Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Elfogadható anyósnak borítékot...

Elfogadható anyósnak borítékot adni karácsonyra?

Figyelt kérdés
6 éve együtt vagyunk férjemmel. Ennyi idő alatt sose sikerült megfelelő ajándékot adni neki. Férjem nagymamája is sokszor mondja, hogy anyósomnak nem lehet örömet okozni, már gyerekként se örült semminek, csak a hibát kereste benne. Ezt én is megtapasztaltam. Sose jó semelyik ajándék. Ha csoki, akkor miért olyan ízű, azt nem is szereti, de ha olyan fajtát veszünk, amit elvileg szeret, kiderül, hogy a másik márkától. Ha egyéb finomságokat, akkor következő látogatáskor ecseteli, hogy az miért nem volt jó. Már nem egy ajándékot kaptunk vissza, mert neki az nem jó. Tavaly költözés miatt gondoltam örülne egy képnek, még meg is jegyeztem, hogy egy grafikus képeit egyszer mutogatta, hogy tetszenek neki. Beszereztem neki egyet, gondoltam biztos örülni fog. Ez a kép pont nem tetszett neki, visszakaptuk, hogy rakjuk ki mi, mert ő nem fogja. Amúgy persze, most már megkérdezzük, hogy mit szeretne, de ezt is sorra elszúrjuk. Rossz a színe, rossz a mérete, ő nem ilyenre gondolt, másik boltban nézte ki... stb. Múltkor is csak 1 hónapig hallgattuk, hogy az edényt, amit ő kért rossz színben kapta és hogy nem tudja elérni az árust, akitől vettük, hogy kicserélje a megfelelő színűre. Férjem most néz rám, hogy segítsek kitalálni valamit, de én ebbe belefáradtam, úgyse fog megfelelni. Mondtam, hogy keressen egy borítékot, rakjon bele pénzt és nyújtsa át az anyjának, akkor vehet olyat, amilyet szeretne. De hogy az milyen már, hogy borítékot ad az anyjának és amúgy is megsértődne, hogy ennyit se foglalkoztunk vele, hogy beszerezzünk valamit. De így is mindig megsértődik, mert ha rossz az ajándék, akkor az a baj, hogy mi ennyire se ismerjük... Szóval mindenhogy rosszul jövünk ki belőle. Mi legyen? Én már ezzel nem akarok foglalkozni.
2019. dec. 17. 11:47
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
98%
Nagyon egyszerű. Vegyetek neki valamit, amit ti szeretnétek. Úgyis nálatok landol, és így ez nem fog bosszúságot okozni. ;)
2019. dec. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
93%
Csak szokott tán vásárolni valahol, nem? Ha van az üzletnek ajándékkártyája, azt vennék. Esetleg előfizetnék valami hírújságra neki.
2019. dec. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
76%

Ha nekem ilyen idióta majom anyósom lenne, nem ajándékot vennék neki, hanem elküldeném a halál f... Soha nem mennék oda és nem állnék vele szóba.


De mivel te egy mazochista mártír vagy, így a következőt javaslom:


Ne adj neki pénzt, mert az sem lesz jó. Ki fog akadni, hogy miért olyan címleteket kapott, nem jó, váltsátok át más címletre a bankban. Túl gyűrött a papír, stb.


(Amúgy komolyan, az ilyet miért nem verik agyon? Én már a szart kirugdaltam volna belőle. Hát milyen bárgyú birkák vagytok ti?)


Vegyetek neki olyasmit, aminek TI örülni fogtok, amikor majd visszaadja.

2019. dec. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
90%

Fhú én már azon kiakadtam ahogy olvastam.

Az én anyósom ha ezt csinálná éveken keresztül én nem gondolkodék sokat, kapna egy almát aztán gondolkozzon miért.

2019. dec. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:
Ez jó ötlet, hogy olyat vegyek, ami nekem kellene :D Még jól is járnék :D
2019. dec. 17. 13:43
 16/36 anonim ***** válasza:
96%
Ajándék utalvány elegánsabb, mint a pénz. De lehet, hogy pont a pénznek örülne.
2019. dec. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
81%

Ha még nem próbáltátok, hogy készpénzt kapjon valami ötletes módon átadva (nem boríték!), az idén azt kapna. Fú, kemény a mami. Nem olyan színű az edény..., amilyet szeretett volna, stb., stb. Neki semmi nem tetszik.

Mivel a férjed anyja és szoktatok ajándékozni, tedd bele picire összehajtva egy díszes papírba, tegyétek bele egy lufiba, vagy mittudomén.

Szerintem az ilyen "mindenben kifogást találok" embernek a pénz a legnagyobb öröm. Még azt sem mondhatja, hogy nem adtátok meg hozzá a körítést.

2019. dec. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
86%

Én nem adnék neki semmit. Ha esetleg ő venne nekünk, azt is visszaadnám. Megmondanám, hogy nem tetszik. Ritka szar, használja ő. A jövőben meg hagyjuk az ajándékozást, mert nekünk sincs szükség tőle hülyeségekre.

Probléma letudva.


Mi se ajándékozunk a párom szüleivel. Mondjuk ők nem is adtak ajándékot, csak mi nekik..de akármit adtunk, sz4r volt. Vissza akarták adni, de persze megtartották és felhasználták mert mégse volt az annyira sz4r..

Az első karácsony után már semmit nem adtunk semmilyen ünnepre. Nem szóltak érte semmi rosszat.

2019. dec. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
86%
Amúgy jó türelmes ember vagy
2019. dec. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
85%
És ha kérditek hogy mit szeretne mit válaszol? Én nem vesződnék neki ajándékkal. Vinnék sütit, likőrt valamit amiből mindenki tud enni inni es nem kinlódnék ajándékokkal.Minek ha nem örül semminek.
2019. dec. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!