Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyós és a karácsonyi ajándék?

Anyós és a karácsonyi ajándék?

Figyelt kérdés

Két éves kisfiamat nem szeretném úgy nevelni, hogy pl karácsony (és egyéb ünnepek) az ajándékozásról szóljanak. Egy kis kézzel készített apróság, vagy kisebb ajándékot szeretnék, ha kapna. Nem kell semmi "menő" dolog, mi amúgy is olyan környezetben mozgunk, ahol nem a márkás cipő és az ilyesmi a divat.

Kérlek, ne ez legyen most a hangsúlyos, hanem, hogy anyósom ezt egyszerűen nem fogadja el. Én nagyon minimális dolgot veszek a boltban, szinte mindent megtermelünk magunknak. Állataink vannak, kert stb. Nem nézünk tv - t. Anyós ebbe is bele szól, hogy miért nem... Nem részletezném inkább ezt, de a problémám az, hogy anyóst hogyan állítsam le. Mindenre azt mondja, hogy ő nála mi a szokás... Én ezt nem fogom elfogadni, mert a tv- nézés káros a két évesnek, függetlenül attól, hogy anyósnál mi a szokás. Én nem adok édességet a gyerekemnek, anyós csoki csomagot hozott Mikulásra.

Kértem, hogy mit hozzon karácsonyra, aminek értelme is van, erre ma este üzente férjemnek, hogy ő már megvette a műanyag játékokat. Én ezt nem akarom eltűrni, az én gyerekem miért az ő szokása szerint nőljön fel. Én teljesen más értékrendet képviselek, férjemmel együtt, anyós miért nem tartja szem előtt?


2019. dec. 15. 22:59
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
91%

Ne haragudj kérdező, de iszonyú bicskanyitogató a stílusod. MIért kérdezel, ha aztám kikéred magadnak a válaszokat?

Nos, bár én utálom ezt a bezzeg az én időmben bezzegelést, de az van, hogy bezzeg az én időmben (32 éves vagyok) nem volt divat ez a nagy turbómamiság, mikor is mindentől eltiltjuk a gyereket. Néztünk mesét, ettünk édességet, és még szuper egésszéges mindenmentes csodák sem voltak, és mégis nem kevés értelmes, okos tanult talpraesett ember került ki a generációmból. Fura mi?

És igazán bjos hogy te mint csokit soha nem evett csodaember, nem érted meg, hogy az itt irogatók még véletlenül sem azt akarják, hogy etesd a gyereked nonstop csokival, meg menjen a tv napi 24, épp csak azt hogy engedd a gyerekednek hogy megismerkedjen ezekkel. És hogy ez miért lenne jó? Kérdezted te. Nos mondjuk azért mert a gyereked közösségbe fog menni, ahol szépen perifériára kerül. Akármiről beszélnek majd a kispajtásai, semmihez nem tud hozzászólni, semmiben nem fog résztvenni, mert ő lesz a csodagyerek, aki otthon botokkal játszik de sebaj legalább anyuci boldog mert az ő kicsikéje egy burokban létezik mindentől elzárva.

Tudod kérdező nem attól leszel jó anya, nem az a nagy kusnszt ha mindentől nemes egyszerűséggel eltiltod. Az a legegyszerűbb dolog, és bocs, de a leggyábább is. A valami az, mikor képes vagy a gyereket az aranyközépúton tartani. Megsimerteted a világgal, de nem lesz belőle sem kütyüfüggő, sem hisztigép, aki földgözveri magát, ha nem kap csokit 12.00-kor ebéd helyett. Nevelés nem egyenlő mindentől tiltás.

2019. dec. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
92%

Egy érvet akarsz a csoki mellett? Hát mert finom😂😂😂te pedig a világ egyik legjobb dolgát akarod megvonni a gyerekedtől.

De van másik érv is, vedd a fáradságot, neten olvass utána. Habár itt már előttem valaki már leírta.

Ősasszony...és még mi vagyunk maradiak😁

2019. dec. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
92%

Senki nem azt mondta, hogy etesd csokival a gyereket meg nézed vele a tv-t. Mi csak azt mondjuk, a kérdésre válaszolva, hogy hagyjad, hogy a nagyszülők meghozhassák a saját szabályait, és azt ajándékozhassanak amit akarnak.


