Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tennétek ezek után? Nem...

Mit tennétek ezek után? Nem akarok senkinek rossz időtöltést.

Figyelt kérdés

Gyermekem születésnapja lesz.

Anyos az elmúlt 1 évben 3x látta, tudjuk, volt ideje, csak akkor döglött... Ah, leírni is hosszú lenne, annyit írok: képmutató. Szerintem mindenki tudja ez mit jelent, kívül éj aj, a családon belül "tekis..." . Én nem szeretném a gyermekem első szülinapját úgy ünnepelni, hogy ő is ott van, szépen meg van minden, nem hiányzik a lenezes. Ezért úgy gondoltam, az én családommal EGYIK nap ünnepeljük, a másik nap külön jönne anyós, 2 gyerekével. Nem érzem azt, hogy nekem körbe kellene ugranom, főleg, hogy csak mondta, hogy jönne, aztán sokadjára mondaná le.


Azért vagyok kételyekben, mert tudom, sokan úgy vannak vele, hogy a gyereket nézik (szinte idegen a gyereknek, a testvéreit a páromnak többet látta), de nekem nem megy a jópofi. Vállalom a savazast, önző vagyok, nem akarok egy légtérben lenni vele. De ti hogy oldanatok meg?


2020. jan. 18. 11:59
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
23%
Ez nem rólad szól hanem a gyerekről, nincs jogod megfosztani a mamájától,attól hogy te nem kedveled a gyerek még szeretheti. Plusz ez a férjed számára is jeles nap miért akarod,hogy ne legyen teljes az öröme? Tudom miről beszélek én sem kedvelem az anyósom de a férjem és gyerekem kedvéért megteszem,hogy mosolygok vagy elviselem. Te tényleg csak magaddal foglalkozól pedig van egy családod.
2020. jan. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
44%

11-es vagyok

Még annyi,hogy te add meg az esélyt a gyerekednek,hogy része legyen az anyósod és majd a gyerek eldönti,hogy mit kezd vele. Neked nincs jogod megfosztani tőle

2020. jan. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
80%

Én meg se hívnám. Minek?

Amúgy se látogatja nagyon a gyereket.

2020. jan. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Gyerek szerethető? Hát ne haragudj, de ugy nehéz, ha hívjuk, ígér, és nem jon. Pedig egy helyen dolgoznak a fiával, és igen is, ha nagyon akarja, ug, intézi. Karácsonykor jöttek a tesoi, kiskorúak, anyós otthon fetrengett. Sokszor kérdeztem tőle, mikor jön unokazni, annak ellenére, hogy egy görény a fiával, nem is sorolom, és még én fosztom meg a mamatol? Ez nem mama, de még anya se..
2020. jan. 18. 14:40
 15/20 anonim ***** válasza:
76%

Egy napra szervezd. Ne csinálj plusz melót miatta.

Ha másnap nem vagy ott, akkor te leszel a rossz, hogy még erre sem vagy képes.

Ha pedig ott lesznek a te szüleid, hidd el, tapaszalat, hogy majd rendesen fog viselkedni, vagy majd a szüleid helyreteszik.

Ha pedig nem megy el, akkor sem te leszel a rossz, mert te meghívtad, csak ő nem jött el.

2020. jan. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem csináld úgy, ahogy eltervezted. Így anyósod is látja az unokát, ha elmegy, te pedig nem leszel ideges miatta.
2020. jan. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk is hasonló volt a helyzet. Vagy 3 szülinapi bulit kellett tartani csak a családnak, mert az egyik nem jön ki vele, a másik meg a harmadikkal stb. De persze mindenkinél legyen torta meg minden.

És egy szép napon besokalltam, mert a gyerekemnek tartom a bulit, nem nekik.

Szóval mindenkit meghívtam 1 napra és felhívtam mindenki figyelmét, hogy a gyerekre összpontosítsanak ne egymásra. Ha valakinek ezen a napon is fontosabb a saját sérelme, akkor idén kimarad az ünneplésből. Ha valaki botrányt rendez, ajtót mutatunk neki.

Vegülis egészen jól sült el. Persze előtte mi voltunk a bunkók, de nem engedtünk a hisztinek.

2020. jan. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
65%

#11 vagyok

Nem tudom a részleteket... Nyilván nem támadásból írtam amit írtam. Én a helyedben a férjemre bíznám (ha ő szeretné ott làtni ott lesz) , amúgy meg lehet el se megy vagy nem marad sokáig..

de te tudod mi van ezért nem lehet mit mondani. Azt gondolom valamennyi áldozatot kell hozni...

2020. jan. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A gyerek is érzi, ha feszkó van, ami máshogy, más formában is kijon. Anyós vasárnap jön, furcsallja, de nem érdekel. Ő egy ebéddel nem várt minket soha, csak a kosz, kupi, míg ő nyomta a telefont vagy aludt, a parom főzött, holottlajalni hívott minket. Úgy gondolom, ő nem érdemel mást. Sok hasonló dolog van 11es.
2020. jan. 19. 11:33
 20/20 anonim válasza:

Szia

Én ha össze veszek az anyóssal, nincs helye a gyerek szülinapján. Nem csinálok 2bulit miatta.

2éve nem beszélünk, januárban volt 1eves a kicsi, még csak megse hívtam..

Mert bizonyos okok miatt meg érdemli..

2020. júl. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!