Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért akar beleszólni abba,...

Miért akar beleszólni abba, hogy apa mennyi pénzt ad?

Figyelt kérdés

Elváltak.

Anya ha valamire nem akar pénzt adni/nem veszi meg, akkor apának szólok, mert nála ismeretlen a "nem" szó, kb. még semmi olyat nem tudtam kérni, amire ne adott volna.


Anyát meg ez zavarja és folyton ezen megy a vita. Pl. most is kaptam apától pénzt, csak úgy. Erre mondja anya, hogy jó, akkor abból elmehetek jövő héten manikűröshöz és masszíroztatni. Mondtam, hogy biztos nem, mert ha felváltom a pénzt, akkor az egészet elköltöm minden hülyeségre és akarok venni egy drágább cipőt, szóval ez arra kel. Most megint áll a balhé és ez már annyira idegesítő.

Nem értem, miért érdekli folyton, mennyi pénzt ad apa, vagy mit vesz nekem. Apa sem kérdezgeti, hogy anya mennyit ad reggelente.

De ez volt a szülinapomnál is. Akartam egy nagy bulit, anya nem volt hajlandó belemenni, mert hogy ennyi embert minek kell meghívni, ez csak a 16. születésnapom, ő biztos nem fizet ki egy külön helyet ezért. Megkértem apát és simán belement. Utána itthon apa volt a legnagyobb szemét anyáék szemében, hogy mégis hogy mehet bele ilyenbe...


2016. febr. 28. 18:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
40%
Apád elmondja Anyádnak, hogy mennyi pénzt ad neked? Ha igen, akkor kérd meg, hogy ne tegye. Viszont, ha te számolsz be neki a bevételedről, akkor nincs mit mondanom. Talán ha nem kötnéd az orrára, akkor nem menne a balhé.
2016. febr. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
66%
Anyádnak van igaza, apád elkényeztet, anyád meg nevelheti a hisztis, elkényeztetett fruskát.
2016. febr. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nem. De folyamatosan kérdezi.
2016. febr. 28. 18:24
 4/16 Andizsuzsi ***** válasza:
67%

Mar megint egy tini témájú kamu. De játszunk.

Kitől várod a körmös és masszőr finanszírozását? Mit tettél te a nagy buli érdekében?

A kérdéstől függetlenül lesújtó véleményem van az olyan külön élő szülőről, aki rendre semmibeveszi az együttélő szülő nevelési elveit.

2016. febr. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
94%
akkor miből kívánod állni a körmöst és a masszázst? egyébként már hiányoztál, már kb két hete nem írtál ki kérdést. kisöcséd hogy van? és nevelőapád?
2016. febr. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%
Mondjuk ha azért nem akarnál elmenni ebből kozmetikushoz meg stb, amit anyud ajánlott, mert neked a csillivilli cipő fontos, de aztán mégis kéne majd a masszírozás és társai is, de arra megint külön kunyerbálnál, és még anyudtól is mondjuk, akkor kinyílna a bicska a zsebemben nekem is anyaként, de hát nem élek veletek... Abból, amit leírsz, nekem is az jön le, hogy nagyon magas lóra ültetett apád, és távol álljon tőlem az irigység, mert boldog vagyok a saját minimalista életemmel, de ezt a fajta, 16 évesen dől a pénz úgy hogy egy ujjadat nem kell mozdítani, meg manikűr, fodrász, masszázs, szülinapi éttermes buli, márkás cipő... ezek mind azt mutatják, ha 20-25 évesen történne valami apuval és épp nem tesz alád magától működő busás örökséget, vagy nem találsz egy pasit, aki kitart, akkor nagyon rossz idők várnak rád, mert belekóstolhatsz a normális életbe, és lehet, anyud ettől félt, hogy ne koppanj nagyot.
2016. febr. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
79%
Egyetértek Andizsuzsival. Tutira azt mondanám, hogy akkor nem mész manikűröshöz meg masszíroztatni (5 perce ezen röhögök egyébként:D), vagy kérsz rá külön pénzt apádtól, aki nem ismeri a "nem" szót. Egyik sem alapvető szükséglet ugyanis.:-)
2016. febr. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
56%
Anyukádnak igaza van! Ne haragudj de nagyon el vagy kényeztetve abból következtetve amit leírtál és a kisujjadat se kell megmozditanod . Én kb 15-16 éves korom óta dolgozom (suli mellett!!!!!) (22 vagyok) hogy ne a szüleimtől kelljen kérném pénzt. Igazán kiprobalhatnad aztán megertened hogy mennyit er a pénz és nem azert sírnál mert anyád egy normális gyereket szeretne nevelni belőled
2016. febr. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Es ezek szerint anyukadnak kellene fizetnie a manikűrost es a fodraszt?!
2016. febr. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, anyád nevelni is próbál, és előbb-utóbb meg kell tanulnod gazdálkodni. Ha milliárdokat örökölsz, azt is meg kell tartani valahogy.
2016. febr. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!