Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha egy ember életében nincs...

Ha egy ember életében nincs semmiféle öröm, illetve sose kapott szeretetet, csak bántást, megalázást, kihasználást, akkor jogos lépés neki az öngyilkosság?

Figyelt kérdés
Komolyan elegem van ebből az életből. A gyerekkorom rettenetes volt,emiatt nagyon megzuhantam,eddig csak azért nem öltem meg magamat,mert hittem egy jobb életben. De semmit sem értem el ebben az életben. Folyamatosan csak bántottak engem,és egyszerűen nem látok már más kiútat. Tettem már azért,hogy jobb legyen az életem,de egyszerűen csak a legrosszabbakat tapasztaltam meg,így arra gondolok egyfolytában,hogy jobb lenne a világ nélkülem,és még a halál is jobb ennél az életnél. Nem értem miért nem kaphattam egy cseppnyi szeretetet ettől a világtól. Miért csak bántást,és kihasználást,játszadozást? Ilyen esetben elfogadható az öngyilkosság?
2018. nov. 28. 16:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem.
2018. nov. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Először is nagyon sajnálom, hogy ezt kaptad az élettől. Pontosan tudom, hogy milyen. Hogy elfogadható-e vagy sem, ezen nem érdemes rágódni. Voltál már szakembernél? Ha igen, nem segített? Érdekelne, hogy nagy vonalakban mi is a történeted. :)
2018. nov. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
67%
Keresd meg, hogy pontosan mi az az életfeladat, amit neked szánt ebben a helyzetben a sorsod, és oldd meg.Kezdheted valamilyen antidepis gyógyszerrel, ez segít hogy kikerülj lelkileg ebből a patthelyzetből. Jobb állapotban jobban látod, merre menj. Nekem a pszichológus is segített, de olyan amelyik nem csak beszélget.
2018. nov. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
62%

Ugyanebben a cipőben járok. Igen, el. Én is ezen lamentálok már 15 éve, lassan illő lenne lépnem is.

Csak azok mondják, hogy juj, ne add fel, akiknek fingjuk sincs arról, milyen konstans fájdalomban és szenvedésben élni. Nézz csak körül, a barom emberek mindent életben tartanának, azt is, ami szenved. Főleg, ha saját fajtájuk. Akkor aztán főleg. Ha még állat, akkor csak-csak megölik, hogy ne szenvedjen.

Az emberiség már rég megérett a pusztulásra és talán úton is van, de én nem akarom megvárni. Elég volt.

2018. dec. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Hannibal33 ***** válasza:
Jogos...de a gyilkosság még jogosabb...
2019. máj. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!