Ugyanis semmi baja nem lesz a gyereknek, ha mikulásra kap egy tábla csokit, és ne adj isten eszik belőle, semmi baja nem lesz attól, hogy nézi a nagyinál a tv-t, vagy hogy traktort kap tőlük karácsonyra.


Viszont megtanulja a gyerek, hogy minden közösségnek megvannak a saját szabályai. És nem azok a szabályok, amiket te leírtál a nagyszülőknek egy papírra.


És ez ellen 1 érvet sem fogsz tudsz felhozni, ugyanis nevelési tanácsadók, gyerekorvosok is azon az állásponton vannak, hogy még a gyerek közösségbe kerülés előtt, meg kell tanulnia alkalmazkodni a többi emberhez, és a többi közösség szabályaihoz. A te gyereked csak szenvedni fog az óvodában, ugyanis hogyan tanulná meg ezeket a dolgokat, ha te még azt is korlátolod, mit vehetnek neki a rokonok karácsonyra?


Senki nem azt kifogásolja, hogy te otthon nem hagyod csokit enni,meg tv-t nézni a gyereket, azt kifogásoljuk, hogy be akarod korlátolni mindenkivel szemben a gyereket. Amihez nem hogy nincs jogod, hiszen ő a gyereked és nem a robotok, de még tönkre is teszed vele a gyereket, mert egy alkalmazkodni képtelen, érzelmileg nulla, antiszociális ember lesz belőle.

2019. dec. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
92%
Hát én nem sok csokit eszek és még annál is kevesebb tévét nézek. De senki nem mondta hogy tömjed a gyereket csokival. Csak azt hogy nem lesz baja tőle ha egy évben egyszer kap mikulasra a mamatol. Nyilván ha állandóan csokival etetne az mindenki szerint helytelen. És de, burokban neveled. Nálunk anno kis koromban nem volt számítógép mert apám is nagy technika ellenes és ötödiktől kezdve volt informatika óránk. Akkor sikerült kikönyörögnöm egy gépet mert nagyon gáz volt hogy azt se tudtam hogy kell bekapcsolni órán a gépet és segítség nélkül egy alkalmazast se tudtam megnyitni. Persze idővel behoztam a lemaradást de sok kellemetlensegtol megkimelt volna ha előtte van tapasztalatom mert az osztályban mindenkinek volt gépe csak nekünk nem. Nyilván ránk kellett volna parancsolni otthon hogy csak ennyit vagy annyit hasznalhatjuk de így lett volna az ideális. Az arany középút nagyon fontos kérdező.
2019. dec. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező, ti valamilyen jehova tanúk vagy adventisták vagytok? Ők szokták így elbszni a gyerekeik életét.
2019. dec. 17. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
81%
Azért nem tartja szem előtt a ti értékrendeteket, mert úgy ahogy van, béke lehet abba kakálni.
2019. dec. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
69%

ááá a kérdező egy idióta :D

sógornőm is eljátszotta ezt a 2 évesével, hogy márpedig az ő gyereke nem eszi ezt meg azt és hogy nem fog hazudni róla a Mikulásról. A vége az lett, hogy a csokit az oviban nem tudták kikerülni és a gyerek édesség fanatikus lett, az anyukák meg majdnem meglincselték őt, mert ugye a többi gyerek hitt a mikulásban XD

a burokban tartás eredménye:

- a gyerek csak bizonyos dolgokat tud megenni és naaagyon válogatós

- a tiltott dolgokat most már túlzottan igényli de csak azért mert el volt tiltva amúgy valószínüleg nem is érdekelné

- teljesen életképtelen és nem tud egyedül játszani, mert a kertbe sem merték kiengedni

- utolsó miatt nagyon beteges is, mindent elkap amit egy ovis baci börzén elkaphatsz


Szóval kérdező te egy idióta vagy és a szomorú, hogy ezzel nem csak magadnak teszel rosszat sőőőt, csak a magad elképzeléséért teszed ezt a gyerekkel és a másik oldal érvei leperegnek rólad, akkor is ha ezzel ártasz a gyereknek. De kit érdekel a gyerek mentális egészsége, ha neked viszont így igazad lehet...

a szülőséget EQ-hoz és IQ-hoz kötném az fix

2019. dec. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
81%

Én:Hát te mit szeretnél karácsonyra kislány?

Kislány:Egy férjet akit kihasználhatok és kínozhatok.

Én:Kérésed meghallgatásra talál.😅

2019. dec. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!