most megint felbukkant azzal, hogy már nagyon bánja a dolgot, szeretne a lánya életének a része lenni és egyre jobban beleszól az életünkbe. Már abba is belekötött, hogy milyen táborba megy a kislány. Azzal fenyegetőzik, hogy bírósághoz fordul láthatásért.


Ugye ilyen nincs és csak fenyegetőzik?


2015. júl. 16. 20:56
 1/10 A kérdező kommentje:
A kislány tudja, hogy nem én vagyok a biológiai anyja. Már kérdeztük tőle, hogy akar-e találkozni vele, de azt mondta, hogy nem.
2015. júl. 16. 20:58
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
Hivatalosan mondott le róla? Mert abban az esetben semmilyen követelése nem lehet felétek. De a legbiztosabb az, ha felkerestek egy ügyvédet tanácsadás céljából.
2015. júl. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%
Ha a lemondás alatt azt érted, hoyg hivatalosan örökbefogadtad a gyereket, akkor semmi esélye. Ha "csak" nálatok él, és eddig nem foglalkozott vele, akkor kaphat láthatási jogot, de a mindennapi életében ti döntötök toabbbra is.
2015. júl. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen, minden hivatalosan történt, az örökbefogadás is rég lezárult. Akkor felajánlottuk neki, hogy ha akar róla hallani vagy képet, akkor szóljon, esetleg néha találkozhatnak is. Erre azt mondta, hogy örül, hogy megszabadult tőle és esze ágában sincs újból foglalkozni vele.
2015. júl. 16. 21:07
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor így járt. Nyugodtan forduljon a bírósághoz.
2015. júl. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
97%
Hát, ha lemondott róla, akkor sokat nem tehet. hagyjátok, hagy vergődje ki magát. Aki lemond a gyerekéről sose szerette. Az a kislány meg úgyis téged nekint az anyukájának, mert te nevelted :) valószínűleg az "anyjának" ezt a legnehezebb elfogadnia. Hajlamosak az emberek évek múlva kapcsolni hogy hoppáá.....az én környezetemben is van egy ilyen, de ott az anyuka nem sokáig próbálkozott, hamar felfogta, h tipli van :))
2015. júl. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
96%
Ha tényleg örökbe fogadtad, akkor semmi esélye a biológiai anyának most hirtelen visszatáncolni.
2015. júl. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
94%

Nyugodtan beperelhet, majd fizetheti a perköltséget, végre költ majd legalább valamit a lányára...

Ha hivatalosan örökbefogadtad akkor nem lehet semmi követelése. Szerintem a legjobb lenne minden kapcsolatot megszüntetni vele ha nektek megterhelő és a kislány sem akar találkozni vele.

2015. júl. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%

Azért azt ne felejtsük el, hogy a kislány 7 éves. Nyilván van szabad akarata, de azért ez kőkeményen a nevelése közben alakul ki.


Tehát ha ti azt gondoljátok, hogy jó lenne neki is, ha találkozna az anyjával, akkor jó eséllyel tudjátok erre vezetni. Persze ha nem, akkor hiába.


Rajtatok múlik. Nyilván a teljes történet ismerete kellene, hogy az embernek csak véleménye lehessen. Érdemes jól átgondolni, mert sok év múlva visszaüthet.

2015. júl. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
36%

"A kislány tudja, hogy nem én vagyok a biológiai anyja. Már kérdeztük tőle, hogy akar-e találkozni vele, de azt mondta, hogy nem."


Az a baj ezzel, h a gyerekek megfelelni akarnak, föleg az (öt nevelö) szüleiknek. Azaz ebböl nem tudni, valojaban akar-e vagy nem... de ez csak egy megjegyzes. Az kiderült viszont, h te ellenzed, vajon a gyerek is erzi ezt? Aztan mast mond egy gyerek 4 evesen, 6 evesen....stb, kerdes, mit tud a biologiai anyjarol, ki mit mond neki...stb. Mas attol felni, h "nehogy ott hagyjatok azzal a (neki) idegennel", es megint mas, ha a (nevelö)anya biztonsagos öleleseben, elötte atbeszelve, h mellette allsz, barmi törtenhet, barmit kerdezhet töle, ez csak egy talalkozas... Hm, nagyon nehez döntes...


A hivatalos verziohoz nem tudok hozzaszolni, de moralisan biztos h jo döntes, ha nem ismerheti meg a szarmazasat, gyökereit? (Bert-Hellinger terapia temaban NAGYON javaslom erröl olvasgatni!)

Masreszt nem teljesen ertem, ezek szerint meg nem is talalkoztak sosem 3 eves kora ota (vagy elötte sem), akkor hogyan zajlik, az, h beleköt, milyen taborba megy a kislany? Ti talalkoztok vagy telefonon tajekoztatjatok rola, mi van vele, hogyan el, mit csinal, amikor a lany nem hallja?

2015. júl. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!