Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyós és a karácsonyi ajándék?

Anyós és a karácsonyi ajándék?

Figyelt kérdés

Két éves kisfiamat nem szeretném úgy nevelni, hogy pl karácsony (és egyéb ünnepek) az ajándékozásról szóljanak. Egy kis kézzel készített apróság, vagy kisebb ajándékot szeretnék, ha kapna. Nem kell semmi "menő" dolog, mi amúgy is olyan környezetben mozgunk, ahol nem a márkás cipő és az ilyesmi a divat.

Kérlek, ne ez legyen most a hangsúlyos, hanem, hogy anyósom ezt egyszerűen nem fogadja el. Én nagyon minimális dolgot veszek a boltban, szinte mindent megtermelünk magunknak. Állataink vannak, kert stb. Nem nézünk tv - t. Anyós ebbe is bele szól, hogy miért nem... Nem részletezném inkább ezt, de a problémám az, hogy anyóst hogyan állítsam le. Mindenre azt mondja, hogy ő nála mi a szokás... Én ezt nem fogom elfogadni, mert a tv- nézés káros a két évesnek, függetlenül attól, hogy anyósnál mi a szokás. Én nem adok édességet a gyerekemnek, anyós csoki csomagot hozott Mikulásra.

Kértem, hogy mit hozzon karácsonyra, aminek értelme is van, erre ma este üzente férjemnek, hogy ő már megvette a műanyag játékokat. Én ezt nem akarom eltűrni, az én gyerekem miért az ő szokása szerint nőljön fel. Én teljesen más értékrendet képviselek, férjemmel együtt, anyós miért nem tartja szem előtt?


2019. dec. 15. 22:59
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
92%
Nem tudnál egy arany középutat megtalálni vele? Értem én, hogy nem szereted a csokit, nah de egy évben egyszer sem kaphat, vagy egy műanyag játékot egy karácsonyra? Oké ne nézzen tvet stb értem, hogy jót akarsz tenni. Anyukám mindig azt mondja az én dolgom nevelni az övé pedig elkényeztetni... Egy kicsit gondold át miben tudsz te engedni, miben nem és próbáld meg így átbeszélni vele a dolgokat.
2019. dec. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 A kérdező kommentje:

Köszi, igen, gondolkodtam már, hogy ne csak az legyen a véleménye, hogy én vagyok a hülye, maradi nő, aki semmit nem enged a gyerekének (persze ez az anyósom véleménye) ezért is többféle, konkrétan hat darab ajándék lehetőséget küldtünk át neki, különböző árkategóriában, tehát amiket úgy gondoltam, hogy hasznos ajándék, és a kisfiunk örülni fog neki. Különböző foglalkoztató, gyurma, kisautó, könyv ilyesmiket, erre ő berregő traktort vett és lepedőt (?)

Kisfiam most olyan életszakaszban van, amikor inkább a figyelmet, a foglalkoztatást igényli, tehát ő kezdeményezi pl a rajzolást, ő választ, mit szeretne játszani.

2019. dec. 15. 23:11
 3/48 anonim ***** válasza:
70%

Szerencsétlen gyerek :(

Anyóst is megértem, a fia elvett egy szőröstalpú ősasszonyt. Nehéz lehet :(

2019. dec. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
70%

Én úgy gondolom, hogy ez nem a te felelősséged. A férjednek kellene maximálisan kiállni melletted és a nevelési módszereid mellett. Gondolom ő is neveli a gyereket és remélhetőleg nem az van, hogy te megmondod, hogy így lesz ő meg hiába nem ért egyet vele csak lapít mint szar a fűben. Ha ő is egyetért ezekkel az elvekkel akkor neki kellene igen is nekimenni az anyósnak és megmondani neki, hogy márpedig nem fog ilyen ajándékot venni a gyereknek.

Szerintem az anyósnak semmilyen beleszólása nem kellene hogy legyen abba, hogy hogy nevelitek a gyereket. Őszintén semmi köze hozzá. De ezt a párodnak kell vele lemeccselni és nem engedni ebből. Nem kell a mamát félteni, azért csinálja mert hagyjátok neki.

2019. dec. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
71%
Vezetekes vizetek van ? Gáz és villany? Azért már no a csokit megeszitek es kesz nem muszaj odadni a gyereknek, ill raszoruloknak is odadhatjatok. A jatekokat is. Amugy a ferjed tamogat a remete eletben?
2019. dec. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
76%
, én a saját magánéletemből tanultam meg:
2019. dec. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
30%

Én is agyzsibolyt kaptam mikor tömték édességgel, meg haszontalan, förtelmes játékokat vettek az unokájuknak.

Aztán ez is elmúlt, rájöttek, hogy pénz és abból azt vesz amit szeretne. Kitartást :)

2019. dec. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
86%
Tudod, én a saját magánéletemből tanultam meg, ahol egy nagyon sokféle gondolkodásmódú, világlátású és értékrendü emberekből álló mozaikcsalád vesz körbe egy gyereket, hogy ez valójában baromi hasznos tud lenni. Mert kiegészitjuk, kompenzáljuk és korrigáljuk egymás hiányosságait, korlátait és túlkapásait, és ez hosszútávon a lehető legjobb, a gyerekkel történhet. Ráadásul igy a gyerek egy stabil,családi körben, természetes módon, észrevétlenül önmagává válhat, független egyéniséggé - ami amúgy is megtörténne később, a suliban, vagy kamaszkorban - csak ott már sokkal veszélyesebb, idegen és nem feltétlenül jószándékú hatásokra
2019. dec. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
87%

Most viccelsz velem. A karácsony a szeretet ünnepe, amikor együtt a család, együtt nézik a Reszkessetek betörőket a tévében, közben gesztenyepürét esznek, a legkisebb gyerek pedig babázik v ilyesmi, azzal a játékkal, amit kapott reggel a ,,Jézuskától”. nálunk ilyesmit jelent. Az, hogy Te nem veszel neki ajándékot, még a nagyi vehet, ugyanez vonatkozik a csokira. Amúgy meg pont az a nem egészséges, amit csinálsz. Ha teljesen megvonod az összes ,,káros” dolgot, le fog gyengülni. Ugyanez van a bacikkal is.

Őszintén sajnálom azt a gyereket. Majd a számítógéptől is el fogod tiltani? Tudod, sokkal többet alakít egy gyereken, mint a rajzolás, főleg hogy a mai világban ez az alap elvárás. Jó, tanuló, fejlesztő programok is vannak rajta.

2019. dec. 16. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
89%

Lazíts egy picit.

Te konkrétan kijelented hogy te márpedig nem fogadod el az anyósod álláspontját, de te elvárod hogy ő maximálisan a te értékrendet szerint viselkedjen. Ez így nem működik.


Kell az arany középút.


A nagyi azért van, hogy kényeztesse az unokáit.

Attól hogy a gyereked egy évben 2x kap a nagyitól egy csomagot, még nem fog megdőlni a te életszemléleted amiben minden nap neveled a gyerekedet.

A gyerekek nagyon hamar megtanulják, hogy kinél mit lehet, kinél mi a szokás.

2019. dec. 16. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!