Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek? Meddig tűrjem még...

Mit tegyek? Meddig tűrjem még a megalázást? Apósomról van szó.

Figyelt kérdés

Az van, hogy apósom folyton megaláz. Minden ok nélkül állandóan belémköt.


Az a nagy problémája, hogy szabolcsi vagyok, és hogy félig cigány. Mióta ezt megtudta, állandóan minden cigány k.u.r.v.ának és szabolcsi r.i.b.a.n.cnak elhord.

Szóltam már a férjemnek, de azt mondta, hogy hagyjam rá, mert idős (60+).

Próbáltam már szépen megkérni, hogy fejezze be, mert nekem rosszul esik, de nem fejezi be. Félek, hogy egyszer úgy felhúz, hogy meg fogom ütni.



2019. dec. 21. 16:29
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Édesapámmal pedig nem tartom a kapcsolatot.


És nem vagyok cigányellenes. Miért lennék az, ha én is az vagyok?

2019. dec. 21. 17:31
 12/19 A kérdező kommentje:

Apósom még az esküvő előtt megtudta, mert a vezetéknevem gyakori a romáknál. Rákérdezett, hogy az vagyok-e, én meg azt mondtam, hogy igen.


Anyósom elfogadta, apósom nem.



Mi ezen a hihetetlen?

2019. dec. 21. 17:32
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

én ezt nem hagynám és felhúznék egy falat a nappaliba...

Illetve ezek után a férjed csak annyit nyög be hogy hagyd rá, háááát tapló férjed van

2019. dec. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan addig kell tűrnöd - mivel a férjed(?) nem véd meg - míg a házukban laksz. Ugyanis aminek közös helységei vannak, az nem ikerház, ... de ez mellékes is.

Hogy férjjel, vagy nélküle, de én már biztos nem lennék ott.

De nem vagyunk egyformák!

2019. dec. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha nekem ilyet mondaná a férjem,hogy hagyjam rá,tuti kitalálnám hogy az öreget én mivel tudnám alázni. Aztán csak egyszer hallanám meg a férjemtől,hogy őt megvédi.
2019. dec. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
80%

A fő gond a férjed. Ha az en paromat szólná le így valaki,biztos leosztanám.A 60+ azért nem olyan idős, ugyan már. Meg gondolom fiatalabban is ilyen lehetett az após, szóval ez a ráhagyás dolog nem jó. A ferjednek kellene rendet tenni.

A ház anyagi dolgai hogy állnak. Mert ha apósék vették a ferjednek meg neked se lesz ott sok szavad. Azt mondjuk nem értem ha házassag előtt is bunkó volt, minek költöztetek egybe.

2019. dec. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is a férjeddel van a fő gond. Normális férj senkitől, még a saját közvetlen hozzátartozóitól sem tűri el, hogy megalázzák a feleségét. (Megj.: És egyébként senkitől, még a feleségétől sem tűrné el, hogy megalázzák a szüleit, testvéreit.)


Az külön gond, hogy belementél ebbe a kapcsolatba úgy, hogy gyakorlatilag együtt laksz párod szüleivel. Ezt eleve nem kellett volna. Sőt, többet mondok: aki úgy építkezik, hogy a szüleivel közös ikerházba várja leendő párját, azt messzire kerüld el, mert fix, hogy szülei pici fia/lánya, aki sose mer majd ellentmondani nekik.


Szerintem a karácsony jó alkalom arra, hogy megmondd: neked ebből eleged van. Karácsonykor te nem mész át hozzájuk, és apóst se merje hozzátok hívni, mikor otthon vagy, mert jelenetet rendezel. Nem ütsz meg senkit, csak kiabálni fogsz velük a karácsonyfa előtt.

Ez a karácsony így lesz b...va, de talán ez az erős jelzés ráébreszti a férjedet, hogy valamit nagyon változtatnia kell.

És egy jó tanács: amíg így éltek, semmiképp se szülj gyereket. Akár nyugodtan mondd meg a férjednek, hogy addig nem lesz gyerek, amíg ez a helyzet nem rendeződik. Akár após megregulázásával, akár messzire költözéssel (és annak tudomásulvételével, hogy te nem fogod apósoddal tartani a kapcsolatot).

2019. dec. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Már a második megalázását sem tűrtem volna, mivel az első után otthagytam volna a házat, nálatok úgy tűnik a férjed nélkül. Mivel ő is megaláz azzal, hogy nem áll ki érted... Milyen férfi ez...
2019. dec. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
64%

Ha verekedni akarsz akkor életed párját üssed meg ,hátha utána bevillan neki,hogy hiába az apja aki idős nem kellene hagynia,hogy a "szerelmét" pocskondiázza!

Ha elmagyarázná az apjának,hogy neki is fáj amiket rád mond,hiszen a "szerelme" vagy stb stb akkor talán javulna a helyzet,de addig nagy csodát ne várjál. Viszont,ha te vagy az egyedüli akinek ez rosszul esik akkor nem életed párját találtad meg.

2019. dec. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